در داخل طالبان: آنچه که این نیروهای جهادی می گویند در مورد-به دنبال صلح

برای طالبان معاون رئیس منطقه سلیمان Roostami خود ذهن-تغییر لحظه آمد در سال گذشته پس از حمله به افغانستان ارسال ها در افغانستان ، “ما کشته شدن همه آنها را,” او می گوید. نه پلیس کشته و سه نفر از ده یا طالبان حمله.

اما نتیجه ؟ “هیچ چیز وجود نداشت و در نتیجه می گوید:” آقای Roostami – گذشته از تغییر ذهن خود را به بیهودگی از ادامه جنگ. “در حال حاضر ما درک می کنیم که این کشور ما آسیب دیده است” او می گوید.

رهبران طالبان وارد مذاکره شده و در دوحه قطر که در آن یک معامله است که به امضا شنبه در ایالات متحده برداشت که می تواند منجر به پایان امریکا طولانی ترین جنگ. اما از آن است که لحظه ای از نور در میان محلی طالبان که تعیین خواهد کرد که آیا صلح میتواند جعلی باشد.

در میان افغانها وجود دارد شک و تردید در مورد نیات واقعی از رهبری طالبان. و حتی اگر رهبران متعهد به صلح می تواند آنها را کنترل رادیکال تر فرماندهان و جنگجویان که نه ؟

یکی از این جنگنده می دهد که یک nom de guerre که به معنی کسی است که سراسیمه به جلو فاصله-شتاب کردن می گوید او تأملی رهبران. “این صلح و این آتش بس بی فایده هستند چرا که پیامبر ما پدران ما پدربزرگ ما رهبران ما همواره در جهاد به طوری که ما