لتونی و لیتوانی شروع به مقابله با یک معضل مزمن: خودکشی

لیتوانی و لتونی ممکن است داستان های موفقیت خود را پس از فروپاشی شوروی اقتصاد و سیاسی شماست اما آنها هنوز در تلاش برای غلبه بر یکی دیگر از میراث اتحاد جماهیر شوروی: بالا بودن نرخ خودکشی. دو کشور رتبه در میان بالاترین در جهان برای مرگ با خودکشی, دلیل بخش به دوران شوروی ننگ متصل به بیماری های روانی و به دنبال کمک برای آن است. اما مقامات هر دو کشور شروع کرده اند به متوسط پیشرفت در برابر آن دیرینه بی میلی نسبت به درمان است.

لیتوانی به حال 24.4 مرگ با خودکشی در هر 100000 نفر جمعیت در سال 2017, جهان, بالاترین, نرخ, با لتونی نه چندان دور در پشت با 18.1 در هر 100000 نفر به گفته سازمان همکاری اقتصادی و توسعه است. این یک بهبود قابل توجه برای کشور لیتوانی. در سال 2013 این کشور تا به حال نرخ خودکشی از 31.9 در هر 100 ، 000.

“در طول چند سال گذشته تمام زمینه پیشگیری از خودکشی تبدیل شده است بسیار فعال تر در لیتوانی به خصوص در ویلنیوس” می گوید: Paulius Skruibis یک روانشناس در دانشگاه ویلنیوس. “ما گسترده دروازه بان آموزش. ما باید سیاست ها در محل به کاهش مصرف الکل.”

Ilze Viņķele لتونی وزیر بهداشت نیز با توجه به تعدادی از اقدامات به هر دو destigmatize روان درمانی و آن را در دسترس تر برای جوانتر لتونیایی. “ما در ابتدای جاده” او می گوید.

ریگا, لتونی

لتونی و لیتوانی دو از مهمترین غربی از پانزده جمهوری های شوروی سابق با اقتصاد قوی و نسبتا صدای سیستم سیاسی دموکراتیک.

متاسفانه هر دو کشور کمتر مبارک تمایز وقتی که می آید به خودکشی. در حالی که آنها را ساخته اند پیشرفت قابل توجهی در غلبه بر خود را جهانی-نرخ بالای خودکشی قابل توجهی از موانع باقی می ماند. شاید بیشتر سمج ننگ متصل به بیماری های روانی و به دنبال کمک برای آن یک ذره از دوران اتحاد جماهیر شوروی. اما اخیرا مقامات هر دو کشور شروع کرده اند به متوسط پیشرفت در مقابل خیلی بی میلی به درمان بیماری های روانی از جمله خودکشی و یا به طور بالقوه خودکشی بیماران.

“خبر خوب این است که ما کمترین خودکشی مرگ و مير همیشه می گوید:” تامز Pulmanis معاون رئیس دانشکده در دانشکده بهداشت عمومی در ریگا Stradiņš دانشگاه با اشاره به وضعیت در لتونی. “خبر بد این است که ما نرخ خودکشی است که هنوز هم در میان بالاترین در جهان است.”

“بله خودکشی نرخ ها کاهش, می گوید:” پل Skruibis یک روانشناس در کارکنان دانشگاه ویلنیوس و یکی از کوچک و اختصاصی گروه لیتوانیایی suicidologists. “اما بدیهی است که ما باید یک راه طولانی برای رفتن.”

به چالش کشیدن باورهای قدیمی

لیتوانی به حال 24.4 مرگ با خودکشی در هر 100000 نفر جمعیت در سال 2017, جهان, بالاترین, نرخ, با لتونی نه چندان دور در پشت با 18.1 در هر 100000 نفر به گفته سازمان همکاری اقتصادی و توسعه است.

این یک بهبود قابل توجه برای کشور لیتوانی در فقط تعداد انگشت شماری از سال است. در سال 2013 این کشور تا به حال نرخ خودکشی از 31.9 در هر 100 ، 000.

“نوعی خودکشی تبدیل شده است بخشی از لیتوانیایی داستان” Vaiva Klimaitė یک روانشناس در شهرستان ویلنیوس روان مرکز بهداشت گفت: نظارت در سال 2015.

