درس های زندگی از Dhoni : شرکت هند می تواند بسیار در مورد رهبری با فقط تماشای مسابقات خود را یاد بگیرند

من همیشه باور داشتم که عملکرد منجر به شناخت; به رسمیت شناختن منجر به احترام; و احترام به قدرت منجر ميشه بنابراین، عملکرد اقتصادی کلید قدرتمند شدن هند در صحنه جهانی است. ماهندرا سینگ دهونی، موفق ترین کاپیتان کریکت هند، این خوبی را در کریکت نشان داد. اجرا کرد او رهبری تیم هند را به برنده شدن در تمام مسابقات بزرگ بین المللی — T20 جهان در سال 2007 ، ICC قهرمانی ODI جهان در سال 2011 ، جام قهرمانان در سال 2013 و بسیاری دیگر.

Atul Belokar

چیزی بیش از فقط اجرا وجود دارد که Dhoni به جدول آورده است. او ذهن ها را شعله و آرمان های ۱/۳ میلیارد هندی را – روستایی و شهری، غنی و فقیر، پیچیده و روستاست، بسیار تحصیل کرده و بی سواد مطرح کرد. هر هندی با “دوني” شناسايي شده. من خواهرم، دوستان، راننده ها و نگهبانان امنیتی ام را دیده ام که برای موفقیت دهوني دعا می کنند. در هر حال، اون از همه هندي ها مطمئن بود

اگر این هفت نفر می توانند این کار را انجام ببخشد، هر هندی می تواند آن را انجام دهد” این بود که چگونه من استفاده می شود به تاکید بر اصولی بودن تیم موسس Infosys. Dhoni هم مانند Infosys نشان داد که مردم از زمینه های معمولی طبقه متوسط mofussil می توانند در هند امروزی موفق شوند اگر مهارت داشته باشند، اگر سخت کار کنند، و اگر آرزوهای بالایی داشته باشند. جالب اینجاست که هر دو Dhoni و Infosys در 7 ژوئیه 1981 متولد شده اند!

دوني رهبر ي خيال دار بود چیز زیادی هست که ما در شرکت هند می توانیم از تماشای مسابقات کریکت او یاد بگیریم.

اولین مسئولیت یک رهبر این است که یک چشم انداز بزرگ را به دست آورید، آن را بیان کند، و آرزو، اعتماد به نفس، غرور، امید و شور و شوق مردم خود را بالا ببرد. چون دوني اين کار و به کمال انجام داد هنگامی که دوني هند را به آن پيروزي معروف در فينايل T20 جهان در 24 سپتامبر 2007 در استاديوم واندررز در ژوهانسبورگ رهسپار کرد، او ذهنيت تيم کريکت هند و کل کشور را تغيير داد. دیگر نه بیشتر خواهد بود سبد سبزی در Jayanagar و یا استاد کریکت دیوانه هوش مصنوعی در IIT راضی با هند در پایان به عنوان یک نیمه نهایی در مسابقات کریکت جهان.

من همکاران بنیانگذار، افسران ارشد، مندرسان، رانندگان و سراییان اینوسی، سبزی فروشان و دستیاران فروشگاه های خرده فروشی در جایاناگر را دیده و شنیده ام، و دوستان ی که از فرزندانم با تحصیلات عالی و با تحصیلات عالی هستن، وقتی در مورد دونای صحبت می کنند، شادی و افتخار نشان می دهد. رهبر بزرگ با مثال رهبری می شود. اين چيزيه که ماهاتا گاندي به ما ياد داده دوني از جلو جلو تر ميره اون حرف زد و به مقرارت عمل کرد او عزم پیروزی را تعیین کرد. اون بهترين پايان دهنده هند شد

