آموزش غیر معمول: تبدیل چالش به فرصت

با بخش های بزرگی از جهان رفتن به یک مستند با توجه به COVID-19 کسب و کار سازمان ها و موسسات آموزشی هستند رو سفت چالش های در حال انجام خود را به طور منظم فعالیت های یادگیری. ما شاهد بسته شدن موسسات لغو و یا به تعویق افتادن امتحانات در سراسر جهان است. سازمان های بیش از حد در حال تلاش برای ارائه اطلاعات ضروری و آموزش به کارکنان خود را. اگر کلاس های درس باید متوقف باید آموزش و یادگیری نیز کند ؟

بدیهی است که نه. ما را دیده اند سازمان ها و نهادهای علمی به سرعت در حال حرکت و به اشتراک گذاری ویدئویی سیستم عامل برای انجام کلاس های مجازی. باید از ما راضی باشد با قرار دادن یک مربی و یک یادگیرنده در تعامل? آیا این نتیجه در یادگیری موثر? یا این یک فرصت برای تبدیل یادگیری و آموزش و پرورش برای همیشه لطفا برای ؟

من اعتقاد دارم که این دومی است. به اعتقاد من در حال حاضر زمان برای رفتن فراتر از تنگ تکنیکهای آموزشی مورد استفاده در آجر و ملات کلاس های درس و جلسات ویدئو. آن است که زمان برای تغییر به ابزار دیجیتال است که اجازه می دهد تا مربیان به نوآوری جدید تکنیکهای آموزشی. این تکنیکهای آموزشی را تضمین افزایش یادگیری. این اطمینان خواهد یادگیرنده جذب این موضوع است.

بیایید در نظر گرفتن برخی از حقایق است. به گفته یک معلم, بررسی, تنها 55 درصد از دانش آموزان مدرسه در هند به طور فعال درگیر در یادگیری. در دنیای شرکت های بزرگ این است که هیچ تفاوتی ندارد. برخی از مطالعات نشان می دهد که تنها 10 درصد از شرکت های بزرگ آموزش موثر است. بدیهی است که روش های سنتی یادگیری هستند نه ارائه نتایج مورد انتظار.

تحقیقات نشان می دهد که وجود دارد خیلی بیشتر به یادگیری از طریق کتاب های درسی و یا نمودار و یا مشاهده یک ویدیو کلاس. که فقط یک طرفه تحویل یادگیری است. عوامل متعددی وجود دارند که کمک به یادگیری اتفاق می افتد. آن را متفاوت از یادگیرنده به یادگیرنده به عنوان هر فرد دارای یک سبک یادگیری مختلف – برخی از زبان آموزان بصری برخی از زبان آموزان شنوایی در حالی که دیگران نیاز به استفاده از دست خود را به احساس می کنید و همه چیز را به منظور به طور کامل درک یک قطعه از یادگیری است.

هر رویکرد یادگیری آن دیجیتال و یا فیزیکی نیاز به بیش از فقط یک معلم/پلت فرم به علاوه محتوا (کتاب درسی/نمودار/تصویری) راه حل واقعا موثر باشد. وجود دارد جنبه های دیگر مانند بحث روشن شدن تقویت یادگیری با استفاده از محرک های مختلف فرصت برای تمرین و یادگیری و ارزیابی ، که در نهایت تعیین اثربخشی یادگیری است. کلاس های مجازی که گرفته اند کلاس درس به دنیای دیجیتال باید هر گونه متفاوت است.

رفتن با یادگیری نظریه های بیش از حد ما به مراتب بیشتر رویکرد جامع برای یادگیری است. این Cognitivist یادگیری تئوری توسعه یافته توسط ژان پیاژه است که بیشتر قابل استفاده برای زبان آموزان جوان نمایش یادگیرنده به عنوان یک اطلاعات پردازنده اذعان فرایندهای ذهنی ذاتی در یادگیری و به دنبال سرمایه گذاری بر روی آنها. Cognitivist استراتژی های ترویج پردازش ذهنی و استرس بر کل دانش اکتساب فرایند برای اطمینان از یادگیری معنی دار.

