اقتصاد ژاپن در سه ماهه دوم

کوچک می شود

زن درجه حرارت خود را چک کرد که او به یک خط برای ورود به یک فروشگاه اپل در توکیو در ماه ژوئن.

عکس: کیوشی اوتا/بلومبرگ نیوز

توکیو– اقتصاد ژاپن در سه ماهه آوریل تا ژوئن کمتر از اقتصاد آمریکا و اروپا کم شد، اما از همتاهای آسیایی بدتر بود.

در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰، تولید ناخالص ژاپن ۷.۸ درصد کاهش یافت و در مقایسه با سه ماهه قبل، بدترین افت در رکورد در این دوره از سال ۱۹۸۰ بود که داده های قابل مقایسه شروع به در دسترس بودن کردند. انقباض تیزتر از رکورد قبلی منهای ۴/۸٪ در ژانویه-مارس ۲۰۰۹ پس از بحران مالی جهانی بود.

نتیجه این شد که پس از آن که ویروس جدید کوروناویروس بسیاری از خرده فروشان و دیگر کسب و کارها را مجبور به بستن در طول وضعیت اضطراری در ماه های آوریل و مه و عملا مسدود کردن تمام گردشگران خارجی از بازدید ژاپن.

ژاپن، سومین اقتصاد بزرگ جهان پس از آمریکا و چین، بهتر از همسالان غربی دور شده است. اقتصاد ایالات متحده در این سه ماهه ۹.۵٪ را در هم کوبید، در حالی که اقتصادهای بزرگ اروپا به طور کلی بیش از ۱۰٪ را در هم می شکنند، از جمله کاهش ۲۰٪ در ایالات متحده.

در جای دیگر آسیا نشانه های بهبودی زودتر ظهور کرده اند. در چین، جایی که این ویروس تا ماه مارس تا حد زیادی کاهش یافت، تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم نسبت به سه ماهه قبل ۱۱.۵ درصد افزایش یافت، در حالی که تولید ناخالص داخلی کره جنوبی در سه ماهه ۳.۳ درصد کاهش یافت.

به طور سالانه، که منعکس کننده آنچه اتفاق می افتد اگر گام سه ماهه دوم برای یک سال کامل ادامه یافت، اقتصاد ژاپن در سه ماهه آوریل- ژوئن 27.8٪ کم می کند. با این حال، اقتصاددانان معتقدند که اقتصاد به احتمال زیاد در سه ماهه کنونی، زمانی که اکثر کسب و کارها دوباره بازشده اند، رشد دوباره ای را شروع کرده است.

داده های منتشر شده توسط دولت دوشنبه نشان داد تقاضای خارجی ، که شامل هر دو صادرات و گردشگری ، اقتصاد را در سه ماهه دوم را به پایین کشیده است. همچنین مصرف خصوصی 8.2 درصد از سه ماهه قبل کاهش یافت.

نوشتن به megumi Fujikawa at [email protected]

حق © 2020 داو جونز و شرکت، شرکت ©تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im