اقتصاد: سلامت، امنیت ملی، ایجاد شغل بستگی به تنظیم مجدد اقتصادی دارد. -رها کردن تمام حواس پرتی های دیگر

نخست وزیر Narendra مودی ‘sاستقلال سخنرانی روز روح می تواند انجام هند در حالی که ارائه فرصت های انتظار ملت است. اما در لحظه ای که ملت در جبهه های متعدد با بحران ها روبرو می شود، به این نتیجه می رسه. با نزدیک به هزار مرگ و میر هر روز، ویروس کوروناویروس ضعف های بهداشتی عمومی لخت گذاشته است. اقتصاد، هرگز از فاجعه تخریب بهبود نیافتند، همچنان از قفل شدن، جلوگیری از حرکت عمومی و ترس از انقباض بیماری، درهم می شکنند. تجاوز چینی در لاداخ نیز در یک لحظه بی فرصت آمده است.

ارجاعات مودی به چالش امنیتی بزرگ هند و به رسمیت شناختن آن، چرا که او متعهد به دفاع از حاکمیت ارضی هند از LoC تا LAC است، استقبال می شود. با این حال، اقتصاد است که در اطراف آن هند می تواند پاسخ های قوی به بحران های متعدد خود را خط. چین یادآور این است که رشد اقتصادی دیربه به عنوان قدرت نظامی جلوه می کند. حفظ و توسعه نظامی در امتداد هر دو LoC -LAC و مدرنیته دفاع نیاز به توسعه بودجه قابل توجهی است. به همین ترتیب، دو برابر کردن هزینه های عمومی در بهداشت و درمان کلید مدیریت همه گیرها مانند Covid است. هنر مودی از “را برای جهان” در واقع می تواند افزایش لازم برای رشد اقتصادی فراهم می کند. اما این درخواست میزبان از تغییرات سیاست در سطح مرکز و دولت را آسان تر برای شروع کسب و کار در هند و ارائه ورودی در قیمت های رقابتی.

یکی دیگر از ویژگی های خوش آمد گویی سخنرانی شنبه، عدم طعمه سیاسی بود. پوپوليستها اصلاحات را به تاخير انداختند، مانع از آن شدند که دولت به مخالفان دست پيدا نکند، يا به اشتباهات گذشته اعتراف کند. همه گیر های جاوید انلحظه فرصت ی برای شروع ی تازه در یک مُلِت پاک است. ما اکنون در دوره گذرا در حال جدا کردن دوره های پیش و پس از کرونا می باشد. این برنامه مودی را با فرصتی برای بالغ شدن به یک اصلاح طلب و دولتمرد، تبدیل بحران به فرصت و به طور ناامیدی اجازه دادن به دگم قدیمی، statist به آغوش امکانات جدید است.

در اوج تسلط او بر روایت سیاسی، سال 2024 و فراتر از آن مودی است که اکنون باید نگران آن باشید. گرد هم آوردن مرکز و ایالت ها، از جمله غیر BJP آنهایی که برای ساخت یک برنامه ملی مشترک برای احیای اقتصادی حیاتی است زیرا بیشتر مجوزها و اجازه نامه ها باعث می شود کسب و کارها با ایالت ها و سازمان های مدنی استراحت کنند. تا زمانی که هند به 75 سال و دو سال بعد از این زمان برمی گرد، بی جی پی باید هدف خود را برای اقتصاد ملی غرش انگیز یدک بزند. از جمله موارد دیگر، که پاسپورت آن برای انتخابات سال ۲۰۲۴ لوک سبها نیز خواهد بود. سخنرانی روز استقلال مودی شروع خوبی است.

این قطعه به عنوان نظر سرمقاله در چاپ روزنامه تایمز هند ظاهر شد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de