مستند و امرار معاش از مهاجر غیر رسمی کارگران

در سراسر جهان گسترش رمان کرونا ویروس بیماری (COVID-19) است که به شدت بر اقتصاد جهانی و به عنوان در هر مورد به روز رسانی های اخیر تقریبا یک سوم تا نیمی از جمعیت جهان در حال حاضر تحت قالب یک مستند. این تهدید اقتصادی و نظامی که در آن عملا تمام فعالیت های اقتصادی در سراسر جهان شاهد بسته شدن. به گفته سازمان بین المللی کار نزدیک به 25 میلیون شغل می تواند از دست رفته در سراسر جهان با توجه به همه گیر و به معنی ضرر و زیان درآمد برای کارگران بین $860 میلیارد و $3.4 تریلیون دلار در پایان سال 2020 است. این ترجمه به کاهش مصرف در کالاها و خدمات را تحت تأثیر کسب و کار و در نوبت وحشیانه موثر بر اقتصاد ملی. در میان دیگر قاره آسیا خواهد شاهد اختلال در عقب و جلو ارتباطات در زنجیره تامین. قابل توجه ارائه دهندگان اشتغال مانند تولید, گردشگری و هتلداری, سفر, خدمات و خرده فروشی صنایع همراه با شرکت های کوچک و متوسط در حال حاضر شروع به تحمل حاد فشار از COVID-19.

هر چند هند تعداد گزارش coronavirus عفونت باقی می ماند نسبتا پایین (حدود 1300 عنوان در مارس 31, 2020) vis-à-vis کشورهای دیگر بیم آن می رود که سرعت گسترش ویروس در هند مشابه که از چین و اروپا و یا ایالات متحده را جارو عواقب فاجعه بار تر از هر جای دیگری. دلیل این امر این است که نه فقط قدر مطلق از آن جمعیت بیش از 1.3 میلیارد بلکه آن را بی منطق و فلج کننده سلامت سیستم ها و زیرساخت های اساسی ناکافی و ندیده منابع انسانی منجر به ضعیف ارائه خدمات. به عنوان هند آماده شد خود را از طریق اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از گسترش بیشتر این ویروس نخست وزیر اعلام کرد در سراسر کشور مستند – شامل هر دولت و هر اتحادیه خاک هر منطقه در هر روستا و هر خط-21 روز شروع 00:00 ساعت 25 مارس و اجرا مدیریت بحران عمل 2005.

طنز از این وضعیت این است که در حالی که وجود دارد اذعان به نیاز اجتماعی فاصله و خود انزوا و برتری انسان زندگی و رفاه وجود دارد و نگرانی ها بیش از اضافه کردن به شدت اقتصادی و اجتماعی است که این مستند را در کشور است. این خواهد بود به خصوص نقش برجسته در حال حاضر با توجه به رکود اقتصادی حاکم. چند اقتصاددانان تکرار دغدغه که عدم ارائه کالاهای اساسی و خدمات به پایین 50 درصد از این جمعیت می تواند هند را به آستانه توده های رنج و اجتماعی شورش.

شهرها به عنوان موتورهای رشد را به یک توقف سنگ زنی. دلیل این امر این است که ” شهر سازان مانند روزانه-دستمزد مهاجر (فصلی و دایره) کارگران (حدود بیش از 50 میلیون) خیابان فروشندگان خودکار و یا کالسکه رانندگان, ساخت و ساز, ابزار و کارگران در حال پیدا کردن آن را دشوار برای زنده ماندن در میان هیچ کار و عدم حمایت اجتماعی و حقوق و یا مناسب شامل سیاست های گران قیمت و غیر قابل تصور. مشابه وضعیت کسب و کارهای کوچک و همچنین مترجمان آزاد و کسانی که عامل در اجرای اقتصاد که آغاز کرده اند به تحمل فشار از ملی مستند. از سوی دیگر کسب و کارهای بزرگ و منظم حقوق و مزایای شهروندان هر چند تحمل هزینه اجتماعی فاصله می تواند حرکت آب های خشن و زنده ماندن.

