چین یک تهدید بزرگتر به اروپا از روسیه ؟

“ما با دوستان ما با شراب خوب اما برای دشمنان ما ما رو تفنگ ساچمه ای.” این است چگونه بندگی سفیر خطاب سوئد زمانی که این کشور خواستار شد بهتر و انسانی تر درمان یکی از شهروندان است. در این بیانیه بود در یک کرون عمومی ایستگاه های رادیویی در حالی که پیش.

سوئد که بزرگترین کشور اسکاندیناوی است انجام بهترین خود را برای بازیابی سوئدی ناشر Gui Minhai یک دریافت کننده Tucholsky جایزه, جایزه داده شده به نویسندگان زندگی در معرض خطر در تبعید. در اوایل این سال در ماه فوریه یک دادگاه محکوم سوئدی کتاب فروش Gui Minhai به 10 سال زندان. مقامات چینی ادعا کرد که Gui Minhai ارائه شد هوش کمک به خارج از کشور. Gui یکی از پنج کتابفروشان از هنگ کنگ بازداشت شده برای فروش کتاب انتقادی از رهبری و دولت است. او دستگیر شد و دو سال پیش در چین در حالی که سفر با دیپلمات سوئدی در سرزمین اصلی چین است.

خوشبختانه اتحادیه اروپا صحبت کرده است در برابر او بازداشت در چین همراه با سوئد.

چند سال پیش که نروژی ها که تحت چینی آتش برای داشتن برنده جایزه صلح نوبل به ناراضی چینی لیو Xiabo.

به تازگی در آغاز جهانی coronavirus pandemic, همه روزنامه دانمارکی بودند بدحجابی توسط چینی سفیر ایران در دانمارک با انتشار یک طنز کارتونی از پرچم با پنج ستاره طلایی جایگزین مرگبار coronavirus. آن Jyllands-Posten که در ابتدا از آن منتشر شده اما تمام دانمارکی روزنامه های ملی در همبستگی را به عقب براند تقاضای چین برای عذرخواهی کرد و اعلام کرد که چین حق ندارد به ویرایش آنچه که منتشر شده است در روزنامه دانمارکی.

برای مدت زمان طولانی, چینی, سفیران شده اند singling از کشورهای اسکاندیناوی برای توبیخ و تهدید آنها را با اقدامات ضد اگر آنها حاضر به دنبال روایت دیکته مخفیانه توسط چین است. در هر کشور اسکاندیناوی چینی سفیران تماس به طور منظم به اعتراض خود شنیده ام برخی بیشتر برعلیه بیش از دیگران است.

در اروپا هیچ کس در حال حاضر تحت هیچ شکی نیست که زیاد اثر در بخش سلامت و اقتصاد ناشی از کروناویروس در قاره خود است منشاء آن در چین اما آنها هنوز به طراحی مجدد خود را در سیاست خارجی با توجه بسیار زیاد تغییر جغرافیای سیاسی در صحنه جهانی. برای مدت زمان طولانی و اروپا گیر کرده با این سیاست مخالف روسیه است که دیگر یک قدرت اقتصادی و کاهش نظامی ممکن است با کاهش جمعیت.

اروپایی ها در حال شکست به آدرس مخفی چینی تهاجم به اقتصاد خود را با استفاده از خرید شرکت ها و وادار کردن دانشگاهها شروع به موسسات کنفوسیوس که به گفته بسیاری از سیاستمداران در اروپا در حال جاسوسی بر روی محلی چینی و دیگران که مخالف چینی سیاست در هنگ کنگ و جنوب شرق و کشورهای آسیایی است.

بندگی متخاصم سیاست خارجی ساده است; آن نه حمله به تمام کشورهای اروپایی در یک بار به عنوان ذکر شده در بالا مجرد از یک کشور در یک زمان. و یا آن را به عنوان اتفاق افتاده است به تازگی چین گرفتار شد pressurizing عمده اتحادیه قلمرو تحت دانمارک, در جزایر فارو, برای پذیرش Huawei در ازای خرید ماهی بیشتر از جزیره خود را.

چین عمیقا علاقه مند در گرینلند است که بزرگترین جزیره است. همه قدرت های بزرگ در جهان هستند درگیر در گرفتن سهم عمده ای در گرینلند به عنوان یخ در حال ذوب شدن هموار کردن راه برای راه دریا گذشته گرینلند و به دلیل مجاورت نزدیک به هر دو ایالات متحده آمریکا و روسیه است. هند در حدود فقط 1.5 برابر در اندازه بزرگتر از گرینلند است. پس از گرینلند است و تحت دانمارکی صلاحیت و همه دفاع و امنیت سوالات به طور مستقیم کنترل شده توسط دولت دانمارک دانمارک نخست وزیر تحت فشار از همه مهم نظامی قدرت را به جای نیازهای مربوطه را در منطقه قطب شمال. قطب شمال در حال تبدیل شدن به یک عمده flashpoint و چینی ها pressurizing دانمارک به مجوز بیشتر شرکت های چینی برای باز کردن دفاتر به طور مستقیم در گرینلند.

هر دو در اروپا و امریکا بسیار برای به دست آوردن از همکاری و تقویت این رابطه است. کمتر آنها همکاری آسان تر از آن است که برای چینی ها برای افزایش فشار خود را در قاره اروپا.

یک مسئولیت بزرگ نهفته است بر دوش کشورهای اسکاندیناوی که برای اولین بار به تلقین و گنجاندن حقوق بشر در قانون اساسی و قوانین ملی. سوال این است که اگر آنها مایل به گرفتن قوی جمعی ایستادگی در برابر چین و کمی کمتر هیستریک در مورد روسیه که مایل به همکاری در منطقه قطب شمال.

انگلستان تنظیم مجدد سیاست خارجی خود پس از توسعه های جدید در هنگ کنگ به خصوص پس از حزب کمونیست چین تصمیم گرفت به پاس یک سخت گیرانه امنیت ملی قانون ایجاد یک زمین لرزه تغییر در حقوق و آزادی های شهروندان هنگ کنگ. اتحادیه اروپا و گرامی داشتن حقوق بشر و در نتیجه وجود دارد نیاز به تمرین آنچه در آن موعظه. آن را نمی تواند کسب و کار به عنوان معمول برای اتحادیه اروپا-روابط چین پس از توسعه های اخیر با چین تجاوز در حقوق مدنی شهروندان هنگ کنگ و به معنای واقعی کلمه ربودن سرزمین از هر همسایه در مجاورت آن.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im