مهاتما آزادی: در سالگرد مرگ گاندی نمی delegitimise اعتراض مدنی

مدتها قبل از زمان تظاهرات در برابر تابعیت قوانین وجود دارد Nav Nirman جنبش در 1970s. این شد آتشین اغلب خشونت آمیز تظاهرات که پاره از طریق گجرات. بیش از 100 کشته و هزاران نفر مجروح و اتوبوس بودند را به آتش کشیدند, اموال عمومی تخریب شده و دولت را سرنگون کرد.

در قلب منو Nirman اضطراب باعث دانشجویان خشمگین از یک پیاده روی در ظروف سرباز یا مسافر هزینه شد جانا Sangh RSS و ABVP. و در میان معترضان بود یک فعال جوان به نام نارندرا. این اعتراضات دیده می شد به عنوان یک بیان از مردم را پایین آورده ،

اما امروز چهار دهه بعد صلح آمیز ضد کا-NRC تظاهرات هستند و در معرض خطر delegitimised در دسترس نباشد. در این هفته از گاندی سالگرد مرگ, ما باید به یاد داشته باشید که پدر ملت بود و همچنین پدر مدنی بدون خشونت اعتراض.

امروز یک رشته از القاب کارگردانی شده است و در آن نشان دادن در برابر کا-NRC: ‘جهادی’, ‘ضد ملی’, ‘پاکستان گذراند’ et al. این شاهین باغ معترضان در دهلی نو به عنوان مثال متهم از برگزاری ترافیک ایجاد زحمت و دردسر مسافران پرداخت شود عوامل از سیاستمداران و ‘دشمنان’ از دولت است. اتحادیه وزیر به رهبری یک شعار خواستار خشونت در برابر معترضان. کسانی که فقط چند ماه پیش بود ارج گاندی به مناسبت 150 داعش که ادعا کرده اند گاندی برای چند دولت برنامه ها و مطرح با charkhas تبدیل شده اند در برابر مهمترین میراث گاندی: غیر خشونت آمیز و نافرمانی مدنی.

تصویر: Ajit Ninan

چرا تظاهرات غیر خشونت آمیز مهم در دموکراسی است ؟ زیرا کسانی که منتخب مشتق مشروعیت خود را از رضایت از حکومت. رضایت کلیدی است. شهروندان ” آزادی برای دادن رضایت و سپس خروج از آن زمانی که آنها فکر می کنم لازم است که آنچه مانع دموکراسی از فزاینده به majoritarianism و mobocracy.

این طرز فکر اکثریت با این حال معتقد است که یک بار رای داده است رضایت می تواند گرفته شده برای اعطا و مخالفت و نافرمانی را به طور غیر قانونی به منظور حفظ و ادعای همیشگی رضایت. دانشگاه ییل مورخ تیموتی اسنایدر هشدار می دهد که اولین درس ما باید یاد بگیرند که اگر شهروندان نمی خواهید به از دست دادن تمام خود را به آزادی است: آیا رضایت در پیشبرد. اصلا دور و یا به نوبه خود چشم اگر دولت در انجام کارهای شما موافق نیست و با جای گرفتن در خیابان و ابراز مخالفت پر سر و صدا از طریق اعتراض خود بهترین است و اغلب تنها راه برای حفاظت از خود آزادی.

آزادی فردی بسیار مهم بود برای گاندی بازدید که قدرت دولتی با سوء ظن. گاندی به طور مداوم هشدار از دولت بی حد و حصر ظرفیت برای خشونت علیه افراد است. او گفت: “افزایش قدرت دولت بیشترین آسیب را به انسان به دلیل آن را از بین می برد فردیت نهفته است که در ریشه همه حال پیشرفت است.” رایگان فردی مرکزی به گاندی satyagraha. دقیق شخصی و انضباط و کنترل خود مشورت اخلاقی قد در مقاومت مدنی. گاندی نافرمانی است و نه آنارشیست یا کیفری تخلف از قانون به جای آن در مورد شهروندان تلاش فقط برای اصول اخلاقی بودن exemplars.

غیر خشونت آمیز اعتراض های dharna این satyagraha هستند پدر و مادر از هند دموکراسی به دلیل آن است که در این mobilisations که آزادی متولد شد و آن را در تظاهرات پایین چندین دهه است که رهبران ایجاد شده اند.

در دوران اخیر این JP-led ضد اضطراری جنبش birthed چندین بالا سیاستمداران در قدرت امروز. Nitish کومار و Lalu Prasad دندان های خود را در ضد اورژانس کتاب. تظاهرات دانشجویی انداخته اند تا رهبران از Sitaram Yechury به اواخر آرون برآورده شدهاست. مردمی neta Mamata نوری متولد شد و از طریق تظاهرات خیابانی علیه CPM در بنگال.

حتی اخیرا این بود که آنا هزاره جنبش اعتراضی سال 2011 در برابر فساد آلوده UPA که ارائه پلت فرم برای مودی-led BJP به منجنیق به مرکز صحنه. آنا هزاره جنبش نیز منجر به ظهور کاملا جدید سیاسی, راه اندازی, AAP. دستور کار سیاسی از آنا جنبش می تواند مورد سوال در حال حاضر اما آن را به ارائه یک پلت فرم برای خشم عمومی علیه فساد به قدرت بیان در غیر خشونت آمیز و شیوه ای. اگر آنا جنبش معتبر بود در چشم امروز حکم تأسیس چگونه ضد کا-NRC اعتراض نامعتبر برای همان استقرار?

چگونه می توانید مدنی اعتراض های عمومی بود سیستماتیک delegitimised زمانی که آن را بسیار رحم که از سیاست آغاز شد و از آن رهبران به دنیا آمد ؟ هند در اعتراض به سنت های ریشه های عمیق و شایسته احترام. در سراسر کشور بیداد در برابر ایندیرا گاندی دولت بین 1972-74 دیده می شد به عنوان مشروع صدای مردم در برابر یک رژیم استبدادی. 47 سال بعد چگونه می توانید معترضان همچنین مبارزه در برابر درک استبداد هدف قرار تیز شعارهای سیاسی در مورد لباس های خود را ؟

برای تعریف یک اعتراض از طریق یک مذهبی منشور نادرست است و تلاش عمدی برای ‘communalise’ a ‘سکولار’ غیر مذهبی اضطراب. به عنوان مثال دانش آموزان Nagaland که تعطیل کالج ها در این دولت دیده می شود از طریق هر جامعه برچسب? آنچه در مورد جوامع قبیله ای از تریپورا که خود نیز ضربه خیابان ها در anti-کا تظاهرات? حتی اگر اکثریت ضد کا تظاهرات مسلمانان در برخی از نقاط کشور است که قطعا نمی تواند اعتراض خود را خلاف قانون اساسی است.

یک رهبری متعهد به Ambedkar جمهوری خواهان قانون اساسی و گاندی ارزش خواهد گوش دادن به صدای معترضان به عنوان شهروندان برای اولین بار به جای بوکس آنها را به جامعه کبوتر سوراخ برای خرده رای بانکی بخش. گاندی احتمالا رفته اند به نشستن در شاهین باغ برای شروع یک گفت و گو. حکم BJP را آغاز کرده است یک درب به درب مبارزات انتخاباتی در کا. در پیگیری از برنده شدن قلب و ذهن مطمئنا صفحه اصلی وزیر می تواند بازدید شاهین باغ و تعامل با شهروندان وجود دارد به عنوان او در تلاش است برای انجام این کار در سایر نقاط کشور است. و یا برخی از شهروندان برابر کمتر از دیگران است ؟

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

ایندکسر

آموزش سئو