قبل از تعمق به گردش امرار معاش وضعیت در هند مهم است به برجسته کردن برخی از گرایش های عمده در غالب ملی و سطح اشتغال است. هند و جمعیت (96 کرور) شامل 64 درصد در سن کار مردم (15-59 سال) و 10 درصد شهروندان ارشد (60+ سال). به عنوان در هر دوره ای نیروی کار سنجی (PLFS) گزارش 2017-18 حدود 45 کرور (47 درصد) بزرگسالان مشغول به کار بودند در کشور است. بیش از نیمی (52 درصد) از کارگران خود اشتغالی به دنبال گاه به گاه کارگران (25 درصد) و باقی مانده بودند به طور منظم و یا حقوق بگیر (23 درصد). از این گاه به گاه کارگران بیشترین آسیب پذیر با توجه به نامنظم طبیعت کار خود را روزانه و دستمزد پرداخت بر اساس برنامه کار خود را. وضعیت دیگر کارگران نیز ارائه نمی دهد یک چشم بزرگ همانطور که بسیاری از وام خود اشتغالی (96 درصد) بودند یا خود را حساب کارگران و یا پرداخت نشده خانواده کارگر (تنها کارگران) تنها 4 درصد تشکیل کارفرمایان و کارآفرینان. از سوی دیگر بیش از 70 درصد به طور منظم و یا حقوق و مزایای کارگران تا به حال هیچ قرارداد نوشته شده و 72 درصد از آنها مشغول شد در بخش خصوصی نزدیک به نیمی (46 درصد)شد واجد شرایط برای پرداخت برگ و 45 درصد حق ندارد به هر گونه مزایای تامین اجتماعی از جمله مراقبت های بهداشتی. این به این معنی تنها 42 درصد به طور منظم و یا حقوق و مزایای کارگران (9.6 از 23 درصد) باید امنیت شغلی و یا کار در سازمان, بخش, بقیه در حالی که 58 درصد از بدون هر گونه امنیت شغلی است.

بخش عاقلانه درک درستی از اشتغال در بخش غیر کشاورزی بخش شامل: 72 درصد از گاه به گاه کارگران درگیر در ساخت و ساز 14 درصد در تولید و 12 درصد در سایر خدمات; حدود 12 درصد خود اشتغالی درگیر در تجارت و هتل و رستوران ها و 10 درصد در تولید 5 درصد در حمل و نقل و انبارداری و ارتباطات بخش و 4 درصد در سایر خدمات است. در میان به طور منظم و یا حقوق و مزایای کارگران 22 درصد مشغول به کار در تولید 14 درصد در تجارت و هتل و رستوران ها و 13 درصد در حمل و نقل و انبارداری و ارتباطات و 8 درصد در سرمایه گذاری, کسب و کار و املاک و مستغلات و غیره.

شکل 1: سهم کارگران در بخش های عمده برای 2017-18 (UPS و تمام سن در %)

منبع: PLFS, 2017-18

بنابراین در چارچوب غالب همه گیر و مستند شغل و درآمد حدود 20 کرور کارگران از جمله بازی گاه به گاه کارگران به طور منظم و یا حقوق و مزایای کارگران بدون هیچ گونه امنیت شغلی و تنها خود اشتغالی (حساب کاربری خود و یا پرداخت نشده خانواده) در معرض خطر هستند. این رقم افزایش خواهد یافت اگر یکی دیگر از 3 کرور افرادی که مشغول گدایی فحشا و دیگران را شامل می شوند. عدم وجود بازار فعالیت خود را به طور مستقیم و تاثیر منفی این افراد آسیب پذیر و خانواده های آنان است. ما شاهد عواقب آن در چند روز گذشته پس از ملی گسترده مستند و داشتن شغل خود را از دست بسیاری از این غیر رسمی کارگران مهاجر شروع به بازگشت به روستاهای خود را با خانواده.

اتحادیه و دولت ساخته شده اند تجدید نظر به بخش خصوصی به اخراج و یا قطع حقوق برای کارگران در طول این زمان بحران. کمک مالی بسته نیز اعلام شده است توسط ایالات متحده و دولت مرکزی. در مارس 26, 2020 وزیر دارایی نیز اعلام کرد که اقدامات رفاهی به مقدار INR 1.7 لاخ کرور (ما 22 میلیارد دلار) با قصد رسیدن به فقیرترین فقرا با مواد غذایی و گاز و پول نقد در دست, به طوری که آنها را به صورت مشکلات در خرید لوازم ضروری و قادر به پاسخگویی به نیازهای ضروری خود را.

در حالی که جمع کل مبلغ اعلام شده به نفع آن بخش های آسیب پذیر به نظر می رسد بزرگ و در عین حال هر فرد بهره مند شود ناکافی است. در غیاب روشن دستورالعمل ها و اجرای مناسب برنامه های اجرای همه این اطلاعیه به نظر می رسد allusive. همیشه وجود دارد ورود و خروج خطا در شرایطی مناسب در سطح ملی رجیستری برای مهاجران فقیر و افراد درگیر در مشاغل غیررسمی و یا بخش هایی مانند سبزی فروشندگان کارگران ساختمانی ریکشا دستگاه کشش خودرو-کالسکه رانندگان و کارکنان موقت و…. وجود دارد نیاز فوری برای این ثبت به نهاد و به روز با استفاده از آخرین فن آوری های دیجیتال و نوآوری همراه با پویا بیکاری رجیستری به ارائه مستقیم اقتصادی (جهانی درآمد اولیه) بهداشت (پوشش جهانی) و دیگر لازم احتمالی حفاظت و امنیت پشتیبانی می کند.

[Co-نویسندگان: دکتر Simi مهتا مدیر عامل شرکت و مدیر تحریریه و دکتر Arjun کومار مدیر برامن]

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>