کشمیر رسانه ها جان سالم به در blackout – اما هشدار می دهند از کاهش آزادی

نزدیک به یک سال پیش در دهلی نو محروم کشمیر از آن وضعیت ویژه کنده کاری آن را به دو اتحادیه سرزمین حکومت به طور مستقیم توسط سرمایه است. برای بسیاری از ماه کشمیر زندگی در زیر یک مستند با خدمات ارتباطی قطع که مقامات استدلال بود و نیاز به حفظ نظم.

و در عین حال روزنامه نگاران در بر داشت یک راه برای گزارش. برخی قادر به دسترسی به اینترنت فرستاده مواد در انگشت شست درایو به دهلی نو است.

اما در حال حاضر با دسترسی به ترمیم روزنامه نگاران محلی می گویند که آنها هنوز به طور فزاینده ای به چالش کشیدن محیط زیست – که برخی از ترس می تواند مستقل گزارش اما غیر ممکن است. رسانه های جدید و سیاست است که اجازه می دهد تا مقامات به بررسی و گزارش آنها خیال مخل به هند “حاکمیت و تمامیت” اضافه است به نگرانی و بسیاری از خبرنگاران پرسش شده است توسط پلیس.

کشمیری روزنامه نگاران باقی مانده فقط دو گزینه می گوید: ویرایشگر Anuradha Bhasin: “در هر صورت تبدیل شدن آنها به وسایل نقلیه از دولت تبلیغات ادارات و یا ادامه کار خود را حرفه ای در خطر مواجهه با عواقب.”

اما وجود داشته اند مختصری لکه های روشن در بهار امسال در جوایز بین المللی به چهار محلی عکاسان خبری – از جمله جایزه پولیتزر.

برنده جایزه بین المللی زنان در رسانه های بنیاد “بود اذعان است که جهان شاهد است و خواندن داستان ما می گوید:” Masrat زهرا. “این به ما قدرت و شجاعت است.”

سرینگر هند

دو ماه پس از عکاس خبری Masrat زهرا رزرو شده بود توسط پلیس هند تحت یک ضد ترور او می گوید: “من هنوز هم ترس که من ممکن است در هر زمان بازداشت.”

یکی از سرینگر تابستان پایتخت هند-اداره کشمیر خانم زهرا متهم شده بود در اواخر ماه آوریل برای ارسال کار خود را در رسانه های اجتماعی – از جمله یک عکس از یک معترض با یک بنر از محبوب کشمیری شورشی فرمانده Burhan ونی که کشته شد در ماه ژوئیه سال 2016. در بیانیه پلیس گفت: خانم زهرا بود “آپلود عکس است که می تواند به تحریک عمومی به برهم زدن نظم و قانون … معادل جلال ضد ملی فعالیت ها و دندانه تصویر از نهادهای مجری قانون علاوه بر ایجاد نارضایتی در برابر این کشور است.”

متولد و بزرگ شده در سرینگر او اغلب به تماشای تظاهرات در برابر نیروهای امنیتی و حکومت اما اظهار داشت: “این عجیب که عکاسان تنها مردان است.” در دانشگاه ثبت نام در کلاس های علوم – اما مخفیانه مورد مطالعه برای روزنامه نگاری برنامه در برابر پدر و مادر او خواسته.

امروز در 26 او یکی از کشمیر تنها زنان عکاسان خبری و حتی حمایت از پدر و مادر خود را. اما در سال گذشته با خانم زهرا و دیگر روزنامه نگاران در طولانی-مشکل کشمیر یکی از جهان ترین نظامی مناطق مواجه شده اند افزایش خطرات در محل کار – خطرات است که می تواند مستقل گزارش اما غیر ممکن است برخی استدلال می کنند. آنها شامل یک monthslong قطع اینترنت برای بسیاری از سال گذشته طولانی ترین تا کنون اعمال شده در یک دموکراسی است.

