بیایید هند جهانی کارخانه از استعداد: بریده بریده نوار قرمز برای تبدیل بخش آموزش و پرورش

یکی در هر شش انسان اتفاق می افتد به هند اما هند منجر حدود سه سنت برای هر دلار از تولید ناخالص داخلی جهان. آیا این یک بیانیه جمع زیادی unutilised بالقوه موجود در هند ؟

در سال 2014 نخست وزیر نارندرا راه اندازی شد ” را در هند برنامه به جای هند در نقشه جهان به عنوان یک تولید hub رسیدن به سهم 25 درصد از هند تولید ناخالص داخلی و 100 میلیون شغل جدید در بخش تولید توسط 2022. اما به هر سروی اقتصادی-2020 سهم تولید در طول 2014-19 است قرارداد به 16.4% از 17.5% در طول 2009-14.

با تعدد تنگناها در اطراف زمین کسب, کار, سرمایه و غیره افتادن و هنگ کردن این بخش ما در حال تلاش برای آموزش Sachin Tendulkar به بهتر عنکبوتی که تار میتند از باقی می ماند بهترین رودخانه در جهان است ؟ نباید این مفهوم را در هند گسترش فراتر از تولید به استعداد است ؟ چرا ما نمی آرزوی بزرگترین ارائه دهنده استعداد جهانی با یک در هر شش نفر از نیروی کار جهانی یک محصول از سیستم آموزش عالی?

واقعیت این است که توسعه سرمایه انسانی نیاز به پولی سرمایه است. هزینه های عمومی در آموزش و پرورش در هند باقی مانده است, راکد, بین 2.8% به 3.1% از تولید ناخالص داخلی در زمانی که برخی از ما همسالان از جمله چین و برزیل صرف نزدیک به 6 درصد است. با کسری مالی نقض 3.5% علامت وجود دارد محدود فضای موجود به انتظار بالاتر تخصیص برای این بخش است.

از این رو افتتاح این بخش برای جذب سرمایه گذاری خارجی به نظر می رسد اجتناب ناپذیر است. من فرض می کنم وزیر دارایی Nirmala Sitharaman بیش از حد در همان حال در ذهن داشته باشیم هنگامی که او با اشاره به سرمایه گذاری مستقیم خارجی در بخش آموزش و پرورش در طول 2020-21 بودجه گفتار.

جالب است که 100% سرمایه گذاری مستقیم خارجی در آموزش و پرورش تحت اتوماتیک مسیر است که در حال حاضر اجازه! هر DPIIT تجمعی سرمایه گذاری مستقیم خارجی در آموزش و پرورش در هند بود در تنها $2.47 میلیارد دلار از مارس 2000 تا مارس 2019. به نظر می رسد ناچیز برای یک بخش تخمین زده می شود بیش از 100 میلیارد دلار در FY19 غذا به 250 میلیون دانش آموز در مدارس K-12 و 38 میلیون نفر در آموزش عالی است. نیازی به گفتن نیست, سرمایه گذاران خارجی علاقه مند به رغم این مقیاس گسترده از هند در بخش آموزش و پرورش.

ابعاد دیگری از سرمایه گذاری مستقیم خارجی مستقیم خارجی است عقل. چرا ما اجازه می دهد به شدت رتبه بندی دانشگاه های خارجی برای باز کردن شعبه دانشگاه در هند ؟ علاوه بر آوردن بهترین شیوه های بین المللی در آموزش و پرورش این را نیز وادار به دانشجویان خارجی در نظر هند به عنوان یک دانشگاهی مقصد. آن نیز کمک خواهد کرد معکوس فرار مغزها و از دست دادن ارز با توجه به اینکه هر سال دو لاخ دانش آموزان هندی را انتخاب کنید دانشگاه های خارجی برای آموزش عالی است.

موضوع کلیدی است که در آموزش و پرورش و سیاست های خود را در چارچوب مقررات بوده است بازیگران در سنگ پس از استقلال و نمی نشانی آینده نیازهای دیجیتالی و متصل استعداد جهانی. در حالی که پیش نویس NEP 2019 خوش آمدید گام در modernising هندی, آموزش, آن را نمی خواهد عملکرد نتایج مورد نظر مگر اینکه اصلاحات ساختاری در حال اجرا به طور همزمان.

آموزش و پرورش در هند به طور کامل غیر انتفاعی و در نتیجه می شود غیر استارتر برای سرمایه گذاران خارجی است. در همان زمان بیش از 70 درصد از ثبت نام در آموزش عالی و 35 درصد در سطح مدرسه در حال حاضر در موسسات خصوصی. چرا می تواند به موسسات آموزشی کمک به بزرگتر اجتماعی خوب شبیه به خود شرکت همسالان را که “مشروع” سود و کمک به ملت سازی از طریق مالیات بر شرکت ها علاوه بر داشتن حدود 50,000 تومان کرور روپیه در پروژه های اجتماعی پس از اجرای CSR ؟

ما نیاز به ساده کردن چارچوب قانونی تنها با یک تنظیم کننده برای مدرسه و آموزش عالی است. تابلوهای متعدد در سطح مدرسه و چند تنظیم کننده در آموزش عالی ایجاد یک مجموعه نظارتی و خم آن دشوار می شود برای هند موسسات و بیش از حد بزرگ یک درخواست برای اشخاص خارجی است.

سوم هند باید رول از فرش قرمز برای دانشگاه های خارجی پست به راه اندازی شعبه دانشگاه با محدود نظارتی نظارت از طریق یک پنجره در نتیجه در آوردن مستقیم خارجی عقل.

تاریخ و زمان آخرین اما نه کم با ملال انگیز صرف کمتر از 1 ٪ از تولید ناخالص داخلی در تحقیقات هند نیاز به باز کردن درهای خود را برای پژوهش سرمایه با کاهش قوانین مانند FCRA است که می تواند فعال, هندی, موسسات دانشگاهی به منظور بالا بردن R&D کمک های مالی از سازمان های خارجی با حداقل مصوبات.

هند تحصیل مدیران پیشرو برخی از بزرگترین نوآوری led شرکت ها از جمله گوگل, مایکروسافت, آی بی ام, Adobe یک گواهی نامه برای ما سرمایه انسانی. این است که ما هنر و هماهنگ تمرکز می تواند کمک به هند تبدیل شدن به جهانی کارخانه از استعداد است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

آموزش سئو