ازدواج در حال حاضر و 50 سال پیش

گزارش وجود دارد که بیشتر ازدواج های اتفاق افتاده در طول تاج زمان به صرفه جویی در هزینه های گزاف به خصوص در مواد غذایی و مربوط به مراسم در هتل ها و هدیه به بستگان.

با وجود شعار “Ladaka و ladki ak سامان” واقعیت این است; عالی آموزش و پرورش از دختران بالاتر است تقاضای جهیزیه برای یک معادل ،

در مقایسه با هزینه در ازدواج 50 سال پیش من به اشتراک گذاری تجربه خود من در اوایل دهه 1970 در یک عقب مانده منطقه بیوانی در هاریانا.

ازدواج من بود solemnized در 15 ماه مه در سال 1972 همزمان با معروف Muharat از Akha Teej. مانند بسیاری از خانواده ها از آن زمان من با داشتن خانواده و نقره پس از قرعه کشی. من خودم تا به حال مرتب و معمولی, لباس برای عروس قبل از ازدواج (Sindhara) و برای ازدواج مناسبت. البته کسانی که نمی شد بسیار قدردانی توسط من گل از 15 سال است. ما فقط خریداری شده 35 گرم طلا برای 3-4 موارد ضروری با وجود پایین طلا نرخ Rs212 به ازای هر 10 گرم در سال 1972 است. من lagan-مراسم شد و 11 ماه قبل بر خلاف یک روز قبل از در حال حاضر. در Lagan سنتی دعوت نامه با زرد chawal (برنج) از دختر خانواده استفاده می شود و دریافت از طریق باربر بر خلاف کل دختر خانواده در حال حاضر یک روز. اما من نیز به تصویب رسید مدرن زمان-برنامه ریزی برای به حداقل رساندن من برگ در خدمت موقت از علم استاد است. Lagan مراسم که در روز یکشنبه برگزار شد و پس از آن من گرفته شده من به مدرسه آمد و در بازگشت به خانه برای قبل از مراسم ازدواج فقط دو روز قبل از ازدواج-تابع. برادری جشن (نر) برگزار شد با خدمت laddoos و pooris.

روز بعد پس از جشن ازدواج حزب (برات) رفت و به عروس روستا در حدود 50 متر از ما ایجاد کرد.

ازدواج, حزب, سفر در حمل و نقل کامیون استخدام توسط ما. کامیون و تراکتور بودند طبق معمول برای حالت های barats از عموم مردم که در آن زمان در منطقه ما. آن را بهبود بیش از حالت قبلی توسط شتر. آن را در زمان دو ساعت به سفر از روستا به Ranila با برخی از توقف کوتاه در چرخی داری از خرید طراحی دارو (مشروب) توسط چند مشروب الکلی عاشقان. آن را یک ماه ممکن است; از این رو خاکی گلدان (mataka) نگهداری می شدند برای آب آشامیدنی و حتی مخلوط کردن در مشروب. حزب رسیده در 4 ساعت و در عرض نیم ساعت baraties خدمت کرده بودند laddoos, bundees و namkeen. وجود دارد هیچ چیز مانند در حال حاضر غذاهای چت Chillas, Dahi bhalas و میوه ها و انواع مختلفی از شیرینی و غیره. برای صرفه جویی در هزینه های من در قوانین ترکیب شده بود ازدواج دختر یکی دیگر از خانواده های مشترک در همان روز با یک سرباز ارتش. آن عمل معمول که در آن زمان. دختر برای ازدواج به سرباز بی سواد بود که در آن عروس من گذشت 8 سال بود و او در نظر گرفته تحصیل که در آن زمان. وجود دارد تقریبا ناچیز جهیزیه یعنی., فقط Rs51 به عنوان Kanyadan ساده, تماشای, حلقه طلا و یک چرخه برای داماد بودند که شاید مساوی به هر دو bridegrooms. این موارد را به شاخص های خوب ازدواج که در آن زمان در حالی که در حال حاضر یک استخدام فارغ التحصیل, معلم, مارس فرمان جهیزیه از ماشین AC, یخ, مبلمان; البته, عجیب, غذا برای baraties.
ازدواج ما حزب بازگشت و روز بعد پس از صرف ناهار و Bidai.ما رسیده حدود 6 ساعت کاهش یافته است و ما در مزرعه به عنوان یک کیلومتر راه برای ایجاد نشده بود motorable.

همه ما تجدید در لوله به خوبی از پسر عموی من عمار سینگ-سابق-ارتش مردی که خانواده ساکن در مزرعه خود را. نقش خود را به حال شده است ابزاری در مطالعات و ازدواج, میزبانی, کسی که شام میخورد به ما. پس از آن عروس و دیگران آمده به خانه ما در روستا. معمول اجتماعی مراسم صورت گرفت در شب و روز بعد. خوشبختانه هیچ وام گرفته شده توسط من, در غیر این صورت مردم فقیر تبدیل مدیون در طول ازدواج و نخست جوانان از زن و شوهر از دست داده است و در بازپرداخت بهره بالا @ 18 تا 24 درصد است.

من در سمت چپ خانه در صبح زود برای رسیدن به مدرسه من در حدود 50 متر و بازگشت به پدر و مادر خود را با برادران در همان روز. ازدواج مصرف شد پس از اتمام از دخول یا نام نویسی در سال 1974.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de