‘قوه قضائیه باید درمان این مستند به عنوان یک فرصت برای دوباره تصور دادگاه به عنوان یک “سرویس” به جای به عنوان یک “مکان”‘

این مستند دارای foregrounded گفتگو از انتقال به مجازی جلسات دادگاه. عدالت AP شاهسابق رئیس دادگستری دادگاه عالی دهلی صحبت می کند به Pradeep Thakur در آمادگی هند قضائیه برای شروع مجازی جلسات:

چه چیزی مانع قضائیه از حرکت به جلسات مجازی?

این فن آوری به حرکت در دادگاه به عرصه مجازی وجود دارد در حال حاضر, اما نه بهره برداری رسیده است به پتانسیل کامل آن است. جهانی مستند است, اما, تشویق کشورها به نظر مجازی جلسات جدی تر. انگلستان به عنوان مثال که در حال حاضر انجام جلسات مجازی در برخی از مالیات و مسائل ترافیک گرفته شده به طور منظم و مناسب آنلاین در این مستند. سنگاپور معرفی کرده است از جمله در جلسات مختلف به طور منظم مسائل در تمام دادگاه سطوح در یک مبهوت راه است. در مقابل هند دادگاه برنامه ریزی برای انجام جلسات مجازی تنها به صورت فوق العاده فوری مهم است.

تصمیم به حرکت به جلسات مجازی نیاز به چشم انداز و برنامه ریزی بلند مدت. ما قضائیه باید درمان این مستند به عنوان یک فرصت برای دوباره تصور دادگاه به عنوان یک ‘خدمات’ به جای به عنوان یک محل به عنوان مشخص شده توسط ریچارد Susskind در سال 2019 کتاب آنلاین دادگاه و آینده از عدالت است. یک متفکرانه طراحی شده مجازی دادگاه را عدالت در دسترس برای کسانی که نمی تواند به استطاعت آن را تا کنون با توجه به موقعیت جغرافیایی و یا کمبود بودجه. این است که یک بار در طول عمر فرصت. رئیس دادگستری Bobde می توانید ترک یک میراث فوق العاده پشت اگر او باعث می شود تصمیم گیری درست.

را فقیر بهره مندی از مجازی دادگاه ؟

مجازی دادگاه اجازه خواهد داد که طرفین دعوا و وکلا از هر مکان برای دسترسی به دادگاه ها در هر نقطه دیگری در کشور بدون حرکت یک اینچ در کسری از هزینه. تصور کنید که صرفه جویی در زمانی که شما در نظر بگیرید که یک litigant نیاز دیگر پرداخت هزینه های گران ارشد, مشاوره هزینه, یا پا این لایحه برای قرار دادن آنها را در یک هتل پنج ستاره است. فراتر از آشکار و هزینه را به طرفین دعوا, مزایای زیادی را نیز تعلق به سیستم قضایی به عنوان یک کل. اگر به درستی طراحی شده, مجازی, جلسات می تواند کمک به به طور مستقیم آدرس فیل در اتاق مورد پرونده و تعلیق. برای دادگاه های پایین کوچک باعث مسائل خرده موارد جزئی ترافیک جرائم چک گزاف گویی مسائل هستند برخی از انواع موارد است که شنیده می شود تقریبا به طور کامل. برای دادگاه بالاتر منظم جلسات می تواند سرنشین و به تدریج معرفی شده برای SLPs متفرقه آثار و پذیرش. ترکیب این با معرفی دقیق قوانین رویه ای است که محدود کردن مقدار ارسالی که وکلا می توانید مقدار از زمان را صرف در موارد و بتوانیم مشکلات متعدد همه در یک بار.

چرا برخی از نوار شوراهای مخالفت دادگاه جلسات از طریق ویدئو کنفرانس?

در شور و شوق ما را در آغوش فن آوری و پیوستن به کار از خانه انقلاب بسیاری از ما فراموش کرد که هند قضائیه هنوز هم در عمل با محدودیت های مختلف. مجازی جلسات نمی تواند یک شبه اتفاق می افتد. اولین حقوقی جامعه وکلا و قضات به طور یکسان – در حال technophobic. اما ما باید غلبه بر این ترس و تشخیص این تحول تاثیر جلسات مجازی را در سیستم قضایی.

در هر حال باید وجود داشته باشد هیچ تغییر ناگهانی به جلسات مجازی برای که خواهد بود یک زانو حرکت تند و سریع واکنش به مستند. هر گونه تصمیم گیری برای تغییر به دادگاه مجازی باید شامل یک فرایند تدریجی است و این یک فرصت عالی برای طراحی یک راه حل طولانی مدت.

ما چندین محدودیت های دیگر که اجازه نمی دهد که پوسته پوسته شدن جلسات مجازی در حال حاضر. فن آوری سیستم در جای خود نیستند حتی اگر e-دادگاه پروژه حدود برای سال بوده است. به مراتب بیشتر فن آوری های پیشرفته از آنچه که ما مورد نیاز است برای انجام مناسب مجازی شنوایی. با این حال اعتقاد من این است که نسبتا بی اهمیت موضوع است که به راحتی حل شود.

قوه قضائیه نیز نیاز به ریختن نگرانی امنیتی مهم است. مجازی جلسات هستند یک ابزار عالی برای معرفی شفافیت در آن معنای واقعی به کار دادگاه ها; بعد از همه, دادگاه تجسم ایده ‘عدالت باز’. گزارش دولت رزرو در مورد مسائل مربوط به امنیت در خدمات خاص نباید بهانه ای برای رد فن آوری های پیشرفته در دسترس است.

که مسئولیت آن را به اطمینان حاصل شود جلسات مجازی تبدیل به یک واقعیت ؟

اساسا ما قضات نیاز به رسمیت شناختن است که این انقلاب تکنولوژیک نمی توان مهندسی خود را. یک چشم انداز روشن و یک طرح خوب فکر کردن لزوما نیاز به کارشناسان. مطمئن قضایی نماینده می تواند در حال حاضر, اما بخش عمده ای از طراحی و مهندسی و سفارشی سازی باید انجام شود توسط حرفه ای ها. ملی انفورماتیک مرکز (NIC) که فراهم می کند راه حل های فناوری برای قضائیه شده است کشیده به حد خود و در عمل با محدودیت های استقلال و تخصص و منابع است. برای یک کشور است که به بهترین و درخشان ترین ذهن ما باید تبدیل به بخش خصوصی برای راه حل.

این باید همراه با شناخت این امور بر روی زمین است. در حالی که بسیاری از دادگاه های برخی از فن آوری های پیشرفته قابلیت دیوان عالی کشور عقب مانده است و متاسفانه ما دادگاه های پایین هنوز هم باقی می ماند که مایل است. اما ما همچنین نیاز به تشخیص دهند که این نه یک شبه اتفاق می افتد.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>