‘اجازه دهید پرواز را به خاطر خدا.’ پشت خطوط هوایی آمریکا رئیس همه در استراتژی.

تصویر: نیکولاس ارتگا

فورت ورث تگزاس—هواپیمایی رهبران دو انتخاب امروز نه خوب: صرف کمیاب پول نقد به عقب بر گردیم در هوا با وجود Covid-19 سلامت خطرات یا سرپا ایستادن کردن و خطر تسلیم شدن سهم بازار بعد.

داگ پارکر خطوط هوایی آمریکا آل -2.49% گروه Inc.’s, مدیر اجرایی تصمیم به رفتن تمام در این تابستان.

“اجازه دهید به, پرواز, به خاطر خدا,” او در مصاحبه ای گفت: هفته گذشته است. “اگر آن کار نمی کند ما آن را به عقب بکشید.”

از ماه ژوئن تا جولای آمریکایی اضافه شده معادل کل هواپیمایی به برنامه خود را—به عنوان بسیاری از پروازها به عنوان JetBlue Airways Corp. پرواز در یک روز معمولی. آمریکا به ارمغان آورده است حدود نیمی از 410 جت آن پارک شده در این بهار که تقاضای سفر کاهش یافت. در این هفته این است که به ارائه بیش از دو بار به عنوان بسیاری به عنوان صندلی هواپیمایی متحده Holdings, Inc. و تقریبا 50 درصد بیشتر از Delta Air Lines , Inc., با توجه به اطلاعات ارائه دهنده OAG. دالاس-فورت ورث فرودگاه بین المللی طاقی جلوتر از فرودگاه آتلانتا و شیکاگو و چنگدو چین برای تبدیل شدن به جهان شلوغ.

تقاضای سفر است که بیحال شدن در حدود یک چهارم از سطح سال گذشته. Covid-عفونت نرخ بالا رفتن سرسام آور هستند در بسیاری از ایالات متحده و برخی از شهرها و ایالات متحده در حال تحمیل جدید محدودیت های مسافرتی.

آمریکا کارکنان جمعه که تقاضا نشده بود دوباره به عنوان به سرعت به عنوان مدیران تا به حال یک بار امیدوار به عنوان جدید Covid-19 نفر افزایش یافت و در برخی از مکان های آمریکایی شده بود و شرط بندی در. شرکت هواپیمایی گفت: این پیش بینی بودن overstaffed بیش از 20 ، 000 نفر که فدرال کمک های اجرا Oct. 1 و شروع به ارسال اطلاعیه های بالقوه furloughs به نزدیک به 30 درصد از خط مقدم آن کارکنان. مسافر درآمد در ماه ژوئن کاهش یافت و 80 درصد از سال قبل است.

آقای پارکر ماندن این دوره با وجود رشد طوفان در اطراف او. آمریکایی پرواز-بیشتر استراتژی هدفمند برای تابستان و طراحی شده است که انعطاف پذیر, مدیران آمریکایی گفت. آن است که ریشه در اعتقاد خود را که در سفر خواهد شد در نهایت بهبود و آمریکا می تواند آماده برای آن را با اضافه کردن پروازهای هنگامی که آن را می بیند ،

“اگر آن کار نمی کند ما آن را به عقب بکشید’ می گوید American Airlines مدیر عامل داگ پارکر.

عکس: کوپر Neill برای وال استریت ژورنال

آمریکا هنوز تصمیم گیری چگونه هواپیمایی خواهد بود سقوط می آیند اجرایی آمریکا گفت. آن را آسان تر برای قطع پروازها از اضافه کردن به آنها گفت: بنابراین استراتژی حفظ گزینه های.

Coronavirus را در مسیر تعیین خواهد کرد که آیا آمریکا این رویکرد را به نوبه خود به طور عاقلانه و یا بی پروا. تمام خطوط هوایی ایالات متحده گفته اند که آنها باید کوچک برای مطابقت با تقاضا است و به احتمال زیاد به کاهش برای سال. سوال این است که چه مقدار و برای چه مدت.

آقای پارکر گفت: بحران بیسابقه است و در آن از نابودی تقاضای سفر و ناخوشایند بازگشت به فرار روز به اعتقاد او این صنعت را پشت سر گذاشته بود. “من فقط نفرت این” او گفت:. “به اندازه کافی وجود ندارد و تقاضا به حمایت مردم داریم.”

