یک لیبی مرد ایستاده در کنار یک ماشین آسیب دیده توسط یک موشک انفجار در طرابلس در روز سه شنبه. عکس: خبرگزاری فرانسه/گتی تصویر

از سرگیری مبارزه در لیبی تهدید به فاش کردن تلاش ها برای پایان دادن به تقریبا decadelong بحران در شمال کشور آفریقایی کمتر از دو هفته پس از حامیان خارجی از دو جناح متخاصم توافق برای حمایت از آتش بس وجود دارد.

نیروهای وفادار به خلیفه Haftar, یک فرمانده سابق که منجر به یک جناح مستقر در این کشور شرق پوسته لیبی پایتخت تنها عملکرد فرودگاه این هفته آنها به عنوان تلاش برای به دست گرفتن کنترل طرابلس از سوی سازمان ملل متحد مورد حمایت دولت است.

آنها همچنین مبارزه طرفدار دولت جنگجویان در نزدیکی شهر بندری مصراته. روز پنج شنبه نیروهای دولتی گفت: آنها به ضرب گلوله یک نظارت هواپیماهای بدون سرنشین بیش از طرابلس بود که پرواز در حمایت از آقای Haftar مبارزان.

دو طرف را متهم به یکدیگر از شکستن شکننده آتش بس در جای خود قرار داده در اوایل این ماه پس از ترکیه و روسیه که برگشت طرف مخالف در درگیری, به نام, برای آتش بس.

قدرت های خارجی نیز پله تا مشارکت خود را و ارسال سلاح های بیشتر به لیبی در هفته های اخیر با وجود یک سلاح تحریم, با توجه به سازمان ملل متحد در حمایت از ماموریت در لیبی. آن نیست نام این کشورها نقض ممنوعیت.

این مبارزه سنگین می آید خلاصه بعد از یک سکون در زمان صلح در کنفرانس برلین در ژانویه. 19. رهبران آلمان, فرانسه, روسیه, چین, ترکیه, امارات متحده عربی و دیگران توافق به آتش بس و حمایت های موجود U. N. ممنوعیت ارسال سلاح به لیبی.

یک عضو نیروهای فرمان توسط خلیفه Haftar در بنغازی در روز چهارشنبه اشاره کرد و تفنگ خود را در تصویر رئیس جمهور ترکیه طیب اردوغان ، عکس: esam عمران al-fetori/ایسنا

بحران لیبی است که به طور فزاینده ای به یک میدان نبرد برای قدرت های خارجی با رقابت دستور کار است. U. A. E. مصر و حمایت از آقای Haftar به عنوان بخشی از آنچه آنها را به عنوان یک منطقه نبرد در برابر گروه های اسلامگرای. روسیه نیز حمایت آقای Haftar آن را به عنوان حرکت می کند به گسترش نفوذ خود در منطقه است. ترکیه رقیب منطقه ای به سه کشور اخیرا با اعزام نیروهای نظامی برای حمایت از طرابلس-بر اساس دولت از نخست وزیر Fayez al-Sarraj.

این کشور را تجربه کرده است یک سری از بحران های سیاسی پس از سال 2011 مسلح شورش است که سرنگونی رژیم Moammar Gadhafi. آقای Haftar راه اندازی خود را در زمان حمله به طرابلس در ماه آوریل 2019 منجر به آسیاب جنگ که به کشته شدن بیش از 2,200 مبارزان و غیرنظامیان است. فوران تمام عیار جنگ داخلی در یک کشور کمتر از 200 مایل از اروپا در آن نزدیک ترین نقطه نگران قدرت های غربی.

رهبران در برلین ملاقات کردند و شورای امنیت سازمان ملل به پرتاب وزن خود را پشت سر توافق و مذاکرات بیشتر برگزار می شود به سمت ماندگار آتش بس. اما U. N. را فرستاده لیبی گفت: اخیر مبارزه و اسلحه نقل و انتقالات را تضعیف آن تلاش.

“آنها همچنان به پایین بر روی یک راه حل نظامی بالا بردن ترسناک شبح کامل در مقیاس تعارض و بیشتر بدبختی برای مردم لیبی بیشتر پناهندگان ایجاد یک خلاء امنیتی و بیشتر وقفه به جهانی منابع انرژی” گفت: فرستاده غسان Salame, با اشاره به جناح ها در لیبی و حامیان خارجی خود را.

“هر دو طرف به نظر می رسد تلاش برای افزایش دستاوردهای خود را قبل از ورود به آتش بس گفت:” یک مقام آگاه در مورد ارسال اسلحه.

