خورشید صبح فیلتر را به یک سالن موقت در حل و فصل غیر رسمی کوروگوچو نایروبی به عنوان Njoki Muturi، 86، اردک و بافت به عنوان او تمرین ترکیب پانچ. در یک صبح معمولی در اینجا، برخی از 15 مادربزرگ تبدیل سالن خواب آلود به dojo frenetic، کارگردانی مشت و لگد در کیسه مشت خانگی.

خوش آمدید به کاراته Ujamaa، شناخته شده به صورت محلی به عنوان “شوسو jikinge،” و یا “مادربزرگ، محافظت از خودتان،” که در آن زنان مسن تر در Korogocho مطالعه هنرهای رزمی برای دفاع از خود. آنها ممکن است کاراتهکاهای معمولی شما ن باشند، اما برای بسیاری، مهارت هایی که در اینجا یاد می گیرند نجات دهنده زندگی بوده است. در منطقه ای با کمی در راه پلیس و یا حمایت اجتماعی، چند تن از زنان می گویند که آنها موفق به دفع کردن خواهد بود مهاجمان با استفاده از دانش و اعتماد به نفس آنها در اینجا آموخته است.

به همان اندازه مهم است جامعه شدید از زنان آنها تشکیل شده است. زنان همچنین یک پس انداز جمعی و یک مراقبت غیررسمی از کودکان مثبت اچ آی وی را اداره می کنند.

استر وامبودی موریتری دانش آموز می گوید: «این کلاس ها در طول سال ها بیشتر برای ما انجام داده اند تا اینکه به ما کمک کنند تا از تجاوز جنسی جلوگیری کنیم.» “آنها به عنوان راهی برای فعال نگه داشتن ما از نظر فیزیکی در سنین بالا و شبکه های اجتماعی عمل می کنند و سیستم حمایتی پی در پی که ما توانسته ایم شکل دهیم در طول این همه گیر بسیار مفید بوده است.”

نایروبی، کنیا

صبح پنجشنبه است و جین Waithiegeni در حال پرتاب یک گروه از زنان مسن تر را به یک سالن موقت در حل و فصل غیر رسمی کوروگوچو نایروبی است. در اطراف آن ها خورشید صبحگاهی از طریق شاش ها در پلانک های چوبی و ورق های آهنی که دیوارهای ساختمان را تشکیل می دهند فیلتر می شود.

اون داره در مورد اشتهاي ضعيف نوه هاش حرف ميزنه وقتي که آخرين دانش آموزانش ربکا وامبودي 100 ساله با کمک يه چوب راه رفتن چوبي وارد ميشه

با آن، خلق و خوی به طور ناگهانی جدی رشد می کند، و در عرض چند دقیقه، 15 grannies سالن را به دوجو frenetic تبدیل شده اند، هدایت مشت و لگد در کیسه مشت دست ساز ساخته شده از گونی پر شده با لباس های قدیمی است.

فریادهایشان از «نه! نه! نه!” حلقه را از طریق هوا به عنوان هر زن طول می کشد نوبت خود را در کیسه. خوش آمدید به برنامه کاراته Ujamaa، همچنین به صورت محلی به عنوان “Shoso jikinge شناخته می شود،” و یا “مادربزرگ، محافظت از خودتان،” که در آن زنان مسن تر در Korogocho مطالعه هنرهای رزمی برای دفاع از خود.

آنها ممکن است کاراتهکاهای معمولی شما ن باشند، اما برای بسیاری، مهارت هایی که در اینجا یاد می گیرند نجات دهنده زندگی بوده است. در منطقه ای با کمی در راه پلیس و یا حمایت اجتماعی، چند تن از زنان می گویند که آنها موفق به دفع کردن خواهد بود مهاجمان با استفاده از دانش و اعتماد به نفس آنها در اینجا آموخته است.

به همان اندازه مهم است، آنها می گویند، جامعه شدید زنانی است که آنها تشکیل داده اند، که بسیار فراتر از کاراته خرد کردن گسترش می یابد. زنان همچنین یک پس انداز جمعی را اداره می کنند، و چندین نفر یک مراقبت غیررسمی از کودکان مثبت اچ آی وی را اداره می کنند. و مهارت های دفاع از خود را به نسل بعدی منتقل کرده اند.

خانم وایتیگنی که پس از تجاوز جنسی در سال ۲۰۱۳ به کلاس پیوست، می گوید: «حرکت های رزمی و صدف های دانشی که از زمان پیوستن به این برنامه آموخته ایم، حتی به نوه های ما که به همان اندازه آسیب پذیر هستند، منتقل شده است.»

پائولین نیامپورا

زنان در طول یک کلاس دفاع از خود گرم می شوند. آنها علاوه بر یادگیری هنرهای رزمی، جامعه ای قوی تشکیل داده اند.