او نتيج تيمي مثل يوراج سينگ و يوروش رينا رو به بهترين حالت يوراج سينگ و يوراج رينا الهام بخش يد چه کسی می تواند آخرین توپ فینال جام جهانی ODI را در سال ۲۰۱۱ بین هند و سری لانکا فراموش کند، زمانی که دونی در راه یک ضربه به یک بی نظیر ۹۱ و برنده مسابقه یک ضربه ۶ را زد؟ هر گاه هند در یک مسابقه ۵۰ بر سر دردسر می افتاد، تمام کشور به دهوني نگاه می کرد تا در مسابقه برای هند پیروز شود. چون چون دهوني تيمش و جمعيت هندي رو نااميد نکرد

در مورد توانایی گردانی او، اجازه دهید به یاد بیاویم که حرف های خفاش باز افسانه ای، سونل گاواسکار، که بهترین شیوه برای گاواسکار برای صرف آخرین دقیقه از زندگی اش این است که تماشای شوت برنده دهوني برای یک ضربه شش در فینال جام جهانی 2011 و با شادی از جهان خارج شود. چه می توانم در مورد گردان Dhoni می گویند؟ او نبوضوح بهترین ویکت دار هند با حاشیه ای بزرگ بود. فرار ش بين ويکت ها از اين دنيا خارج شده بود او در زمان نیاز در نمایش پرخاشگری دوم بود. در این فرایند، او تعهد خود را به برتری در اجرا نشان داد، که یک ویژگی مهم یک رهبر خوب است.

رهبر با اعتماد به نفس سخاوتمندانه است برای به اشتراک گذاشتن شکوه و عظمت با تیم خود. دوني رهبر سخاوتمندانه ايه چه کسی می تواند Dhoni را فراموش کرده ام با تمایل به اشتراک گذاری روز شکوه خود را با ساچین تندولکار و گری کیرستن در حالی که انجام دور پیروزی پس از پیروزی در جام جهانی 2011؟ آن روز به وضوح به Dhoni با کاپیتانی خود را با زیرکی و عملکرد عالی در سراسر مسابقات تعلق داشت، مسابقه برنده او بی نظیر 91 در فینال، و شات خود را برای شش خاموش توپ آخر. سخاوت نشان یک رهبر بزرگ است.

رهبر صالح آرام است اما برنامه ریزی حرکت بعدی خود را به خوبی در ساعت بحران. Dhoni نمونه خوبی از این است. ذهن من به 24 سپتامبر 2007 برمی گرده، روز فینال T20 مقابل پاکستان. هند 157 گل زده بود. پاکستان 145 برای 9 بود که آخرین بیش از آغاز شده است. “ميصباح الحق” با اطمينان 37 با سه شش در حال جنگ بود. هنگامی که Dhoni آورده Joginder شارما به کاسه بیش از گذشته، چند نفر از دوستان من تماشای مسابقه شگفت زده شد و ناامیدی خود را از قضاوت Dhoni نشان داد.

اما پسرم روهان که از طرفداران بزرگ هوني بود گفت که او نبايد استراتژي خوبي در پشت حرکتش داشته باشه ميصباح شش ضربه ديگر از توپ دوم زد. همه مُتنش بودن و فکر می کردن که مسابقه از دست میره دوني رفت و با جوگيندر صحبت کرد تا اورا آرام کند و به او اعتماد به نفس بده. اين در بهترين حالت خود شوني بود خوب، توپ بعدی یکی از حقه باز از Joginder بود. توسط میصباح برای گرفتن خوب قضاوت شده توسط سرِیسنث در پای کوتاه جریمه جمع شد. هند برنده شده بود! که حرکت توسط Dhoni نگاه خوب فکر کردن بعد از پیروزی. چقدر تعادلی که دونی بعد از یک مسابقه نشان داد، چه یک برد باشد و چه بازنده برای هند، نشان داد که چگونه یک رهبر خوب باید در برابر برنده ها و بازنده های شرکتش در بازار واکنش نشان دهد.

من شک ندارم که Dhoni به خدمت کریکت هند برای چند دهه آینده ادامه خواهد داد. براي اون بهترين آرزوها رو دارم

سلب مسئولیت : نظرات بیان شده در بالا خود نویسنده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im