فریب از چین مدل: بسیاری ممکن است به جذب آن نیست کت و شلوار هندی نابغه

یک نقص عمده در نارندرا نخست وزیر چین سیاست نامحسوس یکی از رخنه تحسین برای اقتدارگرا مدل چینی از ظالم بهره وری. PM و بسیاری در دولت او بر این باورند که چینی ها در راه است هند نیاز به اتخاذ به حرکت جدول لیگ جهانی قدرت است. قریب به اتفاق کمی ارتقاء در نظر گرفته شده است حالت استراتژیک.

به همین دلیل است که دولت مودی بسیار علاقه مند است از وضعیتی وخیم از آمار مسأله اختصاص داده و به اهداف ملاقات و ذینفع همیشه شمارش از نظر تعداد. تمایل به ایجاد غول پیکر, بانک عظیم شبکه. هر چیز کوچک و ناچیز در نظر گرفته و حتی شرم آور است. آن است که این خود خسته شده اید تحسین چینی از راه های انجام کارهایی که به نظر می رسد که ایجاد ضرب المثلی نقطه کور در ارزیابی چین نظامی حرکت می کند در بی قراری لاک.

مهم ترین عنصر در آن تجدید نظر که مودی دولت باید انجام دهید این است به حذف گل رز رنگی مشاهده چینی راه و بدانید که راه را برای هند است. چین به دست آورد موفقیت اقتصادی با اتخاذ جمع اخلاق کمونیسم برای رسیدن به سرمایه داری به پایان می رسد از تولید کالا از طریق کارخانه های دولتی از جمله کسانی که از PLA در مقیاس بزرگ و جاری شدن سیل در بازارهای خارجی با قیمت ارزان, در یک شیوه ای است که غیر قابل تصور برای هر کشور دیگری که دارای یک جمعیت بزرگ و یک دولت استبدادی. انسان هزینه های چینی موفقیت بسیار زیاد و غیر قابل قبول و هند باید در نظر نمی آن را به عنوان یک گزینه.

هنگامی که مودی دولت قرار می دهد و دور چینی شبح از سیاسی آن تخیل و سپس از آن خواهد شد قادر به مقابله با چین در لاک بیشتر به طور موثر. در 70 سال گذشته هند ایجاد کرده است که دموکراسی و پیشرفت اقتصادی ناسازگار نیستند. آن را تا به حال آن لحظات شرم آور کاستی و قابل اجتناب مشکلات. اما آن را نشان داده است که هند متنوع جامعه از نظر قومیت ، مذهب و زبان و که آن را مطابق با آن چالش ها و حل مشکلات خود را از طریق این تنوع است.

در مقابل چین همگن جامعه و سیاست. هند باقی می ماند رقابتی در جهان به دلیل آن reckons با تنوع که در آن رقابت و منافع جهان views گرفته شده به هنجار. مهمتر از همه, هند تنوع شدید پیش فرض غیر دنبالهروی. سطحی غربی ناظر ممکن است فکر می کنم که سنتی هند است که به طرز ناامید کننده ای سازشکار و در نتیجه آن را قادر به اتخاذ نمایان مدرنیسم است. اما هند به تصویب رسید مدرنیسم به دلیل آن است که ذاتا متنوع و اضطرارا غیر سازشکار.

آن است که این عدم سازشکاری که آتش روح تنوع و نگه می دارد تخیل رایگان. آن است که هند خلاقیت کمک خواهد کرد که این کشور تبدیل به رهبر جهانی در علم و فن آوری است. وجود فضا برای نابغه در سیستم. چینی ها سیستم نمی تواند از تخیل.

با غرب در کاهش آن است که رقابت بین هند و چین است که تسلط بر جهان سیاست برای بقیه از قرن اما این رقابت است استوار بر تفاوت بین هندی و چینی راه. وجود دارد نمی توان رقابت تفاوت دارد و هر دو تنها می تواند ارائه کالا و خدمات با قیمت های رقابتی. از آن خواهد شد یک نبرد از ایده یک نبرد جهانی views.

جناح راست سرخپوستان از جمله BJP و دیگران سرگرم توهم که هند و چین خواهد شد تسلط بر جهان در این قرن و این مهم نیست که هند باید متفاوت از چین است. آنچه مهم است این است که قریب به اتفاق اقتصادی و قدرت نظامی و هند باید به آن از طریق راه به دلیل آن به نظر می رسد به پرداخت در حال حاضر.

اما در دراز مدت civilisational ریسک بازی در سطح ایده ها و ارزش ها است. آمریکایی ها و دموکراتیک اروپای غربی نه پیروزی در جنگ سرد علیه اتحاد جماهیر شوروی و شرق اروپا ماهواره ها به دلیل اقتصادی و نظامی دلاوری. غرب برنده نبرد ایده ها و ارزش ها است. اتحاد جماهیر شوروی فروپاشید با وجود اینکه یک نظامی و اقتصادی ابرقدرت چون تا به حال هیچ ایده.

رئیس جمهور چین به نظر می رسد فکر می کنم که کمربند و جاده ابتکار (BRI) یک ایده خلاق است که آتش در جهان تخیل. BRI است زیرساخت های پروژه به منظور تسهیل در جابجایی کالا به دورترین نقاط تا حدودی مانند مشهور آهن ترانس سیبری. این BRI خواهد بود یک نوار نقاله کالا, اما آن است که یک کانال ارتباطی برای ایده.

مودی و دستیاران خود را باید بازگشت به تخته رسم آن را به عنوان شد و تشخیص هند سنتی فضائل و ارزش ها. هند فضائل دموکراسی تنوع و اصل اساسی این دو غیر دنبالهروی, ملعون فردگرایی. هند نمی کند چالش غالب ایده یا ارتدکسی با قصد سرنگونی آن است. او پیاده به راه اندازی یک سیستم و دنبال یک ایده های خود را. در دوره به دلیل یک اکوسیستم های مختلف ایده ها و ارزش ها تکامل می یابد. این هندی نابغه است.

چین کمونیست و رهبران به دام افتاده اند از کاهش خود را به یک اقتصاد جهانی hub. آنها اجتناب ایده های آنها از ترس عدم سازشکاری. مودی و BJP باید برای جلوگیری از رفتن این راه از آزار و اذیت غیر conformists از شکار کردن مخالفان. که در راه هند را تبدیل به یکی دیگر از چین است. اگر که اتفاق می افتد, آسیایی, قرن تبدیل خواهد شد یکی از استریل یکنواختی. هند می تواند یک فانوس دریایی به جهان نه از طریق یوگا, اما از طریق تصورات ذهنی است که در آن لبه تیز شمشیر است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de