آموزش خلبان و عوامل دیگر آن را سخت را برای شرکت های هواپیمایی به سرعت پرواز بیشتر بنابراین تصمیم گیری های حامل را در حال حاضر—چقدر کارکنان برای حفظ چگونه بسیاری از هواپیماها برای پرواز—تعیین سهم بازار خود را در تابستان آینده. ایران گفته است که ممکن است نیاز به برش به عنوان بسیاری از 36,000 نزدیک به نیمی از آن در آمریکا کارکنان.

هواپیمایی که کاهش بیش از حد می تواند از دست دادن سهم به رقبا در بهبود. کسانی که نه برش به اندازه کافی می تواند درایو خود را نزدیک به سینه رفتن.

خطوط هوایی آمریکا مرکز عملیات در فورت ورث ،

عکس: کوپر Neill برای وال استریت ژورنال

آمریکا در خصوص وضعیت آسیب پذیر داشتن وارد 2020 به عنوان بزرگترین شرکت هواپیمایی ترافیک اما با سنگین بدهی و حاشیه سود انتهایی همسالان’. پرواز فوق العاده می تواند sap آمریکایی, پول نقد, خروج منابع مالی خود را بیشتر متزلزل اگر تقاضا غواصی دوباره گفته تحلیلگران.

“آنها یا رفتن به نگاه بسیار prescient یا بسیار احمق” گفت: ولف تحلیلگر تحقیقات شکارچی Keay. “آنها بهتر است و امیدواریم عمومی سفر راحت می شود خیلی سریع یا که یک واکسن هست.”

یکی از ناشناخته این است که آیا آمریکا به ارمغان خواهد آورد درآمد به اندازه کافی برای توجیه این تعداد پرواز. مشتریان خود را در حال حاضر بیشتر گردشگران به دنبال ارزان, تعطیلات, نه مسافران کسب و کار پرداخت دلار بالا است.

عقاب آمریکایی هواپیما در دالاس-فورت ورث فرودگاه بین المللی ماه گذشته.

عکس: کوپر Neill برای وال استریت ژورنال

سرمایه گذاران “تلاش برای درک نقطه تهاجمی ظرفیت طرح” در میان در طول تاریخ کم و تقاضا گفت: Duane Pfennigwerth یک تحلیلگر در Evercore ISI. حتی به عنوان بسیاری از مردم هنوز هم ترس از سفر هوایی آمریکا برداشته آن صندلی محدودیت پیوستن به برخی از حامل های دیگر که اجازه پرواز را خاموش کامل. آمریکایی سخنگوی گفت: هواپیمایی اتحاد پادمان در محل از جمله نیاز به پوشش صورت و “پیشرفته روش های تمیز کردن” برای هواپیما.

Southwest Airlines افزایش پروازهای بیش از آمریکا است اما برخی مزایا مانند بیشتر داخلی شبکه و ساده ناوگان—تنها بوئینگ 737s—نگه می دارد که هزینه های پایین. ایران و دلتا شده اند محتاط تر.

در داخلی یادداشت در ماه ژوئن در ایالات گفت: برخی از رقبای شد عامل “باد برنامه” خواهد بود که اتلاف پول است. ایالات مدیر عامل شرکت اسکات کربی در مصاحبه ای در اواخر ماه گذشته کاهش یافته است به نظر به طور خاص در آمریکا گفت: “سهم بازار در طول این بیماری همه گیر است که تقریبا بی ربط…. مردم در حال رفتن به سفر در همان دوره و همان نوع از سفر تا زمانی که آنها احساس کاملا امن است که احتمالا به معنی یک واکسن. و در آن جهان تنها استراتژی از دیدگاه ما این است که صبر کنید و صبور باشید حداقل رساندن پول نقد سوزاند.”

مدیر عامل دلتا اد Bastian گفت: در یک درآمد تماس سهشنبه که با reopenings در مکث و جدید محدودیت های مسافرتی برای رفتن به محل و در حالی که سفر کسب و کار است که به طور معمول حساب برای نیمی از درآمد خود را ندارد و برگشت هواپیمایی را “ترین صنعت رویکرد محافظه کارانه به ظرفیت.”

آمریکا می گوید آن gambit کار است تا کنون. آن پروازهای داخلی نزدیک به 70 ٪ به طور متوسط در ماه ژوئن و نورد در. “هنگامی که شما انتخاب می کنید به بازی های مختلف راهکار آن دچار سردرگمی خارج از ناظران” آقای پارکر گفت. “این تصمیم درست است و کار بسیار خوبی برای ما است.”

‘شده است وجود دارد هرگز یک وضعیت مانند این” آقای پارکر می گوید.

