کاترین جانسون: به خاطر سپردن یک ریاضی دان درخشان, نقش مدل

“من فقط انجام کار من است.”

که آنچه کاترین جانسون گفت: بارها و بارها در مورد محاسبات ریاضی کمک کرد که اولین آمریکایی ها به فضا و فرود آمد مردان در ماه.

“من فقط کار من,” او گفت: مارگوت لی Shetterly به عنوان نویسنده تحقیق او کتاب غیرداستانی “چهره های پنهان است.”

این صد ساله درگذشت و روز دوشنبه پس از یک دنباله به بنیادی برای زنان و اقلیت ها از طریق سه دهه زندگی حرفه ای طولانی در ناسا. به عنوان یک انسان و کامپیوتر در ناسا خانم جانسون انجام شاهکارهای درخشان ریاضیات از جمله محاسبه مسیر پرواز برای راه اندازی اولین آمریکایی در فضا در سال 1961 و کمک به زمین اولین مردان در کره ماه.

قابل توجه نمونه کارها از کار در ناسا به تنهایی می تواند به اندازه کافی برای قرار دادن خانم جانسون نام در کتاب های تاریخ. اما حتی فقط یک دهه پیش نام او شناخته نشده بود. به عنوان یک زن آفریقایی-آمریکایی ریاضیدان در طول Jim Crow دوران خانم جانسون تا به حال به مبارزه به در اتاق و شنیده می شود توسط مردان سفید پوست بودند که در حال اجرا نشان می دهد.

کاترین جانسون نام ما می دانیم اما او تنها زن از رنگ که سهم بودند طولانی نادیده گرفته شده است. یک کادر از رایانه های دیگر بودند مسئول حیاتی محاسبات به عنوان کمیته ملی مشورتی برای هوانوردی (پیش ساز به ناسا) خاموش کردم روی زمین. آنها مشغول به کار در یک دفتر جداگانه و مختلف مورد استفاده ناهار خوری و حمام از امکانات خود را سفید نر و همکاران.

خانم جانسون میراث هنوز در حال نوشته شده است که بیشتر مردم در مورد زندگی خود را. به عنوان داستان او گفته شده است او را تبدیل به یک مدل نقش و او را دید به عنوان یک ریاضی دان درخشان که مبارزه با نژاد پرستی و تبعیض جنسی را به معنای واقعی کلمه شلیک ماه ادامه خواهد داد تا نسل های آینده است که هنگامی که شما ارزش هر ذهن چیزهای زیادی می توان به دست آورد.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im