IRACIS – یک نقشه راه برای هوش کسب و کار ROI

[ad_1]

بنابراین اغلب زمانی که شرکت ها با توجه به هوش کسب و کار پروژه و یا خرید نرم افزار, یک سوال مطرح می شود که به نظر می رسد به بیخ و بن همه درگیر.

“از کجا است ROI در این پروژه؟”

این سوال را متوقف کرده است و بسیاری از کسب و کار پروژه هوش در آهنگ های خود را. شاید این خواسته CFO و یا مدیر عامل. شاید آن را به ارمغان آورد تا در یکی از جلسات با یک فروشنده و یا مشاور ارائه یک راه حل است. حقیقت غم انگیز این است که اگر شما نمی توانید پاسخ این سوال با شماره های خاص در مناطق ROI احتمالا وجود ندارد.

I. R. A. C. I. S. ساده مخفف است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای تعیین کمیت یک هوش کسب و کار پروژه را به ارزش به یک شرکت است. آن می ایستد به صورت زیر است:

افزایش درآمد – چگونه این نرم افزار و قابلیت های رانندگی فروش بیشتر به جدید و یا مشتریان موجود, کوتاه شدن چرخه فروش و/یا پایین آوردن هزینه از فروش ؟

جلوگیری از هزینه های – تا کنون این منطقه بیشتر متمرکز در دو پروژه توجیه. چگونه این نرم افزار کمک به ما در بهبود بهره وری قرار داده و اطلاعات بیشتری در دست ما کسب و کار مردم و از بین بردن بی فایده فرآیندهای ؟

بهبود خدمات خواهد شد این نرم افزار بر پایه مشتری ما قابل ملاحظه? آیا ما قادر به ارائه به موقع و اطلاعات با ارزش را به مشتریان خود و چشم انداز و تامین کنندگان خود را?

چند بار در هوش کسب و کار تلاش دارد نتایج که تلقی مطلوب است. چیزهایی مانند ad-hoc گزارش نسل آگاه تر عملیات کارکنان و کمتر زمان تاخیر در گزارشگری مالی خوب هستند. اما آنها نمی خواهند توجیه سرمایه گذاری در یک کسب و کار راه حل هوش از یک نرم افزار با کیفیت فروشنده بدون مستقیم و ثانویه مزایای کمی در وجود زمینه های ذکر شده در بالا.

بیایید آن روبرو هستند, هوش کسب و کار راه حل های ارزان نیست. وجود دارد بسیاری از راه حل های مقیاس پذیر در بازار امروز است که طیف وسیعی از نرم افزار سنتی پیاده سازی به SaaS (نرم افزار به عنوان یک سرویس) و حتی منبع باز راه حل. شرکت های بزرگ به مدت طولانی در آغوش منافع هوش کسب و کار و در حال حاضر با این ارائه متنوع کوچک و اواسط اندازه شرکت نیز در نظر گرفتن مزیت های. اما هر کسب و کار پروژه هوش تنها به عنوان خوب به عنوان برنامه ریزی و تلاش و داده ها است که به هر پلت فرم نرم افزار شما با استفاده از. از این رو یکی دیگر از عبارت اغلب شنیده می شود در بسیاری از دو پروژه “زباله در زباله است.”

با استفاده از I. R. A. C. I. S. مدل برای تعیین کمیت ارزش راه حل برای شرکت شما همه را با ارائه یک نقشه راه روشنی برای آنچه که تلقی این است که یک پروژه موفق. از اجرایی حامی مالی در این شرکت به فروشنده شما در حال کار با وجود ابهام به عنوان به آنچه که انتظار می رود به عنوان یک نتیجه نهایی. من چالش های هر شرکت است که با توجه به اطلاعات کسب و کار پروژه از نوعی که اگر شما نمی توانید پیدا کردن یک راه حل است که آدرس حداقل یکی از سه حوزه فوق, اگر نه همه, سه, است که این پروژه احتمالا ارزش انجام می دهند در همه. و اگر راه حل یا نرم افزار محصول ناتوان از پوسته پوسته شدن به آدرس تمام سه حوزه در دراز مدت و سپس آن را احتمالا بهترین محصول برای شما. این ممکن است به نظر می رسد مانند سخت معیارهای اما در دوره ای که در آن بسیاری از شرکت های بزرگ خود را 3 یا 4 جداگانه ابزار هوش کسب و کار آن را آشکار است که بیشتر در تفکر انتقادی لازم است قبل از یک راه حل و یا پلت فرم خریداری شده است.

نه تنها این مخفف یک راه خوب برای تعیین کمیت یک پروژه را به ارزش به یک شرکت, اما آن را می تواند تبدیل به یک ابزار طوفان مغزی برای انواع برنامه های کاربردی شما به دنبال برای ایجاد. بالا من اشاره کرد که جلوگیری از هزینه های بخشی از این مخفف است که تا کنون بیشتر متمرکز برای هوش کسب و کار پروژه ها. این است که چرا ؟ این است که هوش کسب و کار فقط خوب است برای از بین بردن زباله و ساخت یک سازمان کارآمد تر? می توانید از آن استفاده نمی شود برای افزایش درآمد با قرار دادن اطلاعات با ارزش را در مقابل چشم انداز شما بوده است نه رسیدن به رتبهدهی نشده است ؟

من استدلال می کنند که برخی از بهترین و موفق ترین برنامه هوش کسب و کار من می دانم که از تمرکز بر دسته اول از افزایش درآمد است. هوش کسب و کار است همه چیز در مورد قرار دادن اطلاعات صحیح به دست راست در زمان مناسب. برای برخی از شرکت هایی که ممکن است داخلی تحلیلگر کسب و کار. اما برای بسیاری دیگر این را می توان با قرار دادن اطلاعات در مقابل مشتریان خود و چشم انداز و همکاران به ارائه بینش جدید در یک تصمیم خرید. هنگامی که شرکت های فروش مجتمع محصولات و خدمات و گاهی اوقات شما نیاز به پیگیری مشتری را در جایی که آنها زندگی می کنند. شما نیاز به رسیدن به آنها را با یک فوتی و فوری پیام در مورد محصول خود را و یا ارزش گزاره و آنها را دلیلی برای عمل در آن اطلاعات است.

اگر شما یک ایمیل از یک ماشین بزرگ ارائه دهنده بیمه نمایش فعلی خود را به ماشین ارائه دهنده بیمه و برآورد نرخ شما پرداخت و سپس یک نمودار نشان 700 دلار پس انداز در مقایسه نرخ برای همان پوشش بیش از یک سال خواهد بود که یک فوتی و فوری از طریق پست الکترونیکی به دریافت خواهید کرد. این امر احتمالا انگیزه شما را به انتخاب کنید تا به تلفن و یا رفتن به یک وب سایت به تحریک بیشتر.

این امر به نوبه خود به بهبود خدمات و جلوگیری از هزینه های. قادر به ارائه این نوع از اطلاعات دقیق و به موقع به مشتری آینده نگر آنها را نشان می دهد که شما باید سیستم در محل به آنها را ذخیره کنید پول و ارائه بهترین خدمات ممکن است. این باعث کوتاه شدن چرخه فروش و هزینه های فروش, رانندگی تا حاشیه و سودآوری است. آن را القا اعتماد به نفس در این شرکت از یک نظر مشتری و همچنین مردم صحبت کردن در مورد محصول یا خدمات شما.

در عصر اطلاعات زندگی می کنیم در داده ها و اطلاعات است که شرکت ها مجبور هستند خود را با ارزش ترین دارایی های تا کنون. به دست آوردن این اطلاعات در یک فرمت قابل استفاده برای درست مخاطبان می تواند نقش هوش کسب و کار در هر شرکت است. این باید یک هدف زمانی که به دنبال در چه هوش کسب و کار می توانید انجام دهید برای یک شرکت است. همین حالا خودتان را محدود به فقط از بین بردن زباله و خودکار فرآیندهای داخلی. من قطعا فکر می کنم پروژه هایی که بر روی آن تمرکز موضوعات ارزشمند و با ارزش را به یک کسب و کار است. اما زمانی که شما در گسترش تفکر خود را و به یاد داشته باشید که استفاده از اینترنت برای ارائه اطلاعات در انواع فرمت های است که هزینه موثر ترین راه برای رسیدن به یک توده مهم از مردم تنها پس از آن شما می توانید خود را تحقق کامل ROI در خرید یک کسب و کار راه حل هوش.

بنابراین دفعه بعد که بحث معافیت در مورد هوش کسب و کار پروژه یا طرح فکر می کنم I. R. A. C. I. S. مدل به عنوان یک راه برای بحث و ارزیابی یک پروژه به ارزش به شرکت خود را. شما ممکن است تعجب آنچه که شما می توانید با آمد تا زمانی که تفکر خود را تبدیل به سوی نسل درآمد و بهبود خدمات است. فقط به یاد داشته باشید پس از شما انجام می شود ایجاد یک خط جدید از کسب و کار و یا افزایش یک موجود به درخواست رئیس خود را برای کمیسیون.

[ad_2]

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>