Mary Baker Eddy founded a religion with equality at its core

بسیاری از مردم روز او رویکرد مری بیکر ادی به مسیحیت را به صورت نفس گیر و گسترده ای در نظر می گرفت. دیگران ایده های او را رد می کنند زیرا او یک زن بود، و برخی به دلیل اینکه الوهیت او غیرمتعارف بود، حتی رادیکال – برای مثال، موقعیت الوهیت او که خدای مسیحیت زنانه است و همچنین مردانه.

او “علم و سلامت، با کلید کتاب مقدس”، متن مرکزی علم مسیحیت، در سال ۱۸۷۵ منتشر کرد و کلیسای مسیح، دانشمند را در سال ۱۸۷۹ برای “دوباره به قدرت مسیحیت بدوی و عنصر از دست رفته آن شفا” پایه گرفت. همچنین انجمن نشر علوم مسیحی را که انتشارات مذهبی متعدد ی را تولید می کند و همچنین نشریه مانیتور را نیز آغاز کرد.

حمایت عمومی خانم ادی از توانمندسازی زنان و همچنین دستاوردهای بسیاری که به دست آورده بود، به نبرد برای حقوق زنان کمک کرد، اگرچه خانم ادی خود را با جنبش حق رای مرتبط نکرد. او به عنوان بنیانگذار یک گروه مسیحی جهانی با نقش های برابر برای زنان و مردان شناخته شده است. سوزان لیندلی، محقق فمینیست، در مورد خانم ادی به عنوان مثال برای زنان دیگر از یکی که با محدودیت های فرهنگی در دستیابی به زن شکسته شده بود، اشاره کرد.

به آن لحظه فکر کنید: داستانی که در حال حاضر می خوانید به خاطر زنی که حتی اجازه رای دادن نداشت وجود دارد.

رأی گیری تنها یکی از راه های محروم شدن زنان آمریکایی از یک صدا در قرن ۱۹ بود. بنابراین چگونه یک دختر مزرعه از نیوهمپشایر آمده است که به عنوان یکی از زنان تأثیرگذار، موفق و جنجال برانگیز در عصر خود به عنوان یکی از زنان موثر، انجام شده و بحث برانگیز به نظر می رسه؟ یا، به عنوان زندگی نامه نویسی جیلیان گیل در یک صحبت، “چه زن دیگر در تاریخ آمریکا است … به اندازه کافی به اقتدار دست یافته … که او می تواند — اساسا با سکته مغزی قلم — حکم که روزنامه های جدید روزانه… و باید به وجود بیاید و باید به نام کریستین اِسِلمان مانیتور”؟

در زمانی که زنان کمی در ملعام صحبت می کرد، خیلی کمتر از قلمرو ی مندرس مرد، صدای مری بیکر ادی برجسته بود. در کنار تاسیس مانیتور، خانم ادی به خاطر تأسیس کلیسای علوم مسیحی و مذهب پشت آن شناخته شده است. او کتاب درسی و مهم ترین اثرش را با عنوان «علم و سلامت با کلید کتاب های مقدس» در سال ۱۸۷۵ منتشر کرد و به یک کتاب پرفروش تبدیل شد. اون به مردم گفت که بالاخره هزاران نفر رو جذب کرد او ننوشت مقالات در مسائل روز. در زندگی بعد از آن، هر بیانیه و فعالیت او توسط رسانه ها پوشش داده شد. Scholar Rosemary R. Hicks Corbett, in the Journal of Feminist Studies in Religion, wrote that Mrs. Eddy “participated in enlarging the place of women in … بخش “عمومی” که مرد ها تحت سلطه ی مردها هاست

