یک روز در اوایل ماه اوت کشمیری نوجوان Adil Ahanger راه می رفت و با نگرانی به سمت پدر خود را در آشپزخانه خود را.

به هند و پاکستان در جنگ او خواسته ؟

جواب نه بود. اما این نوع شایعه نگران کننده است که در کشمیر پس از تابستان زمانی که دهلی نو برقرار گسترده ترین تغییرات به رقابت منطقه در دهه – و به سرعت برقرار ارتباطات خاموشی بیش از حد طولانی ترین تا کنون اعمال شده در یک دموکراسی است.

بدون تلفن ثابت و یا سرویس اینترنت کشمیری را پیمایش بحران تا حد زیادی با شایعه. برای ماه ها “اخبار” شده است یک ماده از شایعات: dapaan این; بدون dapaan که. این یک کلمه است که آزادانه به عنوان ترجمه “آنها می گویند” یا “گفته شده است”; یک کلمه بدون صورت متصل به هر چیز عالی از اطلاعات بدون منبع مطمئن. اطلاعات غلط گسترش مانند آتش سوزی همراه با ترس به مردم و سفید munched از طریق شایعات با کمی راه از تایید یا رد آنها.

این ماه دادگاه عالی هند دستور داد یک بررسی از خاموشی و دسترسی به اینترنت شروع به خزیدن عقب – 301 دولت-سایت های تایید شده است. که برگ کشمیر ساکنان یک بار دیگر گفت: dapaanآنها می گویند اینترنت خواهد بود دوباره بازسازی شد.

سرینگر هند-اداره کشمیر

برای هند-کنترل کشمیر پنج ماه گذشته شده اند غلتک coaster این rockiest ترین مهم در دهه: هجوم نیروهای خود استقلال محروم; های امنیتی سرکوب; هزاران نفر از دستگیری; یک قلم مو با جنگ بين هسته ای هند و پاکستان و ارتباطات خاموشی طولانی ترین تا کنون در یک دموکراسی است.

اما به سردرگمی و هرج و مرج رشد شایعات در یک چیز مشترک بودند: dapaan.

آزادانه به عنوان ترجمه “آنها می گویند” یا “آن است که گفت:” dapaan یک کلمه بدون صورت متصل به هر چیز عالی از اطلاعات بدون منبع مطمئن. این یک کلی دیگری برای هر چیزی از واقعیت به داستان, اخبار, به شایعات. و این سقوط به عنوان کشمیری زندگی تحت یک بی سابقه محاصره این شایعات که تمایل به زاد و ولد.

گاهی اوقات آنها ثابت شده درست است.

در جولای 25, حدود 10,000 سرباز بودند ناگهان اعزام به جامو و کشمیر در حال حاضر بزرگترین نظامی منطقه در جهان: یک نیمه مستقل کشور با اکثریت جمعیت مسلمان در منطقه هند و پاکستان مبارزه کرده است بیش از چند بار. این حزب ناسیونالیست هندو در دهلی نو در حال حاضر روشن ساخته است قصد خود را از گام های مهم در کشمیر پس از توجهی پیروزی انتخاباتی. سپس در اوایل ماه اوت زائران و گردشگران ترک گفته شد دولت به عنوان نظامی قرار گرفت, در آماده باش.

تحولات ثابت به یک دستور کامل برای چیزی ساکنان منطقه هیمالیا هیچ غریبه ای به جنگ هرگز کاملا در این مقیاس: وحشت.

ساکنان مواجه نگردند ملزومات پمپ بنزین بودند به سر می برند و جاده های شاهد عظیم ترافیک. برخی عهده دولت بود به سادگی ایجاد فضای ترس به نژاد است. “مردم به خرید هر آنچه که آنها می تواند. همه آنها به نظر می رسید در یک عجله می گوید:” فروشگاه صاحب محمد زبیر که نگران او نیست که کارکنان به اندازه کافی برای “پی در پی روان” از مشتریان.

Dapaan هند پاکستان حمله خواهد کرد.

Dapaan منع عبور توزیع شده است.

Dapaan گانش اعتصاب دستگیر شده توسط پاکستان.

در همین حال گمانه زنی های رشد در اطراف مقالات 370 و 35A در قانون اساسی هند که اعطا دولت وضعیت خاص است.

در اوایل ماه اوت نوجوان Adil Ahanger راه می رفت و با نگرانی به سمت پدرش نشسته در آشپزخانه خود را در سرینگر این منطقه بزرگترین شهر. لحظات قبل از او شنید کسی گفت که هند و پاکستان بودند و دیگر جنگ تمام عیار است.

