ايسايياس، برتا، نفر بعدي کيه؟ 2020 پیش بینی طوفان تجدید نظر شده است.

در حال حاضر رکوردهای فوق العاده شکستن، امسال فصل طوفان اقیانوس اطلس بیش از حد در حال گرفتن حتی زیباتر، پیش بینی پیش بینی. در ماه های آینده، آنها انتظار دارند که از نام های سنتی طوفان اجرا شود و حدود دو برابر فعالیت طوفان را به عنوان یک سال عادی ببینید.

اداره ملی اقیانوسی و جوی روز پنجشنبه پیش بینی فصلی خود را پیش بینی کرد، اکنون پیش بینی می کند که طوفان های به نام ۱۹ تا ۲۵ به طور متوسط به مراتب بالاتر است – هفت تا ۱۱ تا از آن ها برای تبدیل شدن به طوفان و سه تا شش تن از آن ها برای تبدیل شدن به طوفان های بزرگ با باد های حداقل ۱۱۱ مایل در ساعت. که چند طوفان بیشتر از پیش بینی ماه مه آژانس است. آژانس شانس یک فصل طوفان فوق متوسط را از ۶۰٪ به ۸۵٪ افزایش داد.

اگری بل پیش بینی کننده ٔ رهبری NOAA گفت: «به نظر می رسد این فصل می تواند یکی از فعال تر بودن در رکورد تاریخی باشد» اما بعید است که در سال ۲۰۰۵ ۲۸ طوفان نام گرفته شود زیرا اقیانوس ها گرم تر بودند و شرایط دیگر برای شکل گیری طوفان ۱۵ سال پیش، بیشتر منجر می شد.

پیش بینی امسال تا 25 بالاترین عدد NOAA است که تا کنون پیش بینی کرده است، ضرب و شتم 21 پیش بینی شده برای سال 2005، آقای بل گفت.

دانشگاه ایالتی کلرادو که پیشگام پیش بینی های فصل طوفان دهه ها پیش بود، روز چهارشنبه پیش بینی خود را به 24 طوفان نام دار، 12 طوفان و 5 طوفان بزرگ – که همه بالاتر از پیش بینی ماه ژوئن خود را آمپر.

یک سال متوسط، بر اساس داده های سال های ۱۹۸۱ تا ۲۰۱۰، ۱۲ طوفان نام دارد، شش طوفان و سه طوفان بزرگ. پیش بینی کننده ایالت کلرادو، فیل کلوتزباخ گفت: تمام عواملی که باعث شلوغ ی فصل های طوفان می شوند، تماس گرفته می شوند، از جمله افزایش طوفان یآفریقا که بزرگترین طوفان ها را بذر می کند، آب گرم تر که طوفان ها را می سوخت، و بادهای سطح بالایی را که طوفان ها را می کشند، کاهش می دهد.

برایان مک نولدی محقق طوفان دانشگاه میامی گفت: “همه چیز آماده به نظر می رسد که سال بسیار عظیمی باشد.” 21 نام اختصاص داده شده به فصل طوفان وجود دارد. اگر بیش از ۲۱ طوفان وجود داشته باشد، هواشناسان پس از ویلفرد به الفبای یونانی – آلفا، بتا، گاما و … روی می آورد.

در یک سال عادی، حدود ۹۰٪ از فعالیت های طوفان پس از ۶ اوت، با اواسط اوت تا اواسط اکتبر به عنوان فصل اوج می آید. تا کنون در این سال، نه طوفان به نام وجود دارد، که بیشترین رکورد برای بودن در اوایل. مخرب ترین تا کنون طوفان اییاس در این ماه بوده است که دست کم ۹ نفر را کشت و میلیون ها نفر را بدون قدرت به جا گذاشت.

آقای کلتزباخ گفت: “نه طوفان تا به امروز دیوانه است. از سال ۱۹۹۵ که اقیانوس اطلس دوره فعال تر برای طوفان ها را آغاز کرد، متوسط فصل ۱۲ طوفان به نام های تشکیل شده پس از ۵ اوت را دیده است.

کری امانوئل، استاد هواشناسی ام آی تی با توجه به فصل شلوغ طوفان سال 2010 که به سختی به آمریکا دست زد، گفت: تعداد طوفان ها به اندازه جایی که می روید اهمیتی نمی دهند.

در حالی که پیش بینی ها درباره تعداد طوفان ها است و نمی گویند کجا اعتصاب می کند، پیش بینی آقای کلتزباخ می گوید طوفان های بیشتر شانس سقوط دیگر آمریکا را افزایش می دهد. این می گوید 74٪ احتمال دارد که هنوز یک طوفان دیگر خواهد شد خط ساحلی ایالات متحده در جایی ضربه، با 49٪ شانس ضربه در ساحل شرقی و شبه جزیره فلوریدا و 48٪ شانس ضربه در ساحل خلیج فارس.

بیشتر طوفان های امسال تا کنون ضعیف بوده اند، و با بادهای سطح بالا و هوای خشک سربرده شده اند، اما آقای کلتزباخ گفت که این در حال تغییر است.

درجه حرارت سطح دریا در شرق اقیانوس اطلس نزدیک به 2 درجه گرم تر از طبیعی است. که نه تنها سوخت بیشتری برای طوفان فراهم می کند بلکه فشار هوا و بادها را تغییر می دهد تا شرایط مساعدی برای تشکیل و تقویت طوفان ها فراهم کند.

آقای امانوئل از MIT اشاره کرد به فصل طوفان اقیانوس آرام اضافی آرام به عنوان یکی دیگر از شاخص برای اقیانوس اطلس فعال است. وقتی اقیانوس آرام است، اقیانوس اطلس به سمت شلوغ تر شدن تمایل دارد که آنها تمایل به تعادل.

همچنین، دمای آب در نزدیکی خط استوا در اقیانوس آرام در حال خنک شدن است، با دم کردن لا نینا، که طرف تلنگر از ال Niño است. تحقیقات نشان می دهد که معمولا طوفان اقیانوس اطلس بیشتر در طول یک La Niña وجود دارد.

اگرچه مطالعات پیش بینی می کنند که جهان گرم تر به معنای کلی قوی تر و مرطوب تر طوفان، NOAA آقای بل و آقای امانوئل گفت که بسیاری از عوامل پیچیده در فصل فردی وجود دارد آنها نمی توانند در هر دو صورت می گویند که آیا تغییر آب و هوا ساخته شده توسط انسان عامل در سال های فعال مانند 2020 است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im