خانم زهرا تنها روزنامه نگار در کشمیر به صورت سوال. دیگر روزنامه نگار Gowhar Geelani شد و همچنین رزرو تحت همان قانون – غیر قانونی فعالیت های پیشگیری از عمل (UAPA) که می تواند حمل جملات تا هفت سال – به همین دلیل است. در حالی که خانم زهرا و آقای Geelani منتشر شده است که تحقیقات همچنان ادامه دارد. چند تن دیگر از روزنامه نگاران احضار شده است توسط پلیس در چند ماه گذشته و یا متهم به گزارش “خبر جعلی.”

Dar یاسین/AP

کشمیری روزنامه نگاران در اعتراض یک رسانه جدید سیاست در سرینگر هند-اداره کشمیر ژوئیه 6 سال 2020 است. این سیاست که به دنبال تنظیم گزارش در این سرزمین مورد مناقشه شده است به طور گسترده ای مورد انتقاد روزنامه نگاران برای نقض آزادی مطبوعات است.

افزایش خطرات

اسلام آباد و دهلی نو باید مورد مناقشه گسترده تر کشمیر منطقه برای چندین دهه و هزاران نفر کشته شده اند که شورشیان مبارزه هندی قانون است. هندی-کنترل کشمیر و جامو بود و این کشور تنها کشور با اکثریت جمعیت مسلمان – تا زمانی که در ماه اوت گذشته 5 زمانی که دولت هند یک جانبه محروم از آن از آن نیمه خودمختار وضعیت حک شده و آن را به دو اتحادیه سرزمین حکومت به طور مستقیم با دهلی نو است.

مقامات اعمال دقیق مقررات منع رفت و آمد و قطع کانال های ارتباطی که به آنها استدلال شد مورد نیاز برای برقراری نظم و جلوگیری از خشونت اعتراض. بسیاری از خبرنگاران بدون امکانات اینترنت ارسال متن عکس و فیلم در انگشت شست درایو به دهلی نو است.

Anuradha Bhasin اجرایی سردبیر کشمیر بار می گوید که در گذشته دولتهای مختلف ساخته شده اند تلاش برای محدودکردن رسانه ها با آوردن غیر دموکراتیک در سیاست ها و اقدامات و قوانین اما “رسانه برادری موفق شده است در خنثی کردن چنین تلاش است.”

او می افزاید: “در حال حاضر سیاست بسیار سختگیرانه و ما به نظر می رسد زندگی در زمان های مختلف. مگر اینکه رسانه ها متحد و آماده برای به چالش کشیدن این زشت, سیاست, من نمی بینم امید زیادی برای آینده است.”

خانم زهرا که پس از ادامه به کار می گوید که روزنامه نگاران به طور مداوم مورد آزار و اذیت تهدید احضار و رزرو.

“در این مورد شده است یک شوک برای من. من هستم در این زمینه و گرفتن رزرو شده تحت این قانون سخت گیرانه بود واقعا غیر منتظره است. من نمی تواند خواب برای بسیاری از شب,” او می گوید. “ضربه روحی همچنان ادامه دارد اما من همچنین نمی خواهید به توقف کار به دلیل من فکر می کنم همه روزنامه نگاران در کشمیر صورت چنین فشارها و ما باید برای آن آماده باشد.”

به طور مشابه سردبیر یک سایت خبری در جنوب کشمیر قاضی شبلي بازداشت شد در تابستان گذشته و رزرو تحت امنیت عمومی عمل می کنند پس از به tweeting و گزارش گیری بر استقرار نیروهای نظامی در کشمیر فقط قبل از این دولت وضعیت خاص لغو شد. او به مدت نه ماه در زندان در اوتار پرادش برخی از 660 کیلومتر از خانه متهم به “ضد ملی فعالیت است.” طبق قانون یک فرد می تواند به زندانی تا دو سال بدون محاکمه.