“ابو dapaan یونگ wathi,” او گفت:. (پدر آنها می گویند آن را در زمان جنگ.)

هیچ پدر جواب داد: هند و پاکستان به سختی می تواند آن را تقبل کنند. اما “ما شده اند در جنگ از سال 1990 مرگ مردم اینجا هر روز” اضافه مکانیک ماشین است که کسب و کار شده است ضربه سخت سرکوب. “این بهتر خواهد بود اگر آنها پایان دادن به درد و رنج یک بار و برای همه است.”

Adil را Haleema تبدیل از اجاق گاز برای شکستن آخرین “اخبار” او شنیده می خواهم در نانوایی: “Dapaan Yasin Malik کشته شده در زندان است.” (جدایی طلب رهبر نشده بود.)

بود که دولت به طور کلی از ذهن که در اوت. 5 دولت هند لغو کشمیر استقلال اعطا شده تحت ماده 370 و سپس تقسیم دولت به دو قلمرو به طور مستقیم کنترل می شود دهلی نو – مهم ترین تغییر در سال است. در روز, اینترنت و خدمات تلفن شده بود خاموش.

اطلاعات غلط گسترش مانند آتش سوزی همراه با ترس. مردم و سفید munched از طریق اطلاعات مهم یا ناچیز و به زودی کشمیر گرفتگی شد با شایعات از اعتبار کمی و کمی در راه از تایید یا رد آنها.

Dapaan تعداد زیادی از مردم کشته شدند و در جنوب کشمیر.

Dapaan آنها خال خال مردان افغان ها در لباس.

Dapaan Anantnag دیگر نمی خواهد یک منطقه.

مختار خان/AP

کشمیری روزنامه نگار چک تلفن همراه خود را در یک رسانه تسهیل مرکز در سرینگر هند-کنترل کشمیر, Dec. 31, 2019. مقامات شروع به بازگرداندن خدمات وب در منطقه مورد مناقشه در حدود پنج ماه پس از هند را دولت کاهش داد و آن نیمه استقلال و اعمال تدابیر شدید امنیتی و ارتباطات مستند.

“کشمیر و ارتباط آن با شایعه نیست چیزی جدید می گوید:” امیر امین, یک دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه کشمیر. “ما نقطه تقریبا همه چیز به dapaanو آن را قوی تر از قبل و بعد از abrogation از ماده 370. از جنگ با پاکستان به تعداد زیادی از مبارزان راه آزادی از افغانستان عبور از خط کنترل من شنیده ام همه چیز است.”

این monthslong shutdown “ترک یک دنباله از شایعات گذشت هر روز می گوید:” اشرف همکار بازنشسته کارمند دولت. “من شنیده ام بسیاری از چیزهای شگفت انگیزی هر جمله آغاز شده و با کلمه dapaan.”

دولت هند به دنبال سرکوب شایعات. در عین حال یک روزنامه نگار محلی که صحبت به شرط ناشناس ماندن معتقد است برخی از اطلاعات است “به بیرون درز عمدا” در عبارات برای جلوگیری از افزایش ناگهانی احساسات گرفتن “را از دست” برای دولت.

اخبار و شایعات “آنقدر در هم تنیده” او به یاد می آورد. “گزارش و اطلاعات و تصاویر از دولت سفارشات و مشاوره های رسیده میز من از منابع و دقیقه بعد رد شد توسط دولت.” حتی شایعاتی از ارتباطات خاموشی بودند رد او می گوید: – تا زمانی که “حباب شکست” در نیمه شب و “خدمات جامعی شد.”

“کشمیر جایی که اگر کسی عطسه در Lak چوک همان حادثه پیش بینی شده است به عنوان یک بمب زمان آن می رسد راج Bhavan” در آن ولایت جامو و کشمیر Satya رفیق مالک به خبرنگاران گفت: در ماه جولای با رد شایعاتی که دولت وضعیت تغییر خواهد کرد. در عرض یک هفته آن را به حال.

در حال حاضر شش ماه بعد, اخبار, است, به آرامی تراوش. خدمات تلفن شد و به تدریج بازسازی شده در سال گذشته است. این هفته پس از دادگاه عالی دستور داد یک بررسی از اینترنت قطع 2G وب سایت تلفن همراه در دسترس ساخته شده بود – هر چند تنها 301 دولت مصوب, وب سایت ساخته شده اند و قابل دسترس و بدون رسانه های اجتماعی.

در عین حال dapaan هنوز هم سایه افکنده.

Dapaan اینترنت traawan yalle.” آنها می گویند اینترنت سریع ترمیم خواهد شد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

آموزش سئو