ایران و چین همکاری: هند از دست دادن اینجا ؟

هند به نظر می رسد رهبری برای برخی از زمین های خشن در ارتباط آن با ایران با یک پیش نویس درز کرده از ‘طرح جامع همکاری بین ایران و چین’ برجسته یک همکاری استراتژیک در آثار بین تهران و پکن است. با توجه به پیش نویس و گزارش در همان پیمان پیشنهاد های عمیق همکاری های اقتصادی بین ایران و چین, دعوت $400 میلیارد دلار از سرمایه گذاری های چین بیش از 25 سال به کلید ایران در بخش هایی مانند زیرساخت های تولید انرژی و حمل و نقل و بنادر و پالایشگاه ها و دیگر تاسیسات. در بورس ایران خواهد اطمینان حاصل شود اعطایی نفت و گاز به چین در این دوره است. در مقابل, وجود, یک پیشنهاد برای آموزش های مشترک و تمرین مشترک تحقیق و توسعه سلاح های. در واقع نزدیک به 100 پروژه های ایرانی ارائه می شوند تا برای سرمایه گذاری های چین است که پکن را به وضوح ببینید به عنوان یک فرمت از بلند پروازانه خود کمربند و جاده ابتکار.

بنابراین اگر طرح جامع برای همکاری materialises آن را نوید یک همکاری استراتژیک بین ایران و چین است. به صداقت یکی واقعا نمی توانید سرزنش تهران برای دعوت از چنین مقیاس بزرگ سرمایه گذاری چینی. پس از همه, ایران تا به حال مورد اعتماد غرب و امضا بر روی 2015 ایران با پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل و آلمان و اتحادیه اروپا. آن را پذیرفته گسترده کنترل آن برنامه هسته ای در ازای کاهش تحریم ها. اما ما رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن یک جانبه و غیر قانونی از ایران و با استناد به دلایل ساختگی حتی اگر خود دولت در حال ارزیابی داخلی بود که ایران مطیع تمام مقررات از واشنگتن ،

آمریکا خروج reimposed فلج کننده تحریم ها علیه ایران و منصرف کسی را از انجام کسب و کار با جمهوری اسلامی است. نیز وجود دارد هیچ امدادی برای ایران حتی در طول Covid-19 بیماری همه گیر. در چنین سناریویی با ما در ادامه با حداکثر فشار علیه ایران, دومی به معنای واقعی کلمه تحت فشار قرار دادند به سمت چین است. بنابراین واشنگتن به سختی می تواند شوکه کرد اگر ایران و چین را در کشتی سوار در یک همکاری استراتژیک. در ضمن این قطعا پیچیده چیزهایی برای هند است. دهلی نو در حال حاضر قفل شده است و در نظامی-امنیتی ایران با پکن در شرق لاداخ و بررسی اقتصادی چین و رسیدن به کسب و کار در هند است. اما هند است و مهم, روابط با ایران به خصوص در زمینه آن افغانستان سیاست. هند دخالت ایران در بندر چابهار بسیار مهم است برای ایجاد یک مسیر جایگزین به افغانستان با دور زدن پاکستان ، در واقع هند قرار بود برای ساخت راه آهن ارتباط بین چابهار و زاهدان واقع در امتداد مرز ایران و افغانستان. همان راه آهن لینک به تمدید شود به زرنج در خاک افغانستان.

اما ایران تصمیم به ساخت راه آهن پروژه خود را پس از تاخیر از طرف هند. در حالی که هند رسما می گوید که آن است که هنوز متعهد به پروژه حقیقت این است که آن را پیدا کرده است آن را دشوار برای پیدا کردن تامین کنندگان تجهیزات بیش از ترس که آنها می تواند هدف تحریم های ایالات متحده. به عنوان یک ماده در واقع ما تحریم مجبور هند به صفر کردن واردات نفت از ایران است. تهران گرفته شده این به این معنی است که اگر فشار می آید به پرتاب دهلی نو خواهد جانبی با واشنگتن است. بنابراین هند در محاسبات استراتژیک از عشق ما برای جبران چین حرکت تهاجمی با یک قیمت می آید. آن را به خطر می اندازد ارتباط ما با ایران که در حال حاضر به دنبال افزایش روابط با چین که سرمایه گذاری در جمهوری اسلامی می تواند پایمال هندی سهام وجود دارد. پس از همه, ایران در حال حاضر پیشنهاد tie-up بین چینی-اجرا پاکستان بندر گوادر و چابهار و ارائه کرده است پکن سهام در بندر جاسک بندر فقط 350 کیلومتر از چابهار.

و همه از این می تواند ما را قطع آینده نگر ایرانی لینک به افغانستان است. مگر اینکه البته هند محاسبه کرده است که افغانستان از دست داده و مورد احتمالی طالبان تصاحب نمی تواند مانع وجود دارد. اما این امر تنها به تشویق پاکستان که همچنان به افغانستان و پروکسی وجود دارد که به عنوان عمق استراتژیک. آن است که این معضل قدیمی: در فرایند حل یک مشکل دیگر یکی از محصولات کشاورزی است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de