لبنان را در آغوش پس از انفجار از اصلاحات

اکثر 6 میلیون شهروند لبنان به طور مستقیم توسط انفجار وحشتناک روز سه شنبه در بیروت پایتخت آسیب نرساندند. با این حال بسیاری از پاسخ به عنوان اگر آنها بودند. علل فاجعه در جامعه و دولت بسیار عمیق است – فرهنگ فساد، سهل انگارى و فرقه گرایى نظامى – که هزاران لبنانى با عجله به کمک قربانیان، پاک کردن خیابان ها و مراقبت از نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر از مردم بی خانمان رفتند. و از دلسوزی آنها راهی برای شروع یک مددکار برای نگه داشتن مقامات به حساب و همچنین اصلاح دموکراسی شکسته بود.

ملت ها اغلب پس از یک تراژدی بزرگ و قابل پیشگیری به حالت جستجوی روح می رایند. اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی به دلیل بالا آمدن بی اعتمادی عمومی پس از حادثه هسته ای چرنوبین در یک بخش سقوط کرد. کره جنوبی وارد دوره اصلاحات پس از فاجعه کشتی در سال 2014 کشته 302 نفر، از جمله 250 دانش آموزان. در مکزیک، زلزله در سال ۱۹۸۵ و در سال ۲۰۱۷ به افشای فساد گسترده کمک کرد و به پیشرفت های عمده در دموکراسی منجر شد. در رومانی، یک آتش سوزی تراژیک شبانه در سال ۲۰۱۵ منجر به اصلاحات ضد فساد شد.

در لبنان، مردم در حال حاضر به این پرسش رسمی که چرا تن از مواد شیمیایی انفجاری به مدت شش سال در یک انبار بندری باقی مانده اند اعتماد نمی کند. بسیاری خواستار تحقیقات بین المللی هستند. امانوئل مايکريک، رئيس جمهوری فرانسه، روز پنجشنبه از بيروت ديدن کرد و گفت که «حقيقت های خانگی» را به رهبران کشور تحويل داده است.

سن تلفن های هوشمند و رسانه های اجتماعی ممکن است تغییر داده است که چگونه مردم را مشاهده فاجعه. اطلاعات و تصاویر مربوط به یک حادثه به طور گسترده تر و سریع تر جریان دارد. اجماع در مورد مسئولیت و اصلاحات آسان تر برای رسیدن به. به همین دلیل رهبران خودسر چین به این سرعت اطلاعات مربوط به ریشه های ویروس کوروناویروس در ووهان و اشتباهات اولیه در مقابله با آن را سرکوب می کنند.

شاید نمونه خوبی از واکنش های مدرن به تراژدی های جمعی، فروپاشی سال ۲۰۱۳ یک ساختمان هشت طبقه در بنگلادش بود که بیش از ۱۰۰۰ نفر را کشت. قرار گرفتن در معرض بین المللی ساخت و ساز shoddy منجر به اصلاحات غیر معمول سریع در استانداردهای ایمنی.

جهان در حال یادگیری است که چگونه به برگزاری رهبران به حساب و به درخواست اصلاحات اساسی. در یک مطالعه توسط استاد حقوق دنیس بایندر از دانشگاه چپمن، تعقیب های جنایی پس از حوادث غیر تروریستی در 16 سال اول قرن حاضر 317٪ افزایش یافته است در مقایسه با تعقیب مشابه برای تمام قرن 20. همچنین مطالعه او متوجه شد که کره جنوبی پس از حوادث بزرگ، مانند غرق شدن کشتی و همچنین فرو پاشی پل ها و ساختمان ها، بیشتر در اصلاح خود فعال ترین است.

او می گوید بشریت وارد یک “فرهنگ جدید از اجرای شدید” شده است. لبنان اکنون این فرهنگ را اتخاذ می کند، فرهنگی که بر پایه ای از برابری، شفافیت و آزادی است؟ اگر آغوش سریع قربانیان انفجار توسط لبنانی ها نشانه ای باشد، این کشور در مسیر اصلاحات قرار دارد.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im