کرگیل درس: برای دیدار با چالش های هند باید در مسیر رشد و تقویت انسجام در خانه

نخست وزیر نارندرا آخرین ‘Mann ki Baat’ نشانی به مناسبت کرگیل Diwas ساکن در پاکستان, تجاوز در سال 1999 با وجود هند در تلاش برای ایجاد روابط دوستانه با آن کشور است. اما ضمنی مرجع معاصر در مودی آدرس – از جمله در اشاره به “dusht’ سازمان ملل که در مورد آسیب رساندن حتی خود را به خوبی wishers – چین بود که با هند در حال حاضر قفل شده است و در مرز بحران شده است که به طور گسترده ای نسبت به کرگیل تهاجم.

تفاوت اصلی از کرگیل رسوخ است که مذاکرات در حال حاضر در جریان است را امتحان کنید و حل و فصل این موضوع و بازگرداندن وضع موجود حول و حوش. دلیلش این است که چین تهدید بسیار متفاوت از پاکستان پس از قدرت فاصله بین دهلی نو و پکن مهم است. چین ارائه چند بعدی چالش فراگیر استراتژیک نظامی و اقتصادی جنبه های. در نتیجه درگیر شدن چینی ها در مذاکرات در حالی که آوردن فشار اقتصادی به خرس با محدود کردن تا کنون untrammelled چینی دسترسی به بازار هند به نظر می رسد استراتژی درست در لحظه حاضر است.

اما آن همچنین به درخواست ما چگونه به اینجا رسیدیم در وهله اول. چینی نگاهی به شاخصهای قدرت ملی جامع – که متشکل از چنین چیزهایی به عنوان قدرت اقتصادی نظامی نوسازی و انسجام اجتماعی و جاسوسی یک فرصت در هند را پاره رکورد در همه این جبهه ها. برای نشان دادن در نظر بگیرید که ما هنوز هم رنج می برند از کمبود بحرانی سلاح های سیستم عامل است. که دولت به تازگی ارائه بودجه اضطراری به نیروهای مسلح برای خرید سلاح های ضد چین نشان می دهد روشن عدم برنامه ریزی است. بنابراین دهلی نو باید درمان مرز بحران به عنوان یک هشدار به فوریت مجموعه آن خانه به منظور در نظر به دنبال رشد سریع اقتصادی و نظامی نوسازی و پرورش اجتماعی و سیاسی و انسجام و نه از قطبی شدن در خانه. چین چالش در واقع مودی sternest سیاسی آزمون.

این قطعه به نظر می رسد به عنوان یک سرمقاله نظر در چاپ نسخه ای از این بار از هند.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de