این جنس عدالت: اصلاح MTP عمل خواهد تراز حقوق باروری زنان با 21st پزشکی

تصمیم گیری در یک مورد حقوقی به تازگی خشم بسیاری از, در حالی که بسیاری از ترک دیگران احساس درماندگی به عنوان حقوق جزئی از بازماندگان تجاوز به عنف بودند غم انگیز خرد با توجه به محدودیت های قانونی ناشی از پزشکی ختم بارداری, عمل, 1971. یک تجاوز جزئی مجبور شد به هنگام تولد به او متجاوز کودک پس از یک دادگاه عالی رد درخواست او برای سقط جنین. بررسی برای اولین بار توسط یک پزشک در 19 هفته بارداری جزئی بازمانده بود دچار آسیب های روانی هنگامی که دکتر حاضر به انجام سقط جنین حتی اگر آن را مجاز تحت قانون است. در زمان درخواست او را شنیده بود توسط دادگاه قانون بارداری عبور کرده 20 هفته حد فراتر از آن است که سقط جنین ممنوع است تحت MTP عمل می کنند.

او نه تنها فاجعه است. با وجود مجموعهای از قضاوت اجازه ختم بارداری در صورت جنین ناهنجاری دیوان عالی کشور از این حق محروم به سقط یک جنین تشخیص سندرم داون در 22 هفته به یک خانواده در حال حاضر با برکت و مراقبت از یک کودک نیازهای ویژه در زمینههایی که 20 هفته علامت مشخص شده در MTP عمل شده بود را نقض کرده بودند.

یک 2015 مطالعه در مجله اخلاق پزشکی حاکی است که 10-13 ٪ از مرگ در هند می توان به سقط جنین ناامن. آن را تقریبا ترجمه به حداقل شش تا هفت زنان از دست دادن زندگی خود را با توجه به ناامن سقط جنین در هر روز است. بسیاری از کسانی که زنده ماندن چنین روش ها مجبور به زندگی می کنند یک زندگی را از درد مرکب ناباروری سپسيس و دیگر جراحات داخلی. مطالعات نشان داده اند که 20 هفته محدودیت در سقط جنین بر اساس منسوخ مفاهیم پزشکی از 1970s. پیشرفت در علم پزشکی است که شامل پزشکی سقط جنین قرص و خلاء آرمان است که اجازه می دهد به صورت امن تر سقط جنین در مراحل پیشرفته از بارداری پیدا کرده اند و هیچ قانونی رزونانس در MTP عمل می کنند.

هر چند دسترسی به سقط جنین شده است به عنوان یک حق انسانی متعدد بین المللی در چارچوب و در سال 2003 که توسعه فنی و مشی برای کمک به دولت تصویب مترقی سقط جنین قوانین وجود دارد قانونی سکوت در مورد این مسئله تحت دهه ائتلاف که حکومتش در سال 2004. این سکوت قبل بود تلاش های جدی ساخته شده توسط Atalji را NDA دولت برای اطمینان از امن تر سقط جنین با از بین بردن سقط جنین توسط افراد آموزش ندیده و در شرایط غیربهداشتی در نتیجه کاهش موربيديتی تحت پوشش از MTP (متمم) قانون 2002.

همچنین باید اذعان کرد که وجود یک تلاش ساخته شده توسط یک نجیب زاده که در سال 2018 به دنبال تزئینی با سرهم بندی کردن حقوق باروری زنان به عنوان وسیله ای برای ایجاد مجلس خود را برجسته در مسائل مربوط به عدالت جنسیتی. در بازرسی نزدیک تر یکی پیدا کردم که نگران خصوصی عضو لایحه به هیچ قانونی آرامش به 20 هفته چالش های مواجه شده توسط زنان است.

در مقابل, شنبه کابینه تصمیم به تصویب MTP (اصلاحیه) لایحه سال 2020 خواهد واقعا نیازهای عدالت جنسیتی از طریق منشور حقوق باروری ارائه یک راه حل که زنان در کشور ما به دنبال برای چند دهه. این لایحه اجازه می دهد تا سقط جنین 24 هفته از سن بارداری برای آسیب پذیر دسته از زنان وجود دارد و هیچ محدودیتی از سن بارداری در مورد بارداری با توجهی جنین اختلالات تشخیص داده شده توسط یک هیئت پزشکی. این کار باعث افزایش دسترسی زنان به امن medico خدمات حقوقی و در نتیجه کاهش مرگ و میر مادران و عوارض ناشی از سقط جنین ناامن.

این لایحه همچنین به دنبال تقویت مقررات برای حفاظت از کرامت و حریم خصوصی زنان که به دنبال پناه قانون هنگامی که مواجه با یک تغییر زندگی تصمیم گیری است. جریان اصلاح نه تنها اجازه می دهد تا به استقلال بیشتر به زنان آن نیز اطمینان حاصل شود وضوح در میان پزشکان که در گذشته نشان داده بازداری نسبت به ختم حاملگی روش به خصوص در موارد بازماندگان تجاوز به عنف و زنای با محارم – که در آن بازماندگان پس از آن مجبور به رویکرد دادگاه برای تحریم قضایی.

در سراسر جهان, سقط جنین شناخته شده است به عنوان یک جنبه مهم از سلامت باروری زنان است. در حال حاضر 26 کشور جهان از جمله مصر و آنگولا و تایلند و فیلیپین و ماداگاسکار و عراق اجازه سقط جنین و 39 کشور جهان از جمله برزیل, مکزیک, سودان و اندونزی و سریلانکا مجوز سقط جنین در زمانی که زندگی در معرض خطر است. تنها برخی از کشورها مانند چین و روسیه و کانادا و استرالیا و آفریقای جنوبی مجوز سقط جنین در صورت درخواست بیشتر تا 12 هفته است. هند در حال حاضر خواهد شد ایستاده در میان کشورهای با شدت مترقی قانون که اجازه می دهد تا حقوقی سقط جنین در طیف گسترده ای از درمان های بشر دوستانه و اجتماعی زمینه. جدید MTP (اصلاحیه) لایحه سال 2020 یک نقطه عطف آن بیشتر خواهد شد و توانمند سازی زنان به ویژه کسانی که آسیب پذیر هستند و قربانیان تجاوز به عنف.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

آموزش سئو