درس برای حذف مالاریا از COVID-19

ما در میان یک بیماری همه گیر در یک مقیاس هرگز قبل از دیده می شود و این به ما ارائه می دهد یک فرصت برای منعکس کردن در مورد چگونه ما می تواند مقابله با یک عفونی vector-borne بیماری هایی مانند مالاریا. بسیار نوشته شده است در چند هفته گذشته در مورد هند در پاسخ به این رمان coronavirus. ما همچنان به دیدن و شنیدن داستان های شگفت انگیز از سراسر کشور در جنبه های مختلف بهداشت عمومی مدیریت: بالا بردن سطح آگاهی اولویت پیشگیری, شناسایی بیماران مبتلا حصول اطمینان از درمان و نظارت است. در روز جهانی مالاریا امروز به نظر می رسد مناسب برای تقطیر آموخته و بهترین شیوه از زمان COVID-19 پاسخ و در نظر گرفتن آنچه ممکن است مربوط به ما در نبرد علیه مالاریا یکی دیگر بار قابل توجه به سلامت عمومی است.

استفاده از اطلاعات و تجزیه و تحلیل به درایو سریع تصمیم گیری

در آن COVID-19 پاسخ به هند گرفته شده به داده ها در یک راه بسیار مثبت است. بنگلور, Surat, Nagpur, چنای و بسیاری از شهرهای دیگر مستقر کرده اند ابزار است که کمک به پیگیری وضعیت سلامت افراد تحت صفحه اصلی قرنطینه جنبش بهداشت و درمان کارگران و عموم مردم با استفاده از GPS (مانند با Aarogya Setu برنامه) و در قرعه کشی تماس با ردیابی و یا مهار برنامه. آیا repurposed و یا توسعه یافته از ابتدا این نرم افزار را فعال کرده اند مجموعه ای از داده ها را از این زمینه است که به روز رسانی در زمان واقعی و در نتیجه تصمیم گیری ساخته شده است که در ساعت, اگر نه دقیقه.

آن را دشوار است به تصور دوباره مالاريا پیگیری و پاسخ با تغییرات مناسب در یکی از این سیستم عامل توسط هدایت داده های مربوطه و متناسب با حفظ حریم خصوصی داده ها ملاحظات. مثلا اگر همه مشکوک به مالاریا موارد می تواند گزارش در این راه خانواده ها می تواند هدفمند به عنوان بخشی از محله گسترده مداخله اقدامات مانند پشه بند باقی مانده و اسپری داخل تصفيه خانه ها به منظور کاهش خطر انتقال بیشتر. بیشتر geotagging خانه/ مکان های که در آن مداخلات انجام شده است می تواند وسیله ای برای نظارت بر اثربخشی این مکانیسم های کنترل. این می تواند به خصوص با ارزش که در آن پیاده سازی سخت تر است از جمله در جوامع روستایی که در حال حاضر صورت بالاترین بار مالاریا.

استفاده از جدیدترین ابزارها و علوم و روش های مبتنی بر

درک درستی از رمان coronavirus است که به طور مداوم در حال تحول است و دلگرم کننده برای دیدن اقدامات برای مقابله با این دید به سرعت از طریق سیستم بهداشت عمومی در هند. شواهد محور رویکرد منجر به تصویب و پالایش از اقدامات مربوطه از جمله به عنوان ضد عفونی پروتکل های استفاده از ماسک و اجتماعی فاصله برای کاهش انتقال ویروس. دارو درمانی نیز بهینه سازی شده با توجه به آخرین علوم و راهنمایی از قابل توجه موسسات مانند شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR). از جمله روش های کاربردی برای کنترل مالاریا می تواند به نفع هند مالاریا از بین بردن هدف از 2030.

ما موجود آرسنال برای مالاریا پیشگیری است که بیش از یک دهه و چالش های فعلی مانند مقاومت در برابر پشه ها نشان می دهد نیاز به محصولات جدید است. این محصولات جدید نیز نیاز به ارزیابی سرعت و پس از تایید استفاده از آنها باید mainstreamed. ما باید بپذیریم و سرعت بخشیدن به تصویب آخرین سازمان بهداشت جهانی (WHO) از پیش واجد شرایط وکتور ابزارهای کنترل داخلی باقی مانده پاشش و طولانی مدت پشه بند. اکتشاف از استراتژی های جدید مانند بیوکنترلی مبتنی بر کنترل پشه نیز باید تشویق شود. علمی نظارتی و عملیاتی جوامع نشان داده اند توانایی خود را برای کار به خوبی با هم در طول این بیماری همه گیر. هند نیاز به چنین اراده سیاسی و نامزدی برای مالاریا پیشگیری است.

نوآوری در مدل های کسب و کار و بخش خصوصی تعامل

زمانی که دولت هند پیشنهاد خودخواسته Janata مقررات منع رفت و آمد و زمانی که مستند بود و پس از آن در جای خود قرار داده و توسعه یافته شهروندان عادی و بخش خصوصی فعالانه در تلاش برای کنترل بیشتر گسترش COVID-19. عمومی و خصوصی مشارکت منجر به استقرار سریع از برنامه ها و تجزیه و تحلیل ابزار. شرکت ها باید پا به ارائه حفاظت شخصی تجهیزات به خط مقدم بهداشت در بیمارستانها و شهرداری ها و به کشاورزان نگه داشتن ضروری عملیات کشاورزی در حال اجرا است. کنترل آفات اپراتورها و هواپیماهای بدون سرنشین راه اندازی را به شدت برای کمک به ضد عفونی از مناطق بزرگ برای تکمیل تلاش های بهداشت کارگران است. این ارائه می دهد یادگیری است که سیستم بهداشت عمومی را می توان تقویت و تکمیل شده توسط بخش خصوصی مشارکت.

آشکارا استقبال از نوآوری و مشارکت از جامعه مانند مالاریا تلاش چالش های راه اندازی شده توسط هند بهداشت صندوق می تواند درایو شناسایی ارزیابی و تصویب و سریع در مقیاس بالا از راه حل های جدید. علاوه بر این بشردوستانه و مسئولیت اجتماعی شرکت ها (CSR) مشارکت در هند دیده می شود فوق العاده ای از چشم انداز مثبت در طول این بیماری همه گیر. اقدامات مشابه نیز باید تشویق به کمک به جوامع تحت تاثیر vector-borne بیماری هایی مانند مالاریا.

در تاریخ بشر ما باید ریشه کن آبله و در آستانه از بین بردن فلج اطفال. هنوز هم وجود دارد بسیاری از چالش ها برای غلبه بر, با این حال از بین بردن و ریشه کن کردن مالاریا امکان پذیر است. در چند سال گذشته دیده می شود هند را پیشرفت بزرگی در کاهش تعداد موارد مالاریا در عین حال آن را هنوز هم در میان ده کشور برتر جهان از نظر بروز بیماری های. هند نشان داده است توانایی خود را برای گرد هم آوردن همه آن مغز و نیروی عضلانی در یک زمان بسیار کوتاه به مبارزه با یک بیماری ناشناخته مانند COVID-19 و امیدوارم ما را در غلبه بر آن را به زودی. آن است که در حال حاضر یک ماده قوی حل و فصل را آموخته و از این بیماری همه گیر برای از بین بردن باستان معضل مالاریا.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de