پس پیشرو 2011 ناتو کمپین که حذف رژیم قذافی غرب تا حد زیادی رها کرد. خلاء کشیده شده در دو میانه محور است که رقابت برای شکل دادن به جهان عرب پس از سال 2011 بهار عربی و رو کردن دوباره در لیبی.

در یک طرف هستند و قطر و ترکیه حمایت سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده دولت در طرابلس. از سوی دیگر خلیج به رهبری عربستان سعودی و امارات متحده عربی در حمایت از یک قذافی-دوره عمومی و جنگسالاری در شرق. در میان بسیاری دیگر از اشخاص علاقه مند هستند, فرانسه, ایتالیا, روسیه, مصر و اردن است.

اما به عنوان خارج از قدرت خط تا به رقابت های اقتصادی و سیاسی به دست آوردن لیبی گرفتار شده در یک مبارزه عمیق تر بین رقابت سند چشم انداز خود را برای کشور و منطقه است. انتخاب خود را بین یک دموکراسی ضعیف موسسات تاخت و تاز سیاسی اسلامگرایان à la ترکیه و عملا یک حزب که در آن دولت نظامی حاکم بر مصر ،

“قبل از جنگ بود و عمدتا لیبی با دخالت خارجی می گوید:” محمد Eljarh یک لیبی تحلیلگر در طبرق. “در حال حاضر جنگ است که کمتر لیبی و بیشتر خارجی – ما قدرت منطقه ای ارسال جنگجویان خارجی به حل و فصل نمرات در لیبی خاک لیبی با استفاده از پول و لیبی جناح.”

عمان, اردن

هر روز پرواز پور به لیبی از سراسر منطقه: سربازان از سودان جنگجویان از سوریه مشاوران از ترکیه, تانک ها و هواپیماهای بدون سرنشین از امارات متحده عربی و اردن.

بیش از سه ماه گذشته قریب به اتفاق هجوم مبارزان و سلاح های اتحاد بین المللی در یک درگیری بین احزاب لیبی برای کنترل نفت خیز شمال کشور آفریقایی است که پختند پس از سال 2011 بیمارستانها در حال تمام شدن دیکتاتور معمر قذافی.

اما به عنوان قدرت منطقه ای خط پشت جناح ها برای رقابت اقتصادی و سیاسی به دست آوردن لیبی گرفتار شده در یک مبارزه عمیق تر میان رقابت سیاسی دیدگاه خود را برای کشور خود و کشورهای دیگر در سراسر جهان عرب: یک دمکراسی غیر لیبرال در مقابل استبداد به رهبری یک نظامی قدرتمند.

“قبل از جنگ بود و عمدتا لیبی با دخالت خارجی می گوید:” محمد Eljarh یک لیبی تحلیلگر و پژوهشگر مستقر در شرق بندر طبرق.

“در حال حاضر جنگ است که کمتر لیبی و بیشتر خارجی – ما قدرت منطقه ای ارسال جنگجویان خارجی به حل و فصل نمرات در لیبی خاک لیبی با استفاده از پول و لیبی جناح.”

غرب از پیشرو 2011 ناتو کمپین که حذف یک رژیم قذافی بود که در قتل عام شهروندان خود را تا حد زیادی رها شده این کشور و سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده دولت در طرابلس محدود کردن دخالت خود را برای مبارزه با دولت اسلامی (داعش) باقی مانده و یا توقف مهاجر جریان به اروپا است.

بهار عربی coda

خلاء منجر به تجدید حیات از این دو میانه محور است که رقابت برای شکل دادن به جهان عرب پس از سال 2011 بهار عربی و در حال بازگشت به صورت خاموش یک بار دیگر در لیبی به نوشتن فصل پایانی است که در منطقه قیام.

در یک طرف هستند و قطر و ترکیه که انداخت وزن خود را پشت تظاهرات مردمی و bankrolled سیاسی گروه های اسلام گرا برای پر کردن فضاهای خالی سمت چپ توسط دیکتاتورها سرنگون در مصر و تونس و لیبی.

