ایران قطره هند از خط راه آهن پروژه از چابهار به زاهدان: مفاهیم

در یک نگران کننده حرکت ایران تصمیم گرفته است به رها کردن هند از این پروژه ساخت یک خط راه آهن از بندر چابهار به زاهدان به همراه ایران و افغانستان مرز و تصمیم به ادامه این پروژه بدون هیچ گونه کمک های هند. آن اشاره کرد نگرانی خود را از تاخیر و بودجه از هند است.

این پروژه امضا شد و در ماه مه سال 2016 بین سه کشور هند – ایران و افغانستان – با امضای تفاهم نامه همکاری بین IRCON ایران و راه آهن. این خط آهن برای تمدید شود بعد به زرنج در افغانستان است. برای هند بندر چابهار مهم است برای گسترش تجارت با افغانستان و آسیای مرکزی است. این ارائه امن و مسیر جایگزین برای آسیای مرکزی است. چابهار در نظر گرفته شد به عنوان هند magnum opus در ایران و یک پل بین هند و ایران و افغانستان و آسیای مرکزی است.

حذف هند از این پروژه نشان می دهد افزایش فاصله بین ایران و هند است. تعدادی از عوامل می تواند مسئول این اما مهم است که چین عامل. این خبر می آید در برابر پس زمینه از یک راز 25 سال همکاری استراتژیک ایران و چین در حال نهایی. در حالی که پکن خواهد ارتکاب به طور قابل توجهی نسبت به زیرساخت های تولید و حمل و نقل و پروژه های انرژی در ایران خواهد مقابله به مثل با اطمینان ادامه داد: عرضه نفت و گاز است. با این توافق ایران را تضمین چینی پشتیبانی بسیار مهم است که با در نظر گرفتن تحریم های اعمال شده توسط ما. ایران در حال حاضر بخشی از چین کمربند جاده ابتکار (BRI). چینی ها تلاش برای خواستگاری شروع بسیار زودتر. در ماه ژانویه سال 2016 یازدهم اعلام کرد قصد خود را به دم $ 400 میلیارد دلار ارزش سرمایه گذاری در نفت و گاز و زیرساخت ها و بخش حمل و نقل. معامله پیش بینی تزریق $280 میلیارد دلار در بخش انرژی و $ 120 میلیارد دلار در بخش حمل و نقل. چنین کمک های مالی را تا حد زیادی کمک به ایران برای احیای اقتصاد و ایجاد بسیار مورد نیاز شغل در کشور است. این, به نوبه خود, را تقویت رژیم ایران تصویر هر دو در داخل و در سطح بین المللی.

چین برای سرمایه گذاری در ایران دارای دو انگیزه. این خواسته به منظور افزایش ردپای آن در اقیانوس هند که در آن در حال حاضر گوادر و جیبوتی. با افزایش نفوذ ایران در آن منطقه آزاد چابهار به عنوان به خوبی تحت کنترل آن است. از همه مهمتر با وجود ایران انکار به بیرون درز گزارش از این معامله نشان می دهد که جزیره کیش در خلیج فارس استراتژیک واقع در دهان هرمز خواهد بود با توجه به چین شاید در اجاره نامه. رفتن توسط چینی ها انگیزه های نهان این نه به عنوان یک شگفتی آمده.

علاوه بر علاقه به اقیانوس هند رو به رشد روابط با ایران نیز باید دیده در نور از دسیسه چینی در افغانستان است. این لینک های ایجاد شده با هر دو دولت افغانستان و طالبان به یک شرکت جای پای خود در منطقه است. آن را نیز تلاش برای ایجاد روابط نزدیکتر میان پاکستان خود را متحد و دولت افغانستان نیز با طالبان. چندین کاملا جلسات سازماندهی شده. چین در نظر دارد برای بهره برداری از بزرگ منابع طبیعی و ساخت از وجود آن و ارتباط با کشورهای آسیای میانه و اروپا است. یک گزارش پنتاگون نشان می دهد که چین معتقد است که آن نزدیک تر لینک با افغانستان خواهد دسترسی به بازار تجارت هم در این کشور و آسیای مرکزی تضعیف غربی نفوذ در منطقه و متعادل نقش هند و استراتژیک گسترش در منطقه است. از این رو چین به دنبال تبدیل شدن به بیشتر درگیر در داخل افغانستان شد. چینی رویکرد جدید منتقل شده است از صرفا اقتصادی به تاکید بیشتر سیاسی و نظامی نامزدی. یک چیز روشن است که چین در حال هل دادن برای پاک دوستانه دولت در افغانستان به خدمت آن بزرگتر منافع استراتژیک ایجاد هژمونی در کل منطقه است. در حالی که چینی ها به طور کلی هدف به ظهور به عنوان تنها ابرقدرت در جهان, اولین گام برای تبدیل شدن به ابرقدرت در آسیا است.

ایران خواهد بود مشتاق به چینی کمک حتی آن را به معنی به خطر انداختن حاکمیت است. اقتصاد آن در شکل بد است و تحریم ها منجر به وخامت بیشتر در آن شرایط اقتصادی است. چین است که به حاشیه رانده بین المللی در چندین فقره است که به دنبال مشتاقانه برای گرفتن پشتیبانی از برخی از کشورها. لطفا به دیگر کشورهای چین عرضه تجهیزات پزشکی به آنها. گزارش های رسانه ها نشان می دهد که هر دو کشور ایران و افغانستان را دریافت کردند.

فوق تحولات امنیتی جدی مفاهیم برای هند است. چابهار مهم است نه تنها برای تجارت با ایران بلکه با افغانستان و آسیای مرکزی است. ما همچنین سرمایه گذاری در افغانستان برای اطمینان از هند و دوستانه دولت وجود دارد در ما بزرگتر منافع استراتژیک. این را نسخ اگر نفوذ چینی افزایش یافته و پاک دوستانه دولت نصب شده است وجود دارد. این تحولات تقاضا مناسب دیپلماتیک مانور برای محافظت از هند منافع استراتژیک خود در منطقه است.

            

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>