جولیان آسانژ استرداد: فرشته دموکراسی یا جنایی ؟

لندن

دولت ایالات متحده شروع به ترسیم آن استرداد پرونده جولیان آسانژ در لندن دادگاه در روز دوشنبه با این استدلال که بنیانگذار ویکی لیکس نیست رایگان-گفتار قهرمان اما “عادی” جنایی قرار داده است که بسیاری از زندگی در معرض خطر با او راز-ریختن.

مقامات ایالات متحده می خواهید امتحان کنید آقای آسانژ در جاسوسی اتهامات عنوان شده است که حمل یک جمله حداکثر 175 سال زندان در طول سال 2010 انتشار از صدها نفر از هزاران نفر از اسناد محرمانه نظامی و دیپلماتیک کابل. آقای آسانژ معتقد او اقدام به عنوان یک روزنامه نگار به عنوان متمم اول قانون اساسی حمایت می کند.

وکیل جیمز لوئیس به نمایندگی از دولت ایالات متحده به نام ویکی لیکس’ 2010 سند سیل “یکی از بزرگترین سازش از اطلاعات طبقه بندی شده در تاریخ ایالات متحده است.”

“گزارش و یا روزنامه نگاری است نه بهانه ای برای فعالیت های جنایی و یا یک مجوز برای شکستن عادی قوانین کیفری,” او گفت:.

ده ها تن از آقای آسانژ حامیان اعتراض در خارج از امنیت بالا دادگاه شعار و تنظیم کردن یک شاخ به عنوان منطقه قاضی ونسا Baraitser شروع جلسه مورد. آقای آسانژ را تماشا دادرسی از حوض در دادگاه در Woolwich تاج دادگاه آورده وجود دارد از Belmarsh زندان در کنار درب که در آن او زندانی شده برای 10 سال.

درست قبل از ناهار آقای آسانژ شکایت کرده است که او با داشتن اشکال در تمرکز و به نام سر و صدا از خارج “مفید نیست.”

استرداد شنیدن شرح زیر سال از عذر دیپلماتیک مناقشه حقوقی و درام است که منجر استرالیا متخصص کامپیوتر از شهرت بین المللی به عنوان یک راز-spiller از طریق تبعید در داخل سفارت اکوادور در لندن به حبس در حداکثر امنیت زندان.

آقای آسانژ شده است تحت تعقیب در ایالات متحده در 18 اتهام انتشار اسناد طبقه بندی شده. دادستان ها می گویند او با توطئه ارتش ایالات متحده تحلیلگر اطلاعاتی چلسی منینگ به شکستن رمز و هک به پنتاگون کامپیوتر و راز انتشار دیپلماتیک کابل و فایل های نظامی در جنگ در عراق و افغانستان است.

آقای آسانژ می گوید: این اسناد در معرض نظامی ایالات متحده تخلف است. در میان فایل های منتشر شده توسط ویکی لیکس بود تصویری از یک سال 2007 هلیکوپتر آپاچی حمله توسط نیروهای آمریکایی در بغداد که به کشته شدن 11 نفر از جمله دو همشهری روزنامه نگاران.

اما آقای لوئیس گفت: آقای آسانژ به جرم “ساده” فعالیت های جنایی در تلاش برای هک کردن کامپیوتر. و او گفت: ویکی لیکس’ فعالیت ایجاد یک “قبر و خطر قریب الوقوع” به ایالات متحده نقل از منابع اطلاعاتی در مناطق جنگی بودند که به نام در اسناد و مدارک.

“آنچه که آقای آسانژ به دنبال دفاع از آزادی بیان است نه انتشار مواد طبقه بندی شده اما او به دنبال دفاع از انتشار منابع – نام افرادی که قرار دادن خود در معرض خطر ابتلا به کمک ایالات متحده و متحدان آن” وکیل گفت.

آقای لوئیس گفت: برخی از آگاهان و دیگران بودند که به کمک آمریکایی ها تا به حال به نقل مکان پس از نشت و دیگران “پس از آن ناپدید شد.”

آقای لوئیس گفت: ویکی لیکس اطلاعات کرده و آمریکا را دشمنان. اسناد ویکی لیکس در مورد یافت شد القاعده اسامه بن لادن ترکیب در پاکستان پس از کشته شدن یک آمریکایی در حمله به وکیل گفت.

او گفت: نبود نقش دادگاه انگلیسی به تعیین اینکه آیا آقای آسانژ گناه بود.

“این یک استرداد شنیدن نه محاکمه” او گفت:. “احساس گناه یا بی گناهی آقای آسانژ مشخص خواهد شد در دادگاه در ایالات متحده در این دادگاه است.”

روزنامه نگاری سازمان ها و گروه های آزادی های مدنی از جمله سازمان عفو بین الملل و گزارشگران بدون مرز می گویند اتهامات عنوان شده علیه آقای آسانژ مجموعه سرد سابقه برای آزادی مطبوعات است.

در میان حامیان خارج از دادگاه طراح مد Vivienne Westwood که عینک شیرازه با کلمه “فرشته” در آن است و گفت که او “فرشته ای از دموکراسی است.”

“این جرم به انتشار آمریکایی جنایات جنگی” او گفت:. “آن را در راستای منافع عمومی این است دموکراسی که او مجاز به انجام این کار است.”

آقای آسانژ حقوقی حماسه در سال 2010 آغاز شد زمانی که او دستگیر شده بود در لندن به درخواست کشور سوئد است که می خواستم به سوال او در مورد اتهام تجاوز به عنف و تجاوز جنسی ساخته شده توسط دو زن است. او حاضر به رفتن به استکهلم گفت که او می ترسید استرداد و یا غیر قانونی تفسیر به ایالات متحده آمریکا یا ایالات متحده آمریکا اردوگاه زندان در خلیج گوانتانامو کوبا.

در سال 2012 آقای آسانژ به دنبال پناه در داخل سفارت اکوادور که در آن او فراتر از دسترس انگلستان و مقامات سوئد.

برای هفت سال آقای آسانژ رهبری جدا شده و به طور فزاینده ای حقیقی وجود از سفارت که اشغال یک آپارتمان در یک مجلل بلوک در نزدیکی شیک پوش Harrod فروشگاه. رابطه بین آقای آسانژ و میزبان در نهایت soured و او اخراج شد در مارس 2019. پلیس بریتانیا بلافاصله او را دستگیر کردند و برای پریدن به قید وثیقه در سال 2012.

سوئد کاهش یافته و جنایات جنسی تحقیقات در ماه نوامبر به دلیل زمان زیادی بود سپری شده اما آقای آسانژ همچنان در لندن Belmarsh زندان به عنوان او در انتظار یک تصمیم ایالات متحده استرداد درخواست.

برای هواداران خود در سراسر جهان آقای آسانژ همچنان یک قهرمان است. اما بسیاری از دیگران انتقاد از راه ویکی لیکس منتشر کرده است اسناد طبقه بندی شده بدون redacting جزئیات است که می تواند افراد به مخاطره می اندازد. ویکی لیکس نیز متهم شده است از خدمت به عنوان یک مجرا برای اطلاعات غلط و آقای آسانژ به بیگانه برخی از حامیان توسط dallying با سیاستمداران پوپولیستی از جمله مبارزه با تروریسم در اروپا-پروموتر Nigel Farage.

پایان دادن به, حماسه, هنوز هم می تواند سال های دور. پس از یک هفته از باز شدن بحث استرداد مورد است که با توجه به شکستن تا زمانی که ممکن است زمانی که دو طرف را وضع خواهد کرد شواهد خود را. قاضی نمی رود به حکومت تا چند ماه پس از آن با از دست دادن سمت به احتمال زیاد به درخواست تجدید نظر.

اگر دادگاه تایید استرداد دولت بریتانیا را نهایی می گویند.

این مورد می آید در ظریف بار برای اطلس روابط. انگلستان را ترک کرده است و اتحادیه اروپا مشتاق است که به اعتصاب یک معامله تجاری با آمریکا

این داستان شد به گزارش آسوشیتد پرس.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im