وقتی که می آید به بزرگسالان وجود دارد دو اصل نظریه های یادگیری – Andragogy توسط مالکوم شپرد Knowles و Constructivist تئوری مطرح شده توسط جروم برونر. Andragogy متحده که بالغ آموزان یاد بگیرند که بهترین زمانی که یادگیری زم. Constructivist نظریه می گوید که واقعیت ساخته شده است و در نهایت مشخص یادگیرنده; نقش یادگیرنده اولیه است در حالی که معلم طراحی موقعیت یادگیری. نمونه هایی از Constructivist استراتژی عبارتند از: کشف, یادگیری, شخصی, یادگیری, یادگیری مبتنی بر حل مسئله و یادگیری تجربی.

آنچه در همه این نظریه ها نشان می دهد که یادگیری است نه تک بعدی می روند. وجود و ابعاد متعدد برای یادگیری است که می توان با استفاده از حق تکنیکهای آموزشی.

موفق مربیان درک مناسب استفاده از تکنیکهای آموزشی. نگاهی Dr Abdul Kalam, برای مثال. آموزش استراتژی های انگیزه دانش آموزان برای یادگیری است. رابیندرانات تاگور ایجاد یک محیط کاملا جدید برای یادگیری در Viswabharati Shantiniketan. هر مربی به یک سبک های مختلف و نیاز به پیدا کردن راه راست و ابزار که از طریق آنها می توانید ایده های خود را.

برای فعال کردن مربیان ما نیاز به ارائه یک جعبه ابزار است که اجازه می دهد آنها را به نوآوری تکنیکهای آموزشی بسیار فراتر از محدود آموزش تصویری جلسه. آنها باید قادر به ایجاد سالم بحث و مناظره برای کشف یک موضوع از دیدگاه های مختلف. آنها باید قادر به ایجاد تکالیف هر فرد و گروه و ارزیابی به منظور ارزیابی زبان آموزان. آنها باید قادر به پیگیری عملکرد یادگیرنده بر اساس زمان واقعی و آمد تا با مداخلات که در آدرس یادگیرنده نیاز دارد. آنها همچنین باید قادر به ایجاد محتوا به راحتی با تصاویری و صدا به آدرس های مختلف سبک های یادگیری و استفاده از آن به تعامل یادگیرنده توجه.

اما این سیستم عامل است که ارائه تصویری-جلسه بر اساس کلاس موفق به قرار دادن معلم در مرکز با ابزار مناسب. تصور کنید در یک کلاس درس مجازی که نه تنها قادر تحویل محتوا اما همچنین اجازه می دهد تا تعامل و ارتباط مستمر از طریق پرسش بحث گروهی تکالیف برای حل مشکل, نظر سنجی, نظرسنجی, انجام آزمایش ، معلم آزادی یا نوشتن خود را یادداشت و اجرای یک کلاس و یا استفاده از رسانه ها قابلیت های پلت فرم برای ایجاد نمودار و ویدئوها در نتیجه مراقبت از سبکهای مختلف یادگیری در میان دانش آموزان خود را.

کلاس های خود را می تواند برنامه ریزی شده در لمس یک دکمه از طریق یک رابط بصری. علاوه بر تعامل بین معلم و دانش آموزان و بین دانش آموزان خود را به پلت فرم اجازه می دهد تا معلم به اجرای یک مسابقه به تکالیف انجام درس آزمون بازخورد ارزیابی و یا علامت گذاری یادداشت های دست نویس ، معلمان همچنین می توانید از راه دور proctored ارزیابی برای بالا سهام امتحانات.

و در حالی که معلم یک مجموعه کامل از ابزار برای نوآوری و دستیابی به بهترین یادگیری نتیجه مدیران یا رؤسای نیز به عنوان پدر و مادر باید به طور کامل شفاف نظر از آنچه اتفاق می افتد در کلاس درس مجازی. این اطمینان خواهد داد حکومت بهتر و صلح از ذهن برای پدر و مادر.

بنابراین چالش های کنونی ایجاد شده توسط Covid-19 در واقع یک فرصت برای صنعت به تبدیل ما آموزش و یادگیری روش برای نتایج بهتر. کلاس های مجازی نباید در مورد ارسال متن و فیلم ها. ما باید با ارائه جامع تجربه از یک کلاس درس تکمیل شده توسط بهترین در کلاس آموزش تکنیکهای آموزشی با ابزار دیجیتال برای اطمینان از یادگیری تبدیل شده است مانند قبل از هرگز.

این کافی نیست که اگر ما را قادر می سازد یادگیری به عنوان معمول است. ما باید به معرفی آموزش های غیر معمول – یک تغییر رویکرد به یادگیری به دست آوردن نتایج بهتر.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>