از سوی دیگر خلیج به رهبری عربستان سعودی و امارات متحده عربی که سنجش خود را در تاج و تخت در معرض خطر به دنبال سرکوب دموکراسی با حمایت از نظامی strongmen و سرکوب فعالیت های سیاسی ،

در حال حاضر آنها در حال حمایت از گروه های رقیب لیبی در مراکش: سازمان ملل به رسمیت شناخته شده دولت توافق ملی (GNA) به رهبری نخست وزیر Fayez al-Sarraj در طرابلس به غرب و قذافی-دوره عمومی و warlord فیلد مارشال خلیفه Haftar که خودخوانده لیبی ارتش ملی کنترل شرق و در میان 10 ماه محاصره طرابلس.

زمانی که ژنرال Haftar تهدید به طرابلس ترکیه پا به نجات GNA در دسامبر, اعزام نظامی مشاوران سیستم های دفاع هوایی و در حال حاضر حدود 2,000 سوریه مبارزان.

امارات متحده عربی که به مدت طولانی با ارسال تجهیزات نظامی به طور کلی Haftar است و گفته می شود عامل یک ناوگان از هواپیماهای بدون سرنشین از پایگاه نظامی خود فرستاده است سودان مبارزان و مزدوران است.

هر دو در حال نقض اسلحه embargoes, آتش بس موافقت نامه ها و پیمان در هفته گذشته در برلین به توقف جنگ است که ترکیه و امارات دولت هر امضا کردند.

U. N. ماموریت به لیبی را محکوم کرد, نقض, که در آن گفت: “خطر انداخت این کشور به تجدید و تشدید دور از مبارزه است.”

“این در حال حل نشده شکاف و ادامه پروکسی مبارزه برای نفوذ آغاز شده است که از بهار عربی می گوید:” Frederic Wehrey, یک عضو ارشد در موقوفه کارنگی برای صلح بین المللی.

“خلاء سمت چپ توسط غرب فلج اروپا و تردید از آمریکایی ها اجازه داده است که فضا را برای کشورهای عربی و روسیه به مرحله و بازگشایی آنها.”

چند منافع

وب خارجی منافع است گسترده و پیچیده است.

ترکیه از جان گذشته برای یک جای پا در جهان عرب پس از دیدن گروه های اسلام گرا در سراسر منطقه سرکوب و یا شکست در پای صندوقهای رای و با داشتن رو شکست همسایه سوریه می بیند باز در لیبی.

Esam عمران Al-Fetori/ایسنا

حامیان لیبی warlord خلیفه Haftar نگه پوستر افشاگری رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان به عنوان آنها جشن در بالای یک خودرو زرهی که گفتند دستگیر شد در درگیری های نزدیک طرابلس در بنغازی لیبی, Jan. 28 سال 2020.

عربستان سعودی و امارات متحده عربی از طریق حمایت کلی Haftar به دنبال محافظت از خود را در حال رشد نظامی و اقتصادی نفوذ در شاخ آفریقا و شمال آفریقا در حالی که همچنین جلوگیری از ظهور یک اسلامگرای پسند دولت است.

رئیس جمهور مصر عبدالفتاح السیسی ترس ترکیه-دوستانه دولت در لیبی منجر به تجدید حیات اخوان المسلمین و جنبش او را سرنگون کرد و هم بزنید تا مخالفان در خانه. و او می بیند به طور کلی Haftar – یک مرد نظامی مثل خودش – به عنوان بهترین راه برای بازگرداندن ثبات سرکوب تروریسم و امنیت کشورهای مشترک 695-مایل از مرز.

سکوت اردن به عنوان یکی از ژنرال Haftar بزرگترین حامیان ramping تا airlifts از حمایت نظامی برای لیبی جنگسالاری در سه ماه گذشته است.

سلطنت در اردن است با احتیاط آن است که یک جای پایی در شمال آفریقا ممکن است به ایجاد یک تروریست سر چشمه با استناد به آنکارا سابقه چشم پوشی سیل جهادی که جریان از ترکیه به سوریه امکان ظهور کرد.

سنجش از فرصت های اقتصادی و تمایل به بنیادی مهاجر جریان به اروپا و فرانسه انداخته است حمایت خود را از پشت کلی Haftar در حالی که ایتالیا به حمایت نخست وزیر Sarraj تقویت استعماری رقابت.