عکس: کوپر Neill برای وال استریت ژورنال

در نظر گرفتن یک نوسان بزرگ در یک بحران است و راحت است و حتی لذت بخش گفت: آقای پارکر, 58, که دو بار کشیده ادغام با بزرگتر هواپیمایی رفتن را از طریق ورشکستگی. او قرارداد ساخت به اوج خود رسید در ترکیبی از خطوط هوایی آمریکا Group Inc. با آمریکا به بزرگترین شرکت هواپیمایی. او گفت که امیدوار است همه گیر می تواند تنظیم مجدد برای آمریکا و تسطیح زمین بازی با رقبا.

آمریکایی آغاز شده در سال 2020 با $33.4 میلیارد دلار بدهی بیش از هر رقیب پس از صرف 23 میلیارد دلار در هواپیماهای جدید در سال های اخیر و هزینه های بیشتر برای خرید مجدد سهام نسبت به سایر خطوط هوایی داخلی. این بود آینده دشوار 2019 زمانی که اختلاف با مکانیک انداخت عملیات خود را به بی نظمی منجر به لغو پروازها و خشم مشتریان.

شرکت هواپیمایی وعده داده 2020 بهتر خواهد بود اما سرمایه گذاران نگران کننده است و پس از سالها عقب مانده سود و به اشتراک گذاری عملکرد برخی از شروع بحث در میان خود تکان دادن تا هواپیمایی را مدیریت و رسیده به پتانسیل جایگزین برای آقای پارکر از جمله زمان و مدیران سابق در رقیب شرکت های هواپیمایی گفت: افراد آشنا با مباحث هر چند برخی از این مذاکرات نمی دور از پیش.

“این یک سال سخت” آقای پارکر گفت. اما “من احساس نمی کند به خصوص تحت فشار است.” جان کاهیل آمریکا منجر شود مدیر مستقل گفت: هیئت مدیره نبود نزدیک در مورد هر گونه طرح و هرگز به عنوان یک مدیریت تغییر.

در ماه مارس شرکت های هواپیمایی شده بود دست و پنجه نرم کردن با این ویروس در چین اما انتظار نداشتم که یک بحران جهانی است. حتی به اواخر فوریه برخی از مدیران آمریکایی معتقد بودند این بیماری همه گیر می تواند یک فرصت به دلیل هواپیمایی شبکه است که بیشتر به شدت وزن نسبت به پروازهای داخلی از رقبای’. پس از شرکت هواپیمایی مدیران در دیدار با رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن در مارس 4, آقای ترامپ گفت: هیچ یک از درخواست کمک.

در مارس 11, آقای پارکر گفت: وزیر خزانه داری استیون Mnuchin به نام او هشدار داد که در دو ساعت آقای مغلوب ساختن پیشی جستن را اعلام محدودیت های اروپایی سفر می کند. در روز آمریکایی گفت: این امر برش بین المللی آن پرواز توسط 75 ٪ است.

که در اطراف زمان پرواز نزدیک آقای پارکر در راه خود را به نشویل دنیاست. جایی که او پرواز را به حرکت دختر خود را از کالج پرسیدن: “ما برای رفتن به OK؟”

“من به او اطمینان من می توانم” آقای پارکر نوشت: در یک ایمیل به شرکت در رهبری ارشد توصیف روبرو می شوند. “بنابراین در حال حاضر من واقعا متعهد است.”

آقای پارکر که شد مدیر عامل امریکا و غرب هواپیمایی 10 روز قبل از سپتامبر. 11, 2001 و staved خاموش ورشکستگی دولت تضمین وام گفت: او به رسمیت شناخته شده شرکت های هواپیمایی خواهد نیاز به کمک مالی برای جلوگیری از فاجعه در طول Covid-19 بیماری همه گیر. به دلیل بالاتر بدهی آمریکا تا به حال نگه داشته و پول بیشتر در دست نسبت به سایر شرکت های هواپیمایی اما هنوز هم بیشتر.

به اشتراک گذاری افکار خود را

آیا شما فکر می کنید همه در رویکرد استراتژی مناسب فقط در حال حاضر برای یک شرکت هواپیمایی و یا هر شرکت ایالات متحده? پیوستن به مکالمه زیر.

مدیران شرکت هواپیمایی معترضان در واشنگتن برای هفته ها. آقای پارکر گفت که او پا را از جلسات با مدیران عامل را شخصی entreaties به مردم مانند Bank of America Corp رئیس برایان Moynihan Citigroup Inc. رئیس Michael Corbat و Goldman Sachs Group Inc. رئیس جمهور جان Waldron تلاش به داد و بیداد کردن 1 میلیارد دلار خط اعتباری.

