واشنگتن

در سالی که آخرین صبحانه مانیتور با ریچارد ترومکا، رئیس AFL-CIO، جهان به طور چشمگیری تغییر کرده است. بیکاری یک سال پیش 3.7 درصد بود؛ در ماه ژوئیه، آخرین رقم موجود، ۱۰٫۲٪ بود.

یک سال پیش تعداد کمی از آمریکایی ها کلمه «کروناویروس» را شنیده بودند. امروزه همچنان چالش پایبند ملت است – دور نگه داشتن بسیاری از کودکان از کلاس های درس و بزرگسالان از محل کار، یا به خطر افکنی سلامت آنها برای انجام کاری که باید به صورت فردی انجام شود، یا به کلی از کار بیفکنند.

و انتخابات ریاست جمهوری دو ماه فاصله دارد.

آقای ترومکا که از طریق زوم در روز سالانه پیش از کار ما مورد پرسش خبرنگاران قرار گرفت، در مورد مسابقه ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰، اتحادیه های معلمان و پلیس و آینده خودش در بزرگترین فدراسیون اتحادیه های کارگری این کشور صحبت کرد. در اینجا گزیده ای، به آرامی برای وضوح ویرایش شده است:

آیا نامزد دموکرات جو بایدن می تواند به اندازه کافی از کارگران یقه آبی دموکرات که چهار سال پیش انتخابات را در ویسکانسین، میشیگان و پنسیلوانیا به رئیس جمهور دونالد ترامپ تحویل دادند، به دست آورد؟

“اول از همه، من فکر می کنم که جو بایدن چیزی می داند که دونالد ترامپ هرگز ندارد و احتمالا هرگز نخواهد داشت – که اگر می خواهید اقتصاد را بازگردانید، اول باید همه گیر را شکست دهید و همه گیر را شکست دهید، باید کارگران را در امان نگه دارید…. [بایدن] بازرسان و اجرای OSHA [اداره ایمنی و بهداشت حرفه ای] را باز می آورد.

“کارگران در سال ۲۰۱۶ فکر نمی کردند که یا اقتصاد یا نظام سیاسی برای آنها کار می کند. آنها به دنبال کسی بودند که قرار بود قوانین را تغییر دهد تا سیستم برای آنها کار کند.

دونالد ترامپ گفت: من قوانین تجارت را تغییر می دهم. من ميخوام قوانين ساخت و ساز رو تغيير بدم من ميخوام قوانين را عوض کنم تا تو بتوني جلوتر بري . بعد از تقريبا چهار سال، اون قوانين رو عوض کرده، خيلي خب. اما نه به نفع افراد شاغل.»

اتحادیه های معلمان برای کمک به بازگشایی مدارس و بازگشت بچه ها به کلاس های درس چه کاری می توانند انجام دهند تا والدین واقعا ً به سر کار برگردند؟

ببين، هر معلمي که اون بيرون هستن ميخوان برگردن کلاس درس این کاری است که آنها انجام می دهند و این چیزی است که آنها دوست دارند. معلمان به شدت از دانش آموزان خود و جامعه ای که در آن کسب و کار انجام می دهند محافظت می کنند. در حال حاضر، اکثر مناطق مدرسه، بسیاری از مناطق مدرسه منابع لازم برای قادر به قرار دادن بچه ها در کلاس درس با خیال راحت به طوری که آنها محافظت از دانش آموزان و محافظت از کارکنان حرفه ای را ندارد.

“قانون قهرمانان، به هر حال، اگر آن را تصویب شد، که کمک به آن مدارس ارائه و آن را به ما کمک می کرد تا بچه ها را به مدرسه با سرعت بیشتری است.”

اتحادیه بین المللی انجمن های پلیس که رئیس جمهور ترامپ را تأیید می کرد چه؟ آیا AFL-CIO باید وابستگی خود را به IUPA قطع کند؟

“مردم به من گفته اند که شما باید اتحادیه پلیس را بی ارتباط کنید…. بيا فرض کنيم که اينکارو کردم اونا رفتن . حالا چي؟

“هیچ چیز تغییر نمی کند. سخت تر، کاملا رک و پوست کنده، این است که ما آنها را درگیر کنیم و آنها را وادار کنیم که فرهنگ شان را تغییر دهند. و این کاری است که ما شروع به انجام آن کرده ایم.

او می گوید: «من یک نیروی کار برای مقابله با نژادپرستی سیستمیک راه اندازی کردم. و یکی از کمیته های فرعی آن کارگروه با ماموران پلیس و افسران اصلاحات سر و کار دارد. از آنجا که به یاد داشته باشید این : بسیاری ، بسیاری ، بسیاری — بیشتر — افسران خوب هستند ، شهروندان خوب و در تلاش برای انجام آنچه درست است.

پليس هاي بدي هستن و اون پليس هاي بد بايد هرز بشن و ما باید به اعضای مان کمک کنیم تا ابزار را برای هرز دادن آن پلیس های بد بیرون بیایند و نیروهای پلیس نوع ایمنی را که هر جامعه ای می خواهد فراهم کنند. پس ما این روند را آغاز کرده ایم.»

سومین دوره چهار ساله شما به عنوان رئیس AFL-CIO در حدود یک سال به پایان می رسد. براي انتخاب مجدد نامزد ميشي؟

“خب، خواهیم دید، اینطور نیست؟”

اگر شما تصمیم به این کار نیست، رئیس جمهور بعدی AFL-CIO یک زن است؟

“خوب، صرف نظر از آنچه که من دفعه بعد انجام می دهند، من امیدوارم که رئیس جمهور بعدی AFL-CIO یک زن است.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im