فاقد کارگران فصلی ایتالیا افزایش آن-دوری مهاجران

ایتالیا مدت طولانی است که در قلب اروپا بحث بر مهاجرت و شده است به طور قابل توجهی خصمانه به مهاجران در سال های اخیر است. اما این موضع به چالش کشیده شده است در میان coronavirus بیماری همه گیر. ناتوانی کارگران فصلی از شرق اروپا در دوران بحران و تهدید ایتالیا در بخش کشاورزی است. بنابراین دولت ایتالیا تصمیم گرفته است که اجازه می دهد تا برخی از برآورد 600,000 نامنظم مهاجران کار در بخش قانونی وضعیت خود را با یک اقامت موقت برای جلوگیری از محصولات از پوسیدن در این زمینه است.

“ما نیاز به در نظر گرفتن این عنوان قدم اول برای گسترده تر تغییرات فرهنگی در کشور ما می گوید:” پائولو Pezzati آکسفام ایتالیا. “در COVID-19 عصر, آنچه لازم است این است که هیچ کس نامرئی باقی می ماند.”

اما در حالی که این حرکت یک گام مهم برای ایتالیا کارشناسان می گویند که زمینه مشکلات سیستمیک است که ارزان و بهره برداری نیروی کار لازم در بخش کشاورزی هنوز هم نیاز به خطاب.

“مشکل واقعی این است که توجه این است که تنها بر روی تولید کنندگان’ اقتصادی نیاز دارد [و] آن را پنهان انسان که [استفاده] به عنوان کارگران مزرعه می گوید:” Gennaro Avallone یک پژوهشگر جامعه شناسی در دانشگاه سالرنو.

بازل سوئیس و رم

قلب ایتالیا در بخش کشاورزی متمرکز شده است در مناطق جنوبی کالابریا و Puglia کشور “پا” و “پاشنه” به ترتیب در زمینه های گوجه فرنگی, کاهو و درختان پرتقال. و در حالت عادی سال در مورد این زمان کارگران فصلی از شرق اروپا خواهد بود کار در این زمینه را تولید و به بازار است.

اما coronavirus همه گیر ساخته شده است که این دور از عادی سال – به ویژه در ایتالیا و اروپا یکی از بدترین کشورها را تحت تاثیر قرار. با اکثر کشورهای اتحادیه اروپا با بستن مرزهای خود را به سفر به منظور جلوگیری از ویروس را گسترش وجود ندارد کارگران فصلی از آمدن به ایتالیا از خارج از کشور. و بدون آن اضافی کارگران, چشم انداز رشته های پر از گوجه فرنگی فاسد و unpicked مرکبات loomed.

که باعث شده است تا دولت ایتالیا به تجدید نظر اغلب متضاد با رویکرد برآورد شده 600,000 نامنظم مهاجران کار در بخش کشاورزی. این توافق اجازه می دهد تا مزرعه دست داخلی و کارگران را قانونی وضعیت خود را با اقامت معتبر شش ماه در نتیجه هر دو پرداختن به ایتالیا شکاف اشتغال و بهبود اشتغال و بهداشت و درمان فرصت های موجود برای مهاجران در میان همه گیر.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

اما در حالی که این حرکت یک گام مهم برای یک کشور است که به طور قابل توجهی خصمانه به مهاجران در سال های اخیر کارشناسان و مهاجر طرفداران می گویند که این تنها یک گام کوچک در یک بسیار طولانی سفر. اساسی مشکلات سیستمیک است که ارزان و بهره برداری نیروی کار لازم در بخش کشاورزی هنوز هم باید به آنها می گویند. و مهاجران هشدار می دهند که تصمیم دولت لزوما به آنها کمک کند.

“این حکم جدید نیست خوب فرمان می گوید:” محمد Konare که تراکم پرتقال و گوجه فرنگی در Calabria. “ایتالیایی ها نمی خواهند مهاجرت; حتی برای اجاره یک خانه مشکل است. هیچ کس قبول من است.”

ضروری به کشاورزی ایتالیایی

ایتالیا مدت طولانی است که در قلب اروپا بحث بیش از مهاجرت. اگر چه دیگر در قدرت جناح راست لیگ حزب باقی می ماند و این کشور بزرگترین حزب و مدیون زیادی از محبوبیت خود را به یک خط سخت در مهاجرت. جنوبی کشور اروپایی است که نگه داشتن پورت های آن بسته به نجات کشتی های مملو از مهاجران و پناهجویان از لیبی. و این سوال که چه چیزی برای انجام با غیر مجاز مهاجر کشاورزان و مراقبان باعث acrimony بین ائتلاف حاکم در احزاب به عنوان آنها نهایی €55 میلیارد (60 میلیارد دلار) بسته محرک.

ایتالیایی غیر دولتی و سازمان های جامعه مدنی به نام های طولانی برای یک تغییر به این کشور مهاجرت, سیاست, درخواست برای کانال های منظم برای دسترسی به اجازه کار و تمدید. پائولو Pezzati آکسفام ایتالیا بشردوستانه مشاور سیاست, استقبال از ابتکار عمل دولت به عنوان یک گام در مسیر درست است اما تاسف است که آن را نمی کند و همچنین رسیدن به نامنظم مهاجران کار در بخش های دیگر مانند ساخت و ساز و یا گردشگری است. “ما نیاز به در نظر گرفتن این عنوان قدم اول برای گسترده تر تغییرات فرهنگی در کشور ما,” او می گوید. “در COVID-19 عصر, آنچه لازم است این است که هیچ کس نامرئی باقی می ماند.”

