اورشلیم

اجتماعی فاصله نمی آید به طور طبیعی در اسرائیل است. اما این کشور شناخته شده برای آن غیر رسمی در خود چهره ذهنیت به نظر می رسد تعیین یک استاندارد جدید برای تظاهرات عمومی در عصر coronavirus.

در گذشته دو تعطیلات آخر هفته هزاران نفر از مردم جمع آوری کرده اند در الگوهای هندسی در تل آویو میدان مرکزی مطابق با, اجتماعی, فاصله, قوانین, آنها, بیان خشم خود را بیش از این ادامه داد: حکومت از یک نخست وزیر به اتهام جرائم جدی.

این تظاهرات شبیه گسترده ای درخشان بشر ماتریس در هوایی خیره کننده عکس را تبدیل به یک نماد از اسرائیل دوئل سیاسی و چالش های بهداشتی. آنها نیز در مقابل با برخی دیگر از نقاط داغ از ناآرامی های مدنی در زمانی که تجمعات محدود و یا ممنوع در سراسر جهان است.

“اگر ما می خواهیم برای موفقیت ما نیاز به انجام آن راه حق” گفت: اعتراض سازمان Shikma Schwarzmann. “ما در اطاعت از قانون است.”

مدنی اعتراضات رایج در اسرائیل است. زمانی که دولت تحمیل جنبش محدودیت در ماه گذشته آن را ساخته استثنا برای تظاهرات به عنوان طولانی به عنوان شرکت کنندگان ماند دو متر یا شش فوت از هم جدا.

خانم Schwarzmann یک فیزیکدان ذرات در اسرائیل مشهور در موسسه علوم وایزمن گفت که او هرگز در نظر گرفته شده برای تبدیل شدن به یک فعال سیاسی بود اما گالوانیزه با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رفتار است. بسیاری بر این باورند اقدامات خود را پردهی در مبارزه با کروناویروس واقعا با هدف اجتناب از محاکمه به اتهام فساد مالی و باقی مانده در قدرت است.

ماه گذشته با استناد به coronavirus آقای نتانیاهو دست برداشت وزیر دادگستری اما توقیف این کشور در دادگاه سیستم تعویق انداختن نخست وزیر محاکمه تا زمانی که ممکن است. میانه-of-the-night منظور فقط دو روز قبل از محاکمه بود برای شروع.

روز بعد نتانیاهو متحد به حالت تعلیق در مجلس فعالیت به طور موقت جلوگیری از مخالفان از اقدام با قانون است که می تواند به منع اسرائیل رهبر از خدمت به عنوان نخست وزیر.

در اولین عمل در ماه گذشته خانم Schwarzmann او سه برادر و برخی از دوستان سازمان یافته چه از آنها انتظار می رود به یک اعتراض کوچک کاروان. به عنوان کلمه گسترش در رسانه های اجتماعی کاروان رشد به صدها نفر از وسایل نقلیه بسیاری از آنها متوقف شده توسط پلیس در مسیر به اورشلیم. تظاهرکنندگان honked شاخ و دست تکان دادند پرچم های سیاه از ویندوز, اما باقی مانده در اتومبیل های خود را به رعایت بهداشت عمومی از دستورالعمل حذف.

در هفته های اخیر مردمی “پرچم سیاه” جنبش تبدیل توجه خود را به سمت ائتلاف جدید توافق بین آقای نتانیاهو و رقیب خود را Benny Gantz.

آقای Gantz که تا به حال قول داد که هرگز به نشستن در یک دولت با آقای نتانیاهو با اشاره به کروناویروس بحران برای این مورد است. در حالی که اسرائیل تا حد زیادی نگه داشته و شیوع آن در بررسی بیش از 200 نفر کشته شده اند و اقتصاد ویران شده است به عنوان بیکاری مشخصی به 25 درصد.

معترضان به برگزاری سه تجمع در تل آویو با داوطلبان گفتن مردم به کجا ایستاده با مارک زمین با “X” با دقت فاصله بیش از شش فوت از هم جدا از یکدیگر است.

