نامه ای در مورد شورش دهلی

آقا

این یک تبرک به سرمقاله ‘پایتخت ابری’ است که در تاریخ ۶ اوت ۲۰۲۰ در روزنامه تایمز هند منتشر شد. نویسنده با اشاره به بررسی پروفسور پوروانند توسط پلیس دهلی در ارتباط با شورش های فوریه در دهلی شمال شرقی، آژانس تحقیق را برای چرخاندن “روایت فریبنده” کاست. برای درک این که چگونه معاینه قانونی یک فرد “پوچ و خود شکست” است دشوار است.

زیر عنوان مقاله ادعا می کند که پلیس دهلی توسط اغتشاگران شرمنده شد – هیچ چیز می تواند دورتر از حقیقت است. در واقع جامعه به عنوان یک کل شرمنده شد و با خشونت عقب گرفته شد. پلیس، در بخشی از آن، انجام آنچه که قرار بود انجام دهد، است که، به کشش هر sinew برای بازگرداندن نظم و پس از آن، به انجام تحقیقات مودت مند به آوردن مقصر به کتاب – روند است که هنوز هم ادامه دارد.

حقوق جزا با عمل توطئه برای ارتکاب جرم به عنوان «شر متمایز» از خود جرم رفتار می کند. با ترکیب عمدی چندین گفتوگو ناهموار، سرمقاله تلاش کرده است تا روایتی دروغین را ایجاد کند که اگر پلیس به بررسی نقش توطئه گران و مغزهای متفکر خشونت بانجامد، آشوبگران واقعی را از دست خواهند داد. پلیس دهلی می خواهم به خوانندگان خود اطمینان دهد که آن را تا به توانایی و عزم و عزم برای آوردن تمام کسانی که مسئول شورش به عدالت.

ادعای نویسنده مبنی بر این که این تحقیق باعث جلوگیری از اختلاف نظر و دموکراسی بی اساس و بی اساس خواهد شد. فرایند بررسی پرونده های جنایی دارای یک سیستم چک و تعادل تعبیه شده در داخل است. نظارت بر افسران ارشد، بررسی مدارک و مدارک پرونده ای که دادگاه های قضایی در جریان جلسات برای بازپس دادن، وثیقه، مدت زمان اجباری که قرار است در آن برگه های اتهامی و مراجعه به دست آوردهای مختلف برای حفظ حقوق متهم انها را بررسی کنند، از جمله این موارد است. مقاله با خط به پایان می رسد – پلیس باید متوقف تعقیب سایه. پلیس دهلی از تحقیقات خود که به صورت عادلانه و حرفه ای در حال انجام است و صرفاً بر اساس شواهد و مدارک است اطمینان دارد.

با وفاي شما، دکتر ايش سينگال، روابط عمومي، پليس دهلي

* * *

پاسخ ما: ما هیچ گونه متفکری با این ایده نداریم که “متفکران” در پس خشونت نباید با آشوبگران متفاوت رفتار شود؛ در هیچ نقطه ای سرمقاله برعکس آن را بیان نکرد. با این حال ، دهلی پاسخ پلیس به سختی بی خونریزی شده است ، و آن را مشروع است به بالا بردن برخی از این مسائل به طور سرمقاله. همچنین قابل ذکر است که سابقه نیروهای پلیس هند در ایجاد شورش و مجازات کسانی که مسئول در تاریخ ضعیف بوده است؛ بنابراین تحقیر در این نمره مشروع است. ما با این حال، با اطمینان پلیس دهلی آسوده است که آن را به تمام کسانی که مسئول خشونت فوریه به کتاب، و صادقانه امیدواریم که آن را انجام دهد، بدون ترس و یا نفع. 

سلب مسئولیت : نظرات بیان شده در بالا خود نویسنده است.

88801100011088آقا، این یک تبرک به سرمقاله ‘هوبراسیون سرمایه’ است که در تاریخ 6 اوت 2020 در روزنامه تایمز هند منتشر شد. با اشاره به بررسی پروفسور پوروانند توسط پلیس دهلی در ارتباط با فوریه…

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im