آقای Pezzati تاکید می کند که آسیب پذیر ایتالیایی ها را نیز از مزایای این طرح است که باید به مهاجران خارجی بیشتر اهرم مذاکره و قرارداد خود را. او اشاره می کند که حدود 40 درصد از محصولات کشاورزی نیروی کار در ایتالیا نامنظم و که کارگران اغلب تحت فشار به پایین بودن حقوق و دستمزد بر این اساس است که مهاجران در حال حاضر به کار برای کمتر است. آن نیز کمک خواهد کرد که کاهش قدرت سازمان های جنایی است که برای اتصال نامنظم کارگران با کشاورزان نیاز به نیروی کار.

کارگران مهاجر و ضروری برای کشاورزی ایتالیایی می گوید: آلدو Alessio شهردار گییا تورو استراتژیک بندر شهر در Calabria. “کشاورزی و بهره وری از Calabria منطقه است که در حال حاضر تا حد زیادی تضمین شده توسط underpaid کارگران مهاجر بدون حقوق,” او می گوید. “سنتی ما کارگران بخش کشاورزی تقریبا به طور کامل ناپدید شد. … بدون نیروی کار مهاجر کارگران مزرعه کشاورزی بهره وری در منطقه ما صفر خواهد بود.”

بخش عمده ای از نامنظم مهاجران که در ایتالیا بخش کشاورزی تگرگ از آفریقا است. اغلب مردان تنها آنها زندگی می کنند در بداهه مقوا یا ورق های پلاستیکی خانه های بسته بندی شده به گتوها یا کلبه شهرهای با بدبختی و بهداشت و شرایط کار برای یک روز رای در زمینه جنوب ایتالیا. برخی از شده در کشور برای سال اما دیگر معتبر اقامت و اگر آنها تا کنون.

آقای Konare از مالی است که یکی از آن. او وارد ایتالیا پنج سال پیش زمانی که او 17 سال داشت. او می گوید که او با این نسخهها کار به طور معمول هفت روز هر هفته درآمد یک روز نرخ €35 ($38) به مدت هفت ساعت کار می کنند. اما قرارداد خود را که تمام شده و نبود تازه ای در میان coronavirus همه گیر اعلام کرد که او تنها پنج روز در هر ماه است.

“من نمی دانم اگر من دوباره کار خواهد کرد, رئیس نیست با من تماس نمی,” او می گوید. آقای Konare کمی ایمان است که در شش ماه عفو مهاجران غیر مجاز خواهد شد کمک به بهبود وضعیت خود را در شرایط عملی و یا به طور معنی داری تغییر افکار عمومی. او اشاره می کند که تجدید منقضی شده اقامت طول می کشد بیش از یک سال در ایتالیا بنابراین حتی کسانی که بهره مندی از عفو به زودی خود را در این کشور به طور غیر قانونی دوباره.

مشکل از نیروی کار بهره برداری

بسیاری از مهاجران غیر مجاز زندگی در اردوگاه های موقت و محله های یهودی نشین در اطراف Calabria معمولا در شرایط بد. در این محله در شهر کوچک تورینوا برای مثال حدود 150 نفر تا به حال برای مدیریت بدون آب آشامیدنی و توالت و یا جمع آوری زباله در طول همه گیر می گوید: Giorgia کمپو از اتحادیه های کارگری USB Calabria. مهاجران در این منطقه یافت می شود آن را تا حد زیادی غیر ممکن است برای حفظ فاصله اجتماعی یا بهداشت قوانین.

خانم کمپو است که در میان بسیاری از کسانی که امیدوار است دولت در تصویب یک جارو اضطراری اجازه اقامت عادی وضعیت نامنظم مهاجران در سراسر بخش اجازه می دهد آنها را از دسترسی به مراقبت های بهداشتی و در نتیجه کنترل گسترش COVID-19. او می گوید: او به تلخی نا امید کرد. “این حکم نمی تواند به عنوان یک تنظیم افرادی که از آن بهره مند شوند در سراسر ایتالیا خواهد بود در اکثر 2,000” او می گوید: با استناد به برآورد صادر شده توسط انجمن کشاورزان Coldiretti.

Guido de Togni فرهنگی, مدیر بد بو, گوجه فرنگی, یک شرکت تعاونی کشاورزی در تلاش برای اطمینان از عادلانه شرایط همراه گوجه فرنگی زنجیره تامین نیز فکر می کند که دولت چقدر به سمت چپ انجام دهید. “ما باور نمی relaunch فرمان خواهد حل مشکل از کار بهره برداری در کشاورزی,” او می گوید و تأکید کرد که این مسئله نتیجه ناپایدار قیمت فروش اعمال شده توسط پردازش برندها و فروشگاه های زنجیره ای.

“مشکل واقعی این است که توجه این است که تنها بر روی تولید کنندگان’ اقتصادی نیاز دارد [و] آن را پنهان انسان که [استفاده] به عنوان کارگران مزرعه می گوید:” Gennaro Avallone یک پژوهشگر جامعه شناسی در دانشگاه سالرنو در جنوب ایتالیا. ایتالیایی, سیاست ساخت و او اضافه می کند که به شدت تحت تاثیر تبلیغات و مکرر رای گیری که اغلب آینه نژادپرستانه نگرش است.

تغییر اتفاق می افتد اگر ضد نژادپرستانه همبستگی افزايش جامع جنبش برای عدالت اجتماعی شامل قطعات ایتالیایی و غیر ایتالیایی جمعیت هم او می گوید. اما دکتر Avallone انتظار “نه یک تغییر در نگرش نژادپرستانه و نه در سیاست های مهاجرتی توسط دولت ایتالیا.”

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>