ساده نگه داشتن آن: ساده سازی قوانین مالیاتی کمک خواهد کرد هر دو مالیات دهندگان و exchequer

نخست وزیر نارندرا مودی دیروز پلت فرم ی را راه اندازی کرد که انتظار می رود سوزن را به جلو در از بین بردن اصطکاک بین بخش مالیات و مالیات دهندگان به جلو ببرد. خوب اعلام بودجه، منشور مالیات دهندگان رونمایی شد. مجموعه ای از تعهدات حرفه ای توسط اداره مالیات را در بر می گرفت و همچنین انتظارات خود را از مالیات دهندگان بیان می کند. خوش آمدید و امیدوارم به عنوان راهنمای خود را در تعامل با مالیات دهندگان خدمت می کنند. به عنوان بخشی از این کار، بخش مالیاتی درخواست های تجدید نظر مرتبط با بازده مالیات استاندارد را به حالت ارزیابی بی چهره انتقال می دهد. هر دو این مراحل مثبت هستند.

از جنبه های جالب پرتاب مشاهدات انجام شده توسط مودی بود. او اشاره کرد که مشکلات تمکین مالیاتی از پیچیدگی در قانون و همچنین مناطق خاکستری به وجود می آیند. نمی تواند در مورد مشاهدات او اختلاف وجود دارد. ساده سازی هر دو قوانین مالیاتی و فرایند انطباق دارای چرخش مثبت در سرمایه گذاری. پس، آیا دولت مودی در این مورد بحث می کند؟ اسناد بودجه نشان می دهد که آن را نمی کند. برای نشان دادن، اختلافات مالیاتی مستقیم در پایان سال 2013-14 تومان 4.10 lakh crore بود. تا سال 2018-19، تقریبا دو برابر تومان 8.02 lakh crore.

بیشتر افزایش فزاینده اختلافات از بخش مالیات شرکت ها به وجود آمد. این قابل قبول است که تقاطع پایگاه مالیات شرکت های بزرگ هند و نه باریک فشار بی رحم برای افزایش هزینه های دولت نتایج در اقدامات توسط بخش مالیاتی که گسترش اختلافات. برای مثال، از بین 7.90 شرکت لاخ که بازده خود را برای سال 2018-19 ثبت کرده اند، تنها 424 سود پیش مالیاتی بیش از 500 کرور تومان داشته است. اطلاعات باعث می شود یک مورد قوی برای ساده سازی قوانین. این به طور طبیعی شامل خاموش کردن سریع معافیت. تاثیر ترکیبی این اقدامات به طور همزمان پایگاه مالیاتی را گسترش خواهد داد و بروز اختلافات را کاهش خواهد داد.

این قطعه به عنوان نظر سرمقاله در چاپ روزنامه تایمز هند ظاهر شد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de