“من شده اند با دیدن روانپزشکان و پزشکان نیز هست. این درست است که در سلول انفرادی از نزدیک به نه ماه با نادر بشر بازدید کنید در حال حاضر و پس از آن موجب شده است تا عمیق روانی می گوید:” آقای شبلي بود که در ماه آوریل منتشر و پس از راه اندازی مجدد خود کار می کنند.

در مه, جدید, 53-صفحه سیاست رسانه در محل قرار داده شد اجازه می دهد مقامات برای شناسایی و مجازات “خبر جعلی” و رسانه های آنها خیال مخل به “حاکمیت و تمامیت ارضی” از هند است. این سیاست همچنین اضافه می کند که سازمان های دولتی را انجام چک های پس زمینه از سردبیران روزنامه به تعیین که واجد شرایط برای اجرای تبلیغات دولت; و از کارکنان برای اعتباربخشی.

اکثر روزنامه نگاران مشاهده قوانین به عنوان تلاشی برای تشویق به خودسانسوری. خانم Bhasin که روزنامه بوده است و منع از انتشار تبلیغات دولت می گوید که آن را تلاش برای “کشتن روزنامه نگاری از طریق سیستمیک سیاست نظارت و کنترل رسانه ها.”

“خیلی از این بود که در حال حاضر اتفاق می افتد,” او می گوید:, و اضافه کرد که سیاست جدید است که نه تنها “یک ابزار برای سرکوب روزنامه نگاران که بخواهید سوالات ناراحت کننده اما همچنین افرادی که از حق خود برای آزادی بیان است.” کشمیری روزنامه نگاران باقی مانده فقط دو گزینه او می افزاید: “در هر صورت تبدیل شدن آنها به وسایل نقلیه از دولت تبلیغات ادارات و یا ادامه کار خود را حرفه ای در خطر مواجهه با عواقب.” هر چند مقدار دسترسی به اینترنت بازسازی شده است اکثر روزنامه ها اینجا را همچنان به خودداری از پرسش از دولت و یا گزارش در تضاد است.

خارج قدردانی

در عین حال در این بهار کشمیر را رسانه ای کرده بود یک لحظه به جشن: سه عکاسان خبری کار با آسوشیتد پرس – Dar یاسین و مختار خان که از کشمیر و Channi آناند که از Jammu – برنده جایزه پولیتزر برای عکس های خود را از کشمیر را مستند. در عرض چند ساعت از اعلام هند رسانه های اجتماعی و چند تن از اعضای حزب حاکم متهم پولیتزر هیئت مدیره بودن مغرضانه.

در چنین زمان دشوار “به برنده معتبرترین جایزه البته دلگرم کننده است می گوید:” آقای شبلي ابراز قدردانی خود را به روزنامه نگاران. “جهان نیاز به دیدن یک کشمیری روزنامه نگار قرار دادن به اندازه کافی در معرض خطر به ارائه آنها را با واقعیت از زمین صفر است.”

“با وجود تمام مشکلات مردم در اینجا به کار ادامه داد و حتی اگر آن را به معنای قاچاق درایو قلم [USBs] از کشمیر به ارسال تصاویر و فیلم می گوید:” خانم زهرا. “این نشان می دهد سطح از تعهد و کار سخت است. در روند داستان روزنامه نگاران در اینجا تبدیل به داستان است.”

در میان این شناخت نشان داده است که چگونه روزنامه نگاری در کشمیر نقش مهمی دارد. این پیام در مجموعه پس از جایزه پولیتزر در مارس و دوباره در ماه ژوئن هنگامی که خانم زهرا برنده 2020 آنیا دو خبر نگار همراهی شجاعت در عکاسی خبری از جایزه بین المللی زنان در رسانه های بنیاد.

صحبت از طرف کشمیری روزنامه نگاران خانم زهرا می گوید که او جایزه شد و “به رسمیت شناختن کار ما را سخت و صداقت نسبت به این حرفه است. آن را اذعان است که جهان شاهد است و خواندن داستان ما. آن را به ما قدرت و شجاعت است.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im