روسیه به دنبال فرصت های اقتصادی و دیپلماتیک اهرم برای استفاده در جاهای دیگر در منطقه حمایت کرده است آقای Haftar پس از 2015 است اما پیدا کردن نفوذ خود بر این به طور کلی محدود در مقایسه با خلیج فارس.

البته وجود نفت است. لیبی بزرگترین ذخایر در آفریقا و نهم-بزرگترین در جهان, در علاوه بر این به پتانسیل های گاز طبیعی و مواد معدنی دیگر است. بازسازی قرارداد در لیبی است که خیط و پیت کردن با پول نقد خواهد بود پر سود.

به عنوان بخشی از آن در ماه نوامبر توافق امنیتی ترکیه امضا دریایی فاصل توافق با GNA دادن آنکارا حقوق منحصر به فرد برای اکتشاف لیبی منابع فراوان بستر دریا و خط ساحلی است.

چه مدل برای خاورمیانه?

عمیق تر نبرد خشم آمده است بیش از آنچه که در آینده جهان عرب باید مانند نگاه.

لیبی’ انتخاب بین یک دموکراسی ضعیف موسسات تاخت و تاز سیاسی اسلامگرایان à la ترکیه و عملا یک حزب که در آن دولت نظامی حاکم بر مصر ،

سازمان ملل به رسمیت شناخته شده GNA در کنار illiberal اسلامگرا تحت سلطه دموکراسی اصرار دارد که نهادهای دولتی باید ایجاد شود برای اولین بار به منظور ایجاد ثبات در حالی که به طور کلی Haftar مدعی است که تنها یک بار یک واحد ارتش گسترش کنترل بیش از هر اینچ از لیبی می تواند یک دولت تاسیس شود.

“در یک طرف شما GNA این ادعا که امنیت و ثبات این است که کلمه ای دیگر برای دیکتاتوری و انحصار دولت می گوید:” آقای Eljarh این طبرق مستقر تحلیلگر.

“از طرف دیگر خلیفه Haftar کاملا روشن است: لیبی آماده است برای دموکراسی است. ما نمی توانیم به دموکراسی از مواردی است که انحصار استفاده از زور و این باید تاسیس نیروهای مسلح,” او می گوید.

“اما هیچ تضمینی وجود ندارد که نیروهای مسلح خواهد تسلیم است که تسلط یک بار به دست آمده است.”

در واقع به طور کلی Haftar به تازگی با تشکیل یک “ارتش بازوی سرمایه گذاری” برای اجرای متمرکز اقتصاد در قلمرو تحت کنترل آن است. در غرب لیبی شعارهای اسلامی در رادیو و شبکه های ماهواره ای اکو آقای اردوغان نقاط صحبت کردن در حالی که GNA اصرار دارد آن است که تنها گزینه برای یک “دموکراتیک غیر نظامی” لیبی است.

“ادراک GNA به عنوان تنها ضامن حکومت غیر نظامی الشعاع این واقعیت است که شده است وجود دارد هیچ پیشرفت در انتخابات بدون نظارت پارلمانی وجود دارد و شایع است cronyism و اختلاس می گوید:” کلودیا Gazzini ارشد لیبی تحلیلگر گروه بین المللی بحران ،

دو طرف حتی دیدگاه متفاوت در اسلامگرا فعالیت است.

این GNA تراز وسط قرار دارد با سیاسی گروه های اسلام گرا بر این باورند که در دموکراسی مشارکتی و موثر – و یا تسلط یک کشور از طریق انتخابات و جامعه مدنی و وکالت و همچنین از طریق منبر.

به طور کلی Haftar متکی بر ارتدوکس افراطی سلفی وابسته به عربستان سعودی که چرخید سیاست بی اعتنایی به دموکراسی و در عوض سلطه خود را بر حوزه دینی تقاضا پیروان خود را’ غیر قابل انکار fealty به رهبری او و خلیج فارس پادشاهان.

اما فراگیر احساس در میان لیبی که آینده خود را در حال تصمیم برای آنها.

“ما جنگیدند انقلاب برای نجات کشور ما از استبداد” می گوید: محمد یک لیبی فعال که مایل به استفاده از نام کامل “و در حال حاضر آن است که در حال قطع کردن و تقسیم توسط غریبه در یک کباب ما دعوت نشده است.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im