این روز جهانی جنگل ها که گذشت در هفته گذشته به هند به دلیل جشن می گیرند. اتحادیه وزیر محیط زیست Prakash Javadekar اعلام کرده است هند جهانی frontrunner در جنگل مرمت. آخرین دوسالانه هند دولت از جنگل گزارش (ISFR) نکات افزایش در این کشور را جنگل و درخت و پوشش به 80.73 میلیون هکتار یا 24.56 درصد از مساحت کل آن است.

اما اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) و وزارت محیط زیست, جنگل و تغییر آب و هوا (MoEFCC) 2019 گزارش پیشرفت در مرمت جنگل برجسته که 9.8 میلیون هکتار از deforested و تخریب زمین آورده شده است تحت مرمت از سال 2011 و در عین حال پوشش جنگل به سختی افزایش یافته است. یک نگاه دقیق تر در ISFR اعداد نشان می دهد ناامید کننده رشد فقط 0.13% در هند را پوشش سبز همراه با سرعت در حال اهانت آمیز پروفایل هند جنگل های گذشته ارزیابی کرد.

هند شاهد زدایی سریع در دو دهه گذشته منجر به تخریب بیش از 30 درصد از زمین ها و از دست دادن 1.6 میلیون هکتار از آن جنگل را پوشش میدهد. بیش از یک پنجم از جمعیت کشور بستگی به جنگل برای امرار معاش. جنگل زدایی و تخریب زمین پیش بینی شده برای تاثیر بهره وری کشاورزی و آب با کیفیت و تنوع زیستی در نتیجه مؤثر بر بیش از 600 میلیون نفر در هند. با توجه به TERI مطالعه تخریب جنگل است محروم کشور 1.4 درصد تولید ناخالص داخلی سالانه.

تایید موفقیت هند ايجاد برنامه Javadekar ادعا کرد “هند را پوشش سبز افزایش یافته 15,188 کیلومتر مربع در چهار سال گذشته است.” در حالی که آخرین ISFR نشان می دهد که هند را پوشش جنگل’ رشد کرده فقط 0.56% یا 3,976 کیلومتر مربع پس از 2017. ‘پوشش سبز’ است که کل درخت به علاوه پوشش جنگل از سطح و نباید به اشتباه معادل ‘جنگل’.

مشکل واقعی نهفته است که چگونه دولت “تعریف پوشش جنگل’. با تکیه majorly روی ماهواره نقشه برداری جنگل نظرسنجی از هند تعریف جنگل ها به عنوان “تمام تکه از زمین با یک تاج درخت تراکم بیش از 10 درصد و بیش از یک هکتار در منطقه صرف نظر از استفاده از زمین مالکیت و گونه از درختان”. هر کشت و زرع که آیا بامبو, قهوه, درخت باغ یا پارک های شهری هستند از این رو در حال حاضر به رسمیت شناخته شده به عنوان جنگل. تصاویر ماهواره ای ناتوان از تشخیص تفاوت بین مزرعه و جنگل. هند, طبیعی, جنگل های انبوه منقبض شده در نرخ بی سابقه ای.

دولت اما معتقد است که جنگل ها قابل تعویض هستند و به راحتی می تواند دوباره اجازه می دهد سریع انحراف از زمین های جنگلی برای اهداف صنعتی. یک موسسه منابع جهانی مطالعه نشان داد که هند دهکدهای از دست داد 1,22,748 هکتار از نخست جنگل در چهار سال گذشته است. علاوه بر این MoEFCC به تازگی پیشنهادی برای کنار گذاشتن “هیچ” منطقه بندی در نتیجه باز کردن هند متراکم بکر و تنوع زیستی غنی مناطق جنگل به پروژه های توسعه است.

برای جبران از دست دادن ‘جنگل’ هند ايجاد برنامه ومیزان در مقیاس بزرگ تک کشتی تک انواع درخت مزارع غیر بومی و تجاری گونه های مانند اکالیپتوس و چوب ساج بر غیر زمین جنگل. بر خلاف جنگلها و مزارع فاقد تنوع زیستی, کیفیت, گونه های بقاء و پیچیده اکوسیستم منحصر به فرد مورد نیاز برای حیات وحش به رشد است.

MoEFCC باید ایجاد یک چارچوب سیاست در مدیریت جنگل با هدف محدود کردن جنگل زدایی و تغییر استفاده از زمین در حالی که بهبود محیط زیست و تنوع زیستی از یک چشم انداز به عنوان یک کل است که اطمینان از امنیت غذایی و آب در دسترس بودن و انطباق آب و هوا برای جوامع است. به کارگیری شواهد علمی بر اساس روش با یک رویکرد مشارکتی کمک خواهد کرد که دولت تعیین نوع مناسب از درخت بر اساس مداخلات مناسب به برخی از زمین استفاده کنید. مرمت فرصت ارزیابی روش (پرسه) چارچوب می تواند به تصویب رسید در مقیاس به صورت دقیق تحلیل فضایی حقوقی و اجتماعی و اقتصادی برای برنامه ریزی بهترین مداخلات برای مرمت جنگل.

اما موفق جنگل برنامه بستگی دارد ایجاد سخت نهادی مکانیزم موثر برای, اجرا, بهره برداری و نظارت بر بودجه. در آخرین دهه های متعدد دادخواست واصل شده اند با ملی سبز دادگاه و دیوان عالی کشور در سوء استفاده از جنگل های دولت بودجه و غفلت نظارت توسط ایالات متحده. Geo-tagging فن آوری را به اثبات یک ابزار ارزشمند برای آنلاین ضبط مانیتورینگ و چک کردن نشتی و همچنین کارآمد برداری از جنگل مناظر.

در نهایت هر گونه تلاش برای بازسازی و یا afforest اراضی نیاز دولت به تشخیص دیرینه دانش سیستم ها و تلاش های جامعه در حفاظت از جنگل ها توسط به طور رسمی ایجاد اقتدار گرم sabhas در نظارت جنگل. با توجه به بحرانی دولت از جنگل های ما از آن زمان که دولت حرکت فراتر از جشن “موفقیت” اثر کشت و زرع درایوهای نام: ‘جنگل کاری عبارت’ و اتخاذ استراتژی های معنی دار برای ایجاد تاثیر جدی بر روی زمین است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de