هیچ داده اخیری در مورد تجاوز جنسی زنان مسن تر در کوروگوچو در دسترس نیست، اما به گفته لیلیان کاسینا که واحد نظارت بر پروژه را در مرکز بازیابی خشونت جنسیتی بیمارستان زنان نایروبی اداره می کند، حدود یک پنجم از تمام این یورش ها علیه زنان بالای ۶۰ سال صورت می گیرد و تا حدودی به یک باور محلی دروغین بدهی دارد که رابطه جنسی با یک زن مسن تر می تواند اچ آی وی را درمان کند.

توانمندسازی در هنرهای رزمی

در هفت مایلی شمال شرقی مرکز شهر نایروبی، کوروگوچو پیچ و خم از کلبه های قلع است که در برابر یکی از زباله دان های اصلی شهر به نام داندورا حمایت می کند. به عنوان بسیاری از 200،000 نفر زندگی می کنند کهنه به نیم مایل مربع است. چراغ های خیابان کمی وجود دارد، و نظم هنوز هم بیشتر توسط شبکه ای از باندهای محلی حفظ می شود، که این منطقه را نیز به ویژه برای زنان خطرناک کرده اند.

خانم وایثیگنی می گوید: «در اینجا زنان در خانه های خودشان مورد حمله قرار می گیرد.»

در سال ۲۰۰۶ آمریکایی ها جیک و لی سینکلر از منطقه ای در نزدیکی کوروگوچو بازدید کردند تا برنامه ای را که برای تغذیه کودکان بی خانمان در آنجا در حال اجرا بودند بررسی کنند. با داستان های خشونت جنسی که شنیدند، خانم سینکلر، علاقه مند به هنرهای رزمی، تصمیم گرفت کلاس های دفاع از خود را برای زنان و دختران منطقه آغاز کند – از جمله یکی به طور خاص برای زنان بیش از ۶۰ سال. دوره او تکنیک های مخلوط از کاراته، کونگ فو، و tae kwon انجام دهید برای کمک به زنان غلبه بر قدرت خواهد بود مهاجمان.

امروز معلمان منحصرا ً زنان محلی هستند که خود مانند خانم وایثیگنی از طریق برنامه بالا آمده اند. جاده اش به برنامه پیچ می رفت. در سال ۲۰۱۴، یک سال پس از ربوده شدن از یک مینی بوس محلی در خانه رفت و آمد ش و تجاوز جنسی، شنید که یک سازمان غیردولتی محلی تی شرت رایگان به هر کسی که در آزمایش اچ آی وی شرکت کرده است، می دهد. کم کم بهش فکر ميکردم، اون امتحان کرد. به شوک او، نتیجه مثبت آمد. این نتیجه بود، او مشکوک، به تجاوز جنسی خود را در سال قبل بود.

“یادگیری وضعیت من باعث عصبانیت من شد. من در افسردگی غرق شدم.» چندی نگذشت که یکی از دوستانش در مورد کلاس های دفاع از خود اوجاما به او گفت. او ثبت نام کرد و پنج سال بعد هم اکنون یکی از مربیان برنامه است.

امروز، او به عنوان یکی از دانش آموزان خود، Njoki Muturi 86 ساله، اردک و بافت به عنوان او تمرین ترکیب پانچ خود را بر روی کیسه مشت زدن قدیمی تماشا می کند. خانم موتوری با لباس قرمز پر جنب و جوش و عمامه آبی، با خانگا رنگی روشن- ساعتی از پارچه محلی با الگوی هندسی – که دور کمرش پیچیده شده بود، و یک جفت دمپایی روی پاهایش پوشیده شده است.

خانم وایثیگنی توضیح می دهد: «ما در لباس روزمره تمرین می کنیم زیرا این است که یک مهاجم به طور معمول پیرزن را پیدا می کند اگر در واقع مورد حمله قرار می گرفتند.»

خانم موتوری این را خوب می داند. چند سال پیش در مزرعه اش در کاسرانی، منطقه مسکونی در نزدیکی کوروگوچو مشغول به کار بود که متوجه مردی شد که در همان نزدیکی کمین می کرد و او را تماشا می کرد. خرد کردن شجاعت او می خواهم در کلاس های دفاع از خود خود را آموخته بود، او را با پانگا باغبانی خود را (ماشه) در دست نزدیک شد.

او به یاد می آورد: «من به او گفتم که پیر و آماده ام اگر قرار باشد زندگی ام به پایان برسد.» “و من از او پرسیدم که آیا او آماده است که من به سمت او پیشروی کردم یا نه. مرد بزدل متوجه شد که شوخی نمی کنم و برخاستم.»

پائولین نیامپورا

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

آموزش سئو