که در سال چند صد لیتوانیایی زمین در پایتخت, کلیسای جامع, میدان گسترده در اعتراض به عدم پیشرفت مبارزه با خودکشی. که همراه با زنگ هشدار مطرح شده توسط متخصصان بهداشت روانی و افزایش توجه از رسانه ها موجب مقامات شروع به عموم پرداختن به این موضوع است.

“در طول چند سال گذشته تمام زمینه پیشگیری از خودکشی تبدیل شده است بسیار فعال تر در لیتوانی به خصوص در ویلنیوس” می گوید: دکتر Skruibis. “ما بسیاری اتفاق می افتد,” او اضافه می کند. “ما گسترده دروازه بان آموزش. ما باید سیاست ها در محل به کاهش مصرف الکل.”

در مارس سال 2016 سلامت روان مرکز تاسیس یک گروه جدید از خودکشی پیشگیری است. همچنین ویلنیوس آغاز خود را برای اولین بار جامع خودکشی استراتژی هر چند دکتر Skruibis می گوید که “ما هنوز هم نیاز به آن را در مقیاس بالا به سطح ملی.”

Antanas Grizas بنیانگذار جوانان خط, یک روانی, توسعه برنامه اذعان تغییرات مثبت حداقل در سطح شهری اما احساس می کند وجود دارد عدم توجه از دولت ملی. “من هنوز هم وزارت بهداشت به عنوان ارائه وضعیت بسیار کمتر خطرناک تر از آن است.”

همانطور که در لیتوانی تنگ-جامعه گره از suicidologists و پیشگیری از خودکشی حرفه ای در لتونی می گویند بزرگترین مانع برای بهبود کشور سلامت روان و آوردن نرخ خودکشی بیشتر پایین هستند مداوم پسرونده دوران شوروی نگرش در مورد خودکشی و سلامت روان به طور کلی.

“در زمان اتحاد جماهیر شوروی افرادی که مخالف نظام بودند و اغلب با قرار دادن در درمانگاههای روانپزشکی می گوید:” زین Avotiņa مدیر Skalbes یک کلینیک پیشگیری از خودکشی و کمک به خط مستقر در ریگا. “که یکی از دلایل که چرا افراد در معرض خطر هنوز هم تمایلی به دنبال کمک.”

یکی دیگر از مشکل میراث دوران شوروی می گوید: خانم Avotiņa “است که بسیاری از مردم نمی تواند بپذیرد که افسردگی در واقع یک بیماری است. آنها فکر می کنند که افرادی که افسرده هستند فقط تنبل. … وجود دارد باور است که بزرگسالان باید در مقابله با احساسات خود و احساسات خود را.”

“آغاز راه”

Ilze Viņķele لتونی, وزیر بهداشت می گوید: او در حال تلاش برای تغییر آن است. “خودکشی یکی از افراطی ترین شاخص های سلامت روان,” او می گوید: “و یکی است که نشان دهنده بسیاری از عوامل دیگر از جمله اجتماعی و سلامت اقتصادی کشور و همچنین به عنوان فرهنگ عمومی در تعامل است.”

تحت خانم Viņķele رهبری دولت در حال حاضر گرفته شده تعدادی از مراحل طراحی شده برای هر دو منظور بهبود و تسریع در درمان لتونیایی که در معرض خطر هستند از زندگی خود را.

“ما در حال پیشرفت در بالا بردن مشخصات سلامت روان می گوید:” Elmārs Rancāns رئیس گروه روانشناسی در ریگا Stradiņš دانشگاه. “بیمار جدید امکانات در حال باز شدن. و تیم های چند رشته ای – و نه فقط پزشکان و پرستاران, اما دیگران مانند درمانگران فیزیکی – درگیر شدن.”

در ضمن خانم Viņķele نیز با توجه به تعدادی از اقدامات به هر دو destigmatize روان درمانی و آن را در دسترس تر برای جوانتر لتونیایی از جمله توسعه های آنلاین رایگان درمان شناختی رفتاری و همچنین به عنوان ایجاد یک گروه اختصاص داده های سلامت روان چادر برای جشنواره های موسیقی.

“ما در ابتدای جاده” خانم Viņķele می گوید.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

ایندکسر

آموزش سئو