X شد این ایده از یکی از خانم Schwarzmann را برادران آورده است که یک جعبه بزرگ گچ با او برای اولین بار در هفته. فعالان نیز برگزار کوچکتر تظاهرات در بیت المقدس.

تل آویو تظاهرات شده اند آوازی و قابل مشاهده است. شرکت کنندگان با پوشیدن ماسک صورت برافراشتند اسرائیل و پرچم های سیاه برگزار نشانه های مطلب “جنایت وزیر” و مخابره تلفن همراه خود چراغ قوه به هوا برای دوربین های فوق.

تظاهرکنندگان تخمین زده می شود در هزاران منظم شده اند. پلیس می گویند وجود داشته است بازداشت.

“آن را به خوبی به تصاویر زیبا, به دلیل آن را به ما می دهد قرار گرفتن در معرض” خانم Schwarzmann گفت. “اما این اعتراض است که در مورد تصاویر زیبا. تصویر بزرگ در این کشور است که زیبا است. همین دلیل است که ما معترض هستند.”

در روز پنج شنبه با آقای نتانیاهو حامیان و مخالفان برگزار ضد تظاهرات در خارج از دیوان عالی کشور است که برای تصمیم گیری هفته آینده در چالش های قانونی به توافق ائتلاف. هر دو طرف به نظر می رسد به اطاعت اجتماعی-دورى قوانین.

تظاهرات در اسرائیل همیشه خیلی خفیف ادب.

اورشلیم فروشندگان بازار محروم از باز کردن سبزی خود را اصطبل به تازگی scuffled با پلیس است. در قبل از همه گیر بار تظاهرات توسط برخی از گروه ها از جمله شهروندان عرب, اتیوپی مهاجران و فوق العاده متعصب و مردان گاهی اوقات به پایان رسید, در درگیری با پلیس متهم با استفاده از یک دست سنگین. در اشغال کرانه غربی و اسرائیلی-ضمیمه شرق بیت المقدس, نیروهای امنیتی در زمان استفاده از نیروی کشنده در برابر سنگ ثرورس.

تظاهرکنندگان در برخی دیگر از کشورها در تلاش برای انطباق با سن اجتماعی فاصله.

روسیه تجربه کرده است و برخی از اعتراضات آنلاین و ضد هسته ای فعالان در ژاپن در حال تشویق مردم به اعتراض در بالکن در مارس 9.

در جاهای دیگر از جمله در جنوب روسیه, اوکراین, آمریکا و آلمان و لبنان و سومالی به معترضان مسخره اجتماعی-دورى قوانین.

در هنگ کنگ که دارای ممنوع, عمومی, تجمع بیش از چهار نفر چند صد نفر از معترضان به تازگی اقدام ناموفق برای تقسیم به گروه های کوچک و پراکنده شد توسط پلیس.

در لبنان صدها نفر از معترضان مجموعه بانک ها در آتش و پرتاب سنگ به سربازان در شورش باعث بحران مالی این کشور است که تشدید شد یک هفته طولانی ویروس مستند. در اوایل این هفته, یک مرد کشته شد در درگیری.

خانم Schwarzmann گفت که او انتظار ندارد برای نشان دادن هر هفته اما این فعالان همچنان به پیدا کردن راه های خلاقانه برای اعتراض.

گروهی از صاحبان کسب و کار به عنوان مثال برنامه های دیگر از کاروان این هفته به مطبوعات برای کمک مالی در حالی که خوب دولت است که سازماندهی یکی دیگر از تل آویو تظاهرات روز شنبه در حمایت از دیوان عالی کشور است.

“من نمی دانم اگر ما موفق خواهد شد. ما خواهد شد سعی کنید حداقل به انجام کارهایی است که باید شانس خود را,” او گفت:.

این داستان شد به گزارش آسوشیتد پرس. نویسندگان AP ولادیمیر Isachenkov در مسکو ذن سو در هنگ کنگ یوری Kageyama در توکیو Fisnik Abrashi در برلین و عبدی Guled در نایروبی کنیا کمک گزارش.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, مانیتور حذف کرده است paywall برای همه ما coronavirus پوشش. از آن رایگان است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de