بیشتر

  • رهبران جهان از توافق به آتش بس طولانی جنگ داخلی لیبی
  • افزایش مزدوران را تهدید می کند تلاش برای توقف جنگ در لیبی
  • خارجی حمایت به ارمغان می آورد شبه نظامیان در لیبی به بن بست—و نه بیشتر (اکتبر 2019)
  • در داخل لیبی, وحشیانه, نبرد برای کنترل طرابلس (ژوئن 2019)

ده ها تن از پرواز از U. A. E. اعتقاد به حمل سلاح برای حمایت از آقای Haftar نیروهای وارد شده اند در لیبی در طول سه هفته گذشته به گفته یک مقام اطلاعاتی سابق آمریکا و این مقام آگاه در مورد محموله های سلاح با استناد به پرواز سوابق.

چندین هواپیما ساخته شده پرواز و از U. A. E. طریق حریم هوایی مصر از جمله عظیم آنتونوف An-124 است که قادر به airlifting بیش از 100 تن از تجهیزات در یک پرواز این مقامات گفت.

U. A. E. مقامات کاهش یافته است به نظر ادعا محموله های سلاح.

یک عضو پلیس ترکیه در نزدیک شدن قایق مهاجران سرنشین یک قایق در دریای مدیترانه در روز چهارشنبه. عکس: ارتش ترکیه/آسوشیتد پرس

در ضمن ترکی کشتی های جنگی به نظر می رسد در سواحل غربی لیبی این هفته در یکی دیگر از سیگنال آشکار حمایت خود را از طرابلس دولت است. ترکیه وزارت دفاع گفت که حداقل یک کشتی بود در این منطقه به عنوان بخشی از یک سازمان پیمان آتلانتیک شمالی عملیات و خدمه برداشت 30 مهاجران در دریا و دست آنها را به سواحل لیبی گارد.

ترکیه نیز به تازگی ارائه شده دولت نیروهای متفقین با تهویه-سیستم های دفاع اگر چه کسانی که سلاح به نظر می رسد باید قبل از کنفرانس برلین به گفته این مقام آگاه در مورد ارسال اسلحه.

“آخرین بسیج بخشی از تلاش ما برای کمک به دولت در دفاع از لیبی و لیبی از Haftar را غیر قانونی حمله گفت:” محمد علی عبدالله یک مشاور در ایالات متحده در امور برای دولت طرابلس که در مورد کشتی های جنگی ترکیه.

آقای عبدالله نیز محکوم U. A. E. ادعا محموله های سلاح. “اقدامات خود را به شدت تضعیف توافق در برلین,” او گفت:.

به طور جداگانه لیبی تولید نفت سقوط کرده است پس آقای Haftar نیروهای بسته روغن بنادر و صادرات خط لوله در اوایل این ماه. جامعه بین المللی در حال حاضر در تلاش برای متوقف کردن برنامه توسط آقای Haftar جناح به فروش نفت تحت کنترل خود اروپا و مقامات لیبی می گویند.

خلیفه Haftar در هتل د رم در برلین در ژانویه. 21 با حضور در مذاکرات صلح در پایتخت آلمان. عکس: Sean گالوپ/گتی ایماژ

مصطفی Sanalla, رئیس هیئت بین المللی به رسمیت شناخته شده ملی نفت پارسیان, ترس های موازی شرکت نفت با حمایت آقای Haftar همچنان به تلاش برای فروش روغن های غیر قانونی. “آنها متوقف نخواهد شد” آقای Sanalla در مصاحبه ای گفت:. “این جنگ است که بیش از نفت است.”

این شرکت به نام NOC بنغازی در تلاش است به خرید تانکرهای نفت و بازگشایی بندر بدون مشورت با آن طرابلس همتای غربی و دولت لیبی گفت. که می تواند راه را برای جانبه از صادرات نفت.

یک NOC بنغازی گفت: این شرکت که در انتشار برنامه های خود را برای بازگشایی پایانه های. یک سخنگوی آقای Haftar نیروهای نمی پاسخ به درخواست برای اظهار نظر.

U. N. تکمیل طرح به تحریم افراد درگیر در تلاش برای فروش نفت در خارج از کانال های رسمی, مقامات گفت.

از جمله صادرات “به منزله آشکار و خطرناک تخلف از شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه” گفت: استفانی ویلیامز معاون U. N. ماموریت به لیبی.

نوشتن به Jared Malsin در jared.malsin@wsj.com و Benoit Faucon در benoit.faucon@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de