مالیات آسان تر رعایت : پلت فرم به احترام صادقانه اعتماد و گسترده پایه مالیاتی

دولت با در نظر گرفتن یک سری اصلاحات برای آسان تر کردن تمکین مالیاتی برای مالیات دهندگان از طریق بستر برای “مالیات شفاف – احترام به صادق” یک مرحله عطف جدید را لمس کرده است. توسط نخست وزیر نارندرا مودی راه اندازی شد، آن را برآورده الزامات یک سیستم مالیات قرن 21.

این پلتفرم چارچوب اصلاحات بزرگی چون ارزیابی بی چهره، درخواست تجدید نظر بی چهره و منشور مالیات دهندگان را با تمرکز بر ارائه یک رژیم شفاف و مودیان مالیاتی دوستانه در حالی که اعتماد بین بخش مالیات و مالیات دهندگان را جعل می کند، می نهد. این اقدامات نقشه راه را برای ساخت سیستم مالیات بر درآمد بدون درز و بدون درد تقویت می کند. سیستم در زمان مناسبی می آید، چرا که ماهیت دیجیتالی فرایند، تداوم را از طریق همه گیر Covid تضمین می کند.

تحت مکانیسم بلند پروازانه ارزیابی بی چهره و تجدید نظر، فشار دولت به سمت انتقال کارایی بیشتر، شفافیت و پاسخگویی، در حالی که از بین بردن رابط فیزیکی بین مالیات دهندگان و مقامات مالیاتی است. سیستم ارزیابی بی چهره به نظر می رسد در ترویج سهولت انطباق و تخصص عملکردی، با بهبود کیفیت ارزیابی و دفع سریع موارد.

منشور مالیات دهندگان گام ی قابل توجهی در جهت اطمینان دادن به مالیات دهندگان رفتار عادلانه، با انصاف و منطقی از سوی مقامات مالیاتی است. یک اصلاح یه مسیر شکن، اداره مالیات اکنون متعهد شده است که تمام امکانات مورد نیاز برای احترام و آسان کردن زندگی مالیات دهندگان صادق را فراهم کند، مانند انصاف، حریم خصوصی، تصمیمات به موقع، محرمانه بودن و پاسخگویی. منشور مالیات دهندگان نیز انتظار دارند مالیات دهندگان صادق، سازگار، به موقع و آگاه باشند.

یک سیاست حاکم بر محور رابط دیجیتال ی وضوح بیشتری را فراهم می کند، اختیار را از بین می ببرد و شفافیت و قطعیت را ترویج می کند. مالیات دهندگان صادق برای توسعه کشور مهم هستند و تعهد دولت به زندگی مالیات دهندگان صادق را آسان است ستایش.

با کاهش سختی ها برای مالیات دهندگان، سیستم ارزیابی الکترونیکی بی چهره، تمکین مالیاتی داوطلبانه را پرورش می دهد و گسترش پایه مالیاتی را به ارمغان می آورد. شفافیت و موضوعی بودن که توسط سیستم جدید به ارمغان آورده است، موجب کاهش دادخواهی مالیاتی خواهد شد، که هیترتو یک چالش بزرگ بوده است.

هدف این است که اطمینان حاصل شود بدون دردسر و آزار و اذیت فرایند ارزیابی برای مالیات دهندگان صادق و در نتیجه پرورش محیط مالیاتی غیر دشمن و منجر. استفاده از تکنولوژی به این هدف کمک خواهد کرد که اعتماد در صنعت و در میان سازندگان ثروت ایجاد شود.

در چند سال اخیر، موارد بررسی مالیات تقریباً یک چهارم کاهش یافته است، از ۰.۹۴٪ زودتر تا اکنون ۰.۲۶٪ است. این بازتاب اعتمادی است که دولت بر مالیات دهندگان می نهد. در طرح ویواد سه ویشواس، تقریباً ۳ پرونده لاخ در یک بادیه زمانی بسیار کوتاه از دادگاه حل شده اند که یک مرحله عطف بزرگ است.

کشور یک مدل جدید از حکومت داری در حال تحول در اداره مالیات دیده است. کاهش قابل توجهی در بار قانونی بر روی سیستم مالیاتی که در آن در حال حاضر محدودیت پرونده های تشکیل پرونده در دادگاه عالی شده است تا به تومان 1 کرور و تا تومان 2 کرور برای تشکیل پرونده در دیوان عالی ثابت شده است.

در میان تمام این تلاش ها، تعداد افرادی که درآمد مالیاتی را تشکیل می دهد، حدود 2.5 کرور در 6-7 سال گذشته افزایش یافته است. با این حال، همچنین نمی توان انکار کرد که تنها 1.5 کرور مردم مالیات در یک کشور 130 کرور پرداخت می کنند.

قابل توجه است که پلتفرم مالیاتی جدید هند را در میان پیشتازنان در یک سیستم پرداخت مالیات تسهیل کننده قرار می دهد. این کار به رتبه بندی خود در سهولت انجام کسب و کار و جذب سرمایه گذاران اضافه خواهد کرد.

با چنین تلاش هایی از دولت، امید است که درآمدداران احساس تشویق به پرداخت مالیات کنند و نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی افزایش خواهد داشت. استفاده از تکنولوژی برای کاهش رابطه ی دشمن با مقامات مالیاتی راه طولانی را به سمت تجمییق منابع مورد نیاز برای توسعه خواهد رفت و هر شهروند و بنگاه تجاری را به وظیفه رشد کمک خواهد کرد.

سلب مسئولیت : نظرات بیان شده در بالا خود نویسنده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de