در سال 1821 متولد شد و در کلیسای جماعت بزرگ شد، خانم ادی مدت ها بود که عمیقا ً یک مددکار و سالک روحانی بود، که مایل به به چالش کشیدن کنوانسیون بود. یک نقطه عطف در سال ۱۸۶۶ به وجود آمد، زمانی که، در حال قدم زدن به جلسه فعالان خلق و خو، خانم ادی در پیاده رو ی یخ زده ای در لین، ماساچوست، به شدت خود را زخمی کرد. پس از سه روز رنج و رنج، او خواست به تنهایی ترک شود، و به کتاب مقدس خود را تبدیل شده است. او با تعمق در یکی از شفاهای عیسی، چشمک بینش به رابطه درک معنوی به سلامت داشت. اون يه دفعه حالش خوب شد

او به دنبال درک چگونه او شفا داده شده بود، و خود را برای سال ها به دعا، نوشتن، و تست ایده های خود را در مورد یک سیستم علمی از دعا شفا است که همه می تواند استفاده و درک بسته شده است. بسیاری از مردم رویکرد او به مسیحیت را به صورت نفس گیر و گسترده می دید، اما برخی دیگر ایده های قابل اعتراض را پیدا می کنند: برخی، به سادگی به این دلیل که او یک زن بود؛ دیگران، به دلیل الهه های او غیر متعارف بود، حتی رادیکال – به عنوان مثال، موقعیت الوهیت او که خدای مسیحیت زنانه و همچنین مردانه است.

او کلیسای مسیح، دانشمند را در سال ۱۸۷۹ تا به این نام، او نوشت: “مسیحیت بدوی را دوباره به قدرت می بخشد و عنصر از دست رفته اش شفا.” در واقع، یادداشت های محقق ادیان آمریکایی جان کی سیمونز، شفا، “از هر دو نوع از گنه و بیماری، تبدیل به یک کانون از دین، جلوه ای عملی از تغییر تفکر از ماده به معنوی شد.” جنبشی که او شروع کرد به سرعت رشد کرد. او انجمن نشر علوم مسیحی را آغاز کرد که انتشارات مذهبی متعددی را تولید می کند و همچنین مانیتور.

با بزرگ شدن برترین های ش، خانم ادی تحت بررسی قرار گرفت، و از یک فراری که یک بار از آن ها بیم داشت، حرکت می کرد تا تبدیل شود، چرا که مجله ٔ Human Life آن را در سال ۱۹۰۷ قرار داد، «معروف ترین، جالب ترین و قدرتمندترین زن در آمریکا، اگر نه در دنیا، امروز.»

دکتر کوربت می نویسد که حمایت عمومی خانم ادی از توانمندسازی زنان و همچنین دستاوردهای بسیاری که به دست آورده است، به نبرد برای حقوق زنان کمک کرد، اگرچه خانم ادی خود را با جنبش حق رای مرتبط نکرد. خانم ادی به عنوان بنیانگذار یک گروه مسیحی جهانی با برابری در هسته اصلی خود شناخته می شود. سوسن لیندلی محقق فمینیست ی در مورد
*نمونه خانم ادی برای زنان دیگری که با محدودیت های فرهنگی بر دستاورد زن شکسته بودند.

خانم ادی نشانه ی رهبری زنان را بر جا گذاشته است:

  • در سال ۱۹۹۲ انجمن ملی کتاب زنان، علم و بهداشت را به عنوان یکی از ۷۵ کتابی که توسط زنان نوشته شده است و کلماتشان جهان را تغییر داده است، نام برد.
  • خانم ادی یکی از تنها هشت زن در فهرست سال ۲۰۰۶ آتلانتیک در فهرست «۱۰۰ چهره تأثیرگذار تاریخ آمریکا» است.
  • او در سال ۲۰۱۴ در فهرست “۱۰۰ آمریکایی مهم در تمام زمان ها” در مجله اسمیتسونین قرار داشت.

هنگامی که خانم ادی در سال ۱۹۹۵ به تالار ملی شهرت زنان انتخاب شد، او به دلیل «تنها زن آمریکایی که یک گروه نامزدی بر پایه آمریکا ی با زمان و بازماند» شناخته شد.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im