پس از صرف سال تلاش برای بهبود هواپیمایی روابط با کارگران خط مقدم آقای پارکر گفت که او تمایلی به توسل به اخراج های دسته جمعی. آقای پارکر به دادگاه تجدید نظر به سارا نلسون رئیس قدرتمند پرواز-مسئولین اتحادیه به عنوان اختلافات پدید آمده بین شرکت ها و اتحادیه های کارگری بیش از شرایط به 25 میلیارد دلار در مستقیم کمک های مالی فدرال هر دو می خواستند به منظور پرداخت به کارگران است. او با عجله به ستاد مرکزی شرکت های هواپیمایی برای امریکا یک انجمن صنفی برای دیدار با مدیران شرکت هواپیمایی. گروه درهم کردن یک چارچوب برای حفظ یک جبهه متحد.

“او ما را در همان صفحه” Alaska Air Group, Inc. مدیر عامل شرکت براد بریتیش گفت: آقای پارکر. خانم نلسون گفت: “داگ تنها مدیر عامل شرکت هواپیمایی که از طریق هر چیزی شبیه به این.”

مربوط تصویری

در بسیاری از مکان ها در سراسر جهان, تعطیلات, سفر مجاز است دوباره. پس چگونه شما با خیال راحت سفر اگر شما می خواهید برای رفتن در تعطیلات تابستان امسال ؟ وال استریت ژورنال جورج فراز طول می کشد یک سفر آخر هفته به پیدا کردن. عکس کامپوزیت: جورج فراز

در اواخر ماه مارس آقای پارکر, همسر, و, دختر, آزمایش مثبت برای Covid-19 که او فاش به دیگر مدیران شرکت هواپیمایی او ملاقات کرده بود با در واشنگتن است. پنج روز بعد او مطلع آنها او تا به حال آزمایش منفی است.

خطوط هوایی خود را کمک. اما در ماه آوریل ایالات متحده هوایی مسافری حجم کاهش 96% از سال قبل است. آقای پارکر بود نقدی روزانه-گزارش تعادل.

او در ابتدا مقاومت کشیدن پلاگین بر روی پروژه ها اعتقاد او خواهد پرداخت هزینه برای خود یک بار این صنعت تقویت او گفت: از جمله $250 میلیون مهمان نوازی مرکز آن در فورت ورث پردیس برای بازدید کارکنان.

آمریکا باید به جلوگیری از کاهش است که sapped روحیه و سمت چپ آن ضعیف تر به اعتقاد او. “من نمی خواهم برای متوقف کردن هر چیزی,” او گفت:. آمریکا در نهایت قطع $14.5 میلیارد دلار در هزینه های این سال از جمله توقف کار در مرکز نیمه به پایان رسید در خارج از پنجره که در آن مدیران ارشد نشستن.

در ضمن قیمت اعتباری به طور پیش فرض معاوضه در آمریکا اوراق قرضه — یک شکل از بیمه به طور پیش فرض—به شدت افزایش یافت و از ماه مارس تا اواسط ماه مه بازتاب وال استریت ورشکستگی ترس.

خطوط هوایی آمریکا پردیس در فورت وورث در این ماه.

عکس: کوپر Neill برای وال استریت ژورنال

زمانی که Boeing Co. مدیر عامل دیو کالهون گفت: “امروز” نشان می دهد در ماه مه که عمده ایالات متحده هواپیمایی می تواند در زیر—بدون نامگذاری یک—صنعت توجه تبدیل به آمریکا به دلیل بدهی های آن است. آقای پارکر به نام آقای Calhoun به شکایت.

مشاهده شد بیشتر خوش بینانه در آمریکا. توسط مه آن در حال شروع به دیدن نشانه هایی از مقید کردن تقاضا برای سفر در Sunbelt متحده که در آن دارای یک حضور قوی. آمریکا رئیس جمهور رابرت Isom که ماه به نام آقای پارکر به یک دیواره شیشه اتاق جلسه جدید خود را در فورت ورث ستاد. برایان Znotins معاون رئیس جمهور از شبکه و برنامه, برنامه ریزی, diagramed بر روی تخته سفید یک برنامه برای دو آمریکایی برنامه پرواز.

آمریکا در عمل برخی از این کشور بزرگترین هاب برای اتصال پرواز. با کم قیمت سوخت و دولت جای پای بسیاری از زايمان لایحه از طریق کمک های مالی هواپیما نمی باید که کامل به پرواز جذاب تر از پارکینگ هواپیما آقای Znotins توضیح داد. آن می تواند به ارزش عامل پروازهای فقط 20% کامل حداقل به طور موقت.

“شما می توانید جمع آوری مقدار زیادی از جیب تقاضا و ناگهان همه از یک پر 737 با آن گفت:” Vasu رجا امریکایی ارشد درآمد افسر و یکی از استراتژی این معماران بود که در این نشست است. قبل از همه گیر آمریکایی تا به حال شده است در تلاش برای ایجاد ارتباط بیشتر به آن هاب. “که هنوز ما را دست به, بازی,” او گفت:.

“ما آرزو می کنم ما می خواهم قرار داده اند بیشتر به پرواز در ماه جولای’ می گوید آقای پارکر در اینجا در فورت وورث در روز پنج شنبه.

عکس: کوپر Neill برای وال استریت ژورنال

در عرض 10 دقیقه آقای پارکر گفت: “او به فروش می رسد: “این کاملا بر خلاف آنچه دیگران گفتند اما این صدا واقعا هوشمند است.”

737 مکس زمین از ماه مارس سال 2019 به عنوان یک خشک اجرای آقای رجا گفت: کمک به آمریکا یاد بگیرند که برای مدیریت تغییرات بزرگ در شیر تغلیظ شده قاب زمان است که می شده اند “گفت:” چند سال پیش. این یک خطر محاسبه شده با کمی حرکت نزولی این مدیران معتقد بودند. “آن را مانند بزرگتر هزینه است فقط صبر کنید,” او گفت:.

مدیریت در زمان عملکرد تبدیل شده است ساده تر با آمریکا عامل در حدود نیمی معمولی خود را قبل از همه گیر برنامه. وجود معیارهای جدید از جمله روزانه ماسک-گزارش پذیرش و چگونه بسیاری از مردم تبدیل به کمتر از حد شلوغ پروازهای زمانی که با توجه به فرصت است. آقای Isom گفت: او صرف بیشتر وقت شکار برای سرنخ به آینده اعطا با شرکای کسب و کار’ مدیران به درک هزینه های مصرف کننده و عناصر دیگر سفر می کند.

اتحادیه های کارگری به طور کلی شده است حمایت از این استراتژی است. آمریکایی خلبانان در حالی که با احتیاط در مورد کار بالقوه زیان تشویق شده اند توسط قوی تر پرواز گفت: Dennis Tajer سخنگوی اتحادیه خود را. خدمه پرواز خوشحالیم که آمریکا در تلاش است تا تهاجمی تر اما هنوز هم می خواهید بیشتر فدرال نظارت از مسائل مانند ماسک مورد نیاز و اجتماعی فاصله یک سخنگوی آمریکایی خدمه پرواز’ اتحادیه گفت.

اکثر مدیران شرکت هواپیمایی انتظار می رود یکی دیگر حساب این سقوط در هنگام تعطیلات و مسافرت wanes. آنها انتظار نداریم که مشتریان شرکت های بزرگ به بازگشت در اعداد بزرگ. زمانی که دولت حقوق و دستمزد بودجه اجرا می شود پس از ماه سپتامبر بسیاری از مدیران نیست بانکی در گرفتن بیشتر. آمریکا روز چهارشنبه گفت این است که حمایت از اتحادیه های فشار برای به دست آوردن بیشتر بودجه دولت است که می تواند جلوگیری از furloughs تا بهار هنگامی که آن معتقد است تقاضا بهتر خواهد بود.

ایالات گفت: در هفته گذشته خالص رزرو بلافاصله کاهش یافته و در آن نیوآرک hub پس از نیویورک و نیوجرسی و کانکتیکات تحمیل جدید محدودیت های مسافرتی. این مقایسه به عقب برای گسترش برنامه های پرواز در ماه اوت در حال حاضر بیشتر از متوسط آمریکایی است. دلتا کاهش داده در پرواز آن در حال برنامه ریزی برای اضافه کردن این تابستان با استناد به متوقف بازیابی.

مدیران آمریکایی گفت: تقاضا را تضعیف کرده است اما آقای پارکر گفت: در حال حاضر او نمی تصور قابل برگشت هر چند برخی از تنظیمات ممکن است. آمریکا به اندازه کافی پول نقد برای outlast تقاضا بحران, او گفت:. پس از آن دولت آینده وام می آید از طریق آمریکا را 15 میلیارد دلار جنگ قفسه سینه و نقد آن را میزان سوختگی در ماه ژوئن پایان بود 35 میلیون دلار در روز در مقابل آوریل $100 میلیون.

“ما نیاز به یک محیط است که خلاقیت را تشویق می کند…. شده است وجود دارد هرگز یک وضعیت شبیه به این” آقای پارکر گفت.

“آنچه من می دانم این است: ما می خواهیم ما می خواهم قرار داده اند بیشتر به پرواز در ماه جولای.”

نوشتن به آلیسون Sider در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>