کالیفرنیا شکایت کرد Johnson & Johnson بیش از آن فولاد مش دستگاه برای استفاده در زنان لگن روش ادعا این شرکت پنهان و یا تحریف خطرات جدی است. عکس: تد S. وارن/آسوشیتد پرس

کالیفرنیا قاضی دستور داد Johnson & Johnson به پرداخت 344 میلیون دلار در یک طرح دعوی در دادگاه است که در آن مقامات دولتی را متهم به شرکت فریبنده بازاریابی فولاد مش دستگاه برای استفاده در لگن روش در زنان است.

سپس-دادستان کل کالیفرنیا کامالا هریس شکایت J&J و آن Ethicon واحد در سال 2016 گفت: این شرکت به بازار عرضه مش آن دستگاه به عنوان امن بودن درمان برای شرایط از جمله استرس بی اختیاری ادراری اما پنهان و یا تحریف خطرات جدی مانند درد مزمن و اختلال عملکرد جنسی است.

طرح دعوی در دادگاه گفت: J&J رفتار نقض قوانین ایالتی در برابر رقابت ناعادلانه و تبلیغات کاذب.

سن دیگو برتر قاضی دادگاه ادی ماهیان خاویاری در روز پنج شنبه دستور داد این شرکت به پرداخت جریمه پس از محاکمه در 2019.

“J&J می دانستند اما خطرات قرار داده و سود خود را جلوتر از سلامت میلیون ها نفر از زنان” کالیفرنیا زمان دادستان کل خاویر بکررا, در بیانیه ای گفت. “امروز ما به دست عدالت برای زنان برای همیشه زخم خورده توسط این عدم صداقت است.”

J&J گفت: این امر تجدید نظر تصمیم گیری یک فرایند است که می تواند یک تا سه سال است. J&J گفت: Ethicon کسب و کار “مسئولانه ابلاغ خطرات و مزایای آن واژينال با مش محصولات به پزشکان و بیماران است.” این شرکت اعلام کرد که در طول سال 2019 محاکمه دولت قادر به ارائه شواهد اثبات این است که هر کالیفرنیا پزشک یا بیمار بود یا در واقع به احتمال زیاد گمراه هر گونه ارتباط از Ethicon.

J&J قبلا حل و فصل برخی دیگر دادخواهی بیش از ایمنی آن مش دستگاه ها از جمله اکتبر 2019 قرارداد به پرداخت $116.9 میلیون به 41 ایالت و ناحیه کلمبیا. J&J قبول نیست مسئولیت یا سوء رفتار در آن حل و فصل است.

در مورد 19,800 شاکیان به حال پرونده های حقوقی در انتظار برابر J&J تا سپتامبر. 29, 2019 ادعا لگن مش ناشی از صدمات.

J&J در مواجهه با پرونده های حقوقی از مجموع حدود 100,000 شاکیان بیش از ایمنی و بازاریابی طیف وسیعی از محصولات از جمله مواد مخدر و پودر بچه.

نوشتن به پیتر در لوفتوس peter.loftus@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de