مستندات در حال تبدیل cooped تا ساکنان را به دانشمندان شهروند

رویت قرمز به رهبری lovebird و زرد-rumped tinkerbird در میان ده ها تن دیگر در این هفته هربرت Byaruhanga ثبت نام همه آنها را با eBird – یکی از برجسته پروژه های علوم شهروندی در جهان است. آقای Byaruhanga اجرا می شود یک پرنده صفری شرکت در اوگاندا و همه گیر است و صدمه دیده خود را کسب و کار و معیشت برخی از 150 ، اما بحران بهداشت و درمان نیز همزمان با سراسر جهان از علاقه رو به رشد در شهروند علم و قدرت از فردی کمک به بدن از دانش است. آقای Byaruhanga شده است تلاش برای ترویج eBird در کشور خود که در آن او می گوید: “علم شهروند هنوز به طور کامل قدردانی است.”

کارشناسان اذعان دارند این نیاز به گسترش آگاهی از علم شهروند رنج می برد از همان عدم نژادی و تنوع قومی که بر سرمایه گذاری علمی در تمام سطوح. “شهروند است علم مانند مسائل زیست محیطی مانند حفاظت از محیط زیست – آن است که یک فضای سفید?” می پرسد ژاکلین اسکات دکترای خود را در دانشگاه تورنتو که مطالعات مسابقه و خارج از منزل. “بله آن است. آنها انجام داده ایم کمی کمک رسانی به جامعه است.”

لورا Trouille در پلت فرم آنلاین Zooniverse موافق. “از نظر تنوع در بنیادی, در, دانشگاه, در, موزه ها در علم شهروند – وجود دارد خیلی بیشتر ما نیاز به انجام,” او می گوید.

شیکاگو

Isoo اوبراین tilts سر خود را به سمت فراوان trills صدور از نزدیک cottonwoods. “این یک رن” او می گوید: آرام. بلند کردن دوربین دوچشمی خود او اسکن یک reedy برکه glinting در آفتاب صبح. “Pied-صورتحساب کشیم,” او می گوید.

راه رفتن بی سر و صدا از طریق یک طبیعت حفظ صنعتی wastelands از شیکاگو South Side, Isoo است, همه گوش, همه چشم. در 20 دقیقه او را می بیند یا می شنود – 34 گونه از پرندگان. و فقط به عنوان او در مورد به ترک این حنایی فلش از یک باغ مرغ انجیر خوار جلب چشم خود را. “که احتمالا جالب ترین پرنده های من دیده ام” او می گوید: بهره برداری شماره 35 به آی فون خود را.

Coronavirus تعطیل آزمایشگاه های دانشگاه اما در خارج از دانشگاه ها شهروند دانشمندان بوده است سخت در محل کار و در بسیاری از مکان آنها بوده ام شلوغ تر از همیشه است. EBird یک ایجاد آزمایشگاه کورنل از پرنده شناسی در ایتاکا نیویورک و از سال 2002 یکی از پیشرو شهروند-پروژه های علمی در جهان گزارش شده 46 درصد افزایش در ارسالی در اوایل ماه آوریل در مقایسه با سال گذشته است. در مه 9, جهانی سالانه خود را روز بزرگ یک رکورد 50,000 شرکت کنندگان ثبت بیش از 2 میلیون پرنده رؤیت در سراسر جهان است.

“من بیش از من تا کنون بوده است می گوید:” Isoo افزایش دبیرستان ارشد از اوانستون ایالت ایلینوی است. “پس از مدرسه در خانه به من می دهد مقدار زیادی انعطاف پذیری بیشتر.”

آیا مردم در حال جمع آوری اطلاعات جدید و یا کمک به تجزیه و تحلیل آنچه که قبلا جمع آوری شده COVID-19 به آنها داده می شود زمان بیشتری را در طبیعت و زمان بیشتری را به آن را به دنبال آنلاین. Zooniverse یکی از محبوب پلت فرم آنلاین که در آن مردم عادی می توانید جستجو برای “clumpy کهکشان” در تلسکوپ هابل عکس, شناسایی حیوانات در دوربین های تله ای در Mont Blanc و رونویسی برچسب از یک مجموعه ای از قطب شمال گلسنگ می رود که به 1766. لورا Trouille معاون رئیس جمهور از علم شهروند در شیکاگو آدلر افلاک و co-محقق در Zooniverse می گوید: پلت فرم دیده می شود پنج برابر به ده برابر افزایش در مشارکت در این بیماری همه گیر. با بیش از 250 ، 000 شرکت کنندگان کمک بیش از 5 میلیون و مطالب هر هفته او می گوید: آن را معادل “یک محقق کار تمام وقت برای 48 سال مستقیم.”

در واقع شهروند علم پر رونق است به عنوان قبل از هرگز. تلفن های هوشمند ساخته شده اند جمع آوری داده ها راحت تر از همیشه در حالی که به طور فزاینده ای پیچیده از روشهای تجزیه و تحلیل در حال کمک به کوه تبدیل داده های خام به علم است. این تحولات مطرح کرده اند وضعیت شهروند علم در میان حرفه ای ها و کمک به آنها, پاسخ به سوالات است که می تواند دشوار اگر نه غیر ممکن است برای پاسخ به این روشن گسترده پدیده های مانند اثرات گرمایش جهانی و تغییرات در استفاده از زمین در سراسر قاره است.

“این کاملا دگرگون می گوید:” لسلی Ries یک بوم شناس در دانشگاه جورج تاون که مطالعات جمعیت پروانه و به شدت متکی بر داده های جمع آوری شده توسط non-دانشمندان است. “من نمی توانم بگویم به اندازه کافی در مورد چگونه شهروند علم نه تنها تغییر راه ما می توانیم در مقیاس بزرگ تنوع زیستی تجزیه و تحلیل بلکه راه ما می تواند شامل ،

یک مثال قابل توجه به نظر می رسد در ماه سپتامبر گذشته در مجله علوم که در آن دانشمندان در گزارش 30 درصد کاهش در جمعیت پرنده در سراسر شمال امریکا بیش از سه دهه است. آنها به این نتیجه شگفت انگیز در بخشی با مطالعه داده های رادار, بلکه با استفاده از یک رکورد وارد شده توسط دانشمندان شهروند از جمله نتایج سالانه پرورش پرنده نظرسنجی سازمان زمین شناسی ایالات متحده (USGS) و همچنین داده ها از پدربزرگ از پروژه های علوم شهروندی را Audubon Society کریسمس پرنده دفعات مشاهده شده است.

“هنگامی که شما پرواز در سراسر ایالات متحده, شما ببینید چقدر استفاده از زمین تغییر کرده است, چقدر جنگل تبدیل شده به کشاورزی می گوید:” پیتر Marra, یک زیست شناس در دانشگاه جورج تاون و یکی از نویسندگان این مطالعه. “اما زمانی که شما نگاه کنید به تعداد واقعی شما را مجبور به انجام دو را.”

پرنده شمارش از سال 1900

شهروند علم جدید است. قبل از حرفه ای از علم همه دانشمندان آماتور: چارلز داروین مقایسه فنچ در Galápagos یا Henry David Thoreau ضبط گل تاریخ از گیاهان اطراف کنکورد ماساچوست. اما علم برای توده ها واقعا در زمان خاموش در 1990s هنگامی که اصطلاح “شهروند علم” برای اولین بار آمد به استفاده گسترده است. آن بوده است شکوفایی تا کنون پس از ساخت تحقیقات علمی بیشتر غیر متمرکز و دموکراتیک تر از همیشه.

برای بسیاری از مردم آن را ترکیبی از عشق خارج از منزل با رضایت از کمک به دانش علمی. سوزان صفحه بازنشسته پزشکی تکنسین علاقه مند شد و در پروانه های چندین سال پیش در حالی که داوطلبانه در حفظ طبیعت در غرب شیکاگو است. در حال حاضر در روزهای آفتابی از اواخر بهار روی سر او را به شمارش آنها – از دون کلم پروانه و پر زرق و برق پادشاهان بزرگ مزین fritillaries.

“من فقط احساس بهتر زمانی که من خارج است و من در طبیعت,” او می گوید. “من همچنین می خواهم که من ارائه داده است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد در جمعیت پروانه.”

شهروند علم در سراسر جهان برسد. سیستم عامل مانند eBird, Zooniverse و iNaturalist در دسترس به هر کسی با یک تلفن همراه و یا خدمات اینترنت. یکی از جدیدتر eBirders است هربرت Byaruhanga. آقای Byaruhanga اجرا می شود که یک پرنده صفری شرکت از Rutoto اوگاندا می گوید: گردشگران برای بازدید از اوگاندا پارک های ملی به طور فزاینده ای علاقه مند به eBird. اکثر eBird سهم از آفریقا آمده از گردشگران و دیگر غربی ها. اما آقای Byaruhanga شده است تلاش برای ترویج eBird میان راهنماهای در کشور خود که در آن او می گوید: “علم شهروند هنوز به طور کامل قدردانی است.”

رونق در علم شهروند منعکس کننده تلاش های مداوم به علم سرگرم کننده و آسان است. در همان زمان آن توجه متمرکز بر بهبود کیفیت داده ها نه فقط کمیت. پروانه مانیتور باید به دنبال یک پروتکل توسعه یافته در انگلستان که شامل راه رفتن در همان مسیر در فواصل منظم در طول تابستان است. EBirders از سوی دیگر باید بیشتر آزادی; آنها به سادگی وارد کنید و نتایج حاصل از هر پیاده روی آنها را هر زمان که آنها آن را دوست دارم احساس. اما قوانین وجود دارد: آنها انتظار می رود را وارد کنید تمام پرندگان آنها را مشاهده کنید و چگونه بسیاری از هر چه امری عادی گنجشک و یا یک بار در طول عمر warblers. فیلتر به وزن بیشتر به انجام birders و پرچم غیر معمول فرمایید که کارشناسان محلی و سپس نقد و بررسی.

“شما سعی می کنید به نزاکت می گوید:” والتر Marcisz داوطلب eBird مؤلف در منطقه شیکاگو که چالش از بررسی صلاحیت هزاران نفر از رؤیت در هر سال. “اگر شما اجازه دهید آن را بروید و آن را قریب به اتفاق,” او می گوید.

به رشد و تنوع

اخبار شهروند علوم نبوده است, همه چیز خوب است. در حالی که coronavirus افزایش یافته و مقدار مشارکت آن را مختل فعالیت های است که مردم را با هم. آقای Byaruhanga می گوید COVID-19 تا صدمه پرنده گردشگری در اوگاندا و تضعیف معیشت برخی از 150 راهنماهای آنها را وادار به نشستن در خانه و یا پیدا کردن کار های دیگر مانند کشاورزی است. USGS به نام خاموش بررسی سالانه خود را از پرورش پرندگان. ایلینوی پروانه نظارت شبکه به تعویق افتاد توسعه تلاش در شیکاگو سمت جنوب در نظر گرفته شده برای گسترش نظارت به understudied منطقه بلکه برای جذب بیشتر گروه متنوع از مانیتور.

در واقع منتقدان می گویند که در حالی که شهروند علم شکوفا شده است آن را شامل نمی شود هر کس آن را می تواند. آنها می گویند از آن رنج می برد از همان عدم نژادی و تنوع قومی که بر سرمایه گذاری علمی در تمام سطوح. این مشکل به تمرکز شدید در ماه گذشته زمانی که یک مرغدار مسیحی کوپر بود مورد آزار و اذیت توسط یک زن در حالی که پرنده نگری در شهر نیویورک پارک مرکزی.

“شهروند است علم مانند مسائل زیست محیطی مانند حفاظت از محیط زیست – آن است که یک فضای سفید?” می پرسد ژاکلین اسکات دکترای خود را در دانشگاه تورنتو که مطالعات مسابقه و خارج از منزل. “بله آن است. آنها انجام داده ایم کمی کمک رسانی به جامعه است.”

دکتر Trouille در Zooniverse موافق است. “از نظر تنوع در بنیادی, در, دانشگاه, در, موزه ها در علم شهروند – وجود دارد خیلی بیشتر ما نیاز به انجام,” او می گوید.

چه آینده شهروند علم ؟ بیشتر شرکت کنندگان بدون شک و هنوز هم بیشتر از علم است. به عنوان داده های تجمع دانشمندان در eBird و در جای دیگر می گویند که آنها خواهد بود قادر به تشخیص تا کنون دیگر الگوها و روند – و درک بهتر دینامیک مقیاس بزرگ زیست محیطی تغییرات به دلیل تغییر آب و هوا و عوامل دیگر. آنها همچنین امیدوارم که این شور و شوق برای شهروند علوم به گسترش طیف وسیع تری از موجودات و پدیده ها.

“وجود دارد بسیاری از چیزهایی که ما نمی مانیتور می گوید:” دکتر Marra. “من فکر می کنم ما می تواند گسترش آن به دیگر گونه های حشرات و پستانداران مردم علاقه مند در گونه های دیگر است.”

همانطور که برای Isoo پایان سال تحصیلی آزاد است او به دنبال یکی از اهداف فعلی: برای دیدن به عنوان بسیاری از پرندگان مختلف به عنوان او می تواند در Cook County خانه اش خاک در یک سال. این رکورد 281. نازک, جدی, جوان با یک شوک موهای قهوه ای, او نباید دست کم گرفت. Isoo شده است یک مرغدار از او 9 یک eBirder از او 11. اما او می داند که شهروند علم برای همه نیست. در اوانستون Township High School خود پرنده نگری می شود بررسی مخلوط.

“جالب است” او می گوید. “بعضی از بچه ها هستند” این واقعا سرد است. آن را سرد شما به دنبال شور و شوق خود را.’ بعضی از بچه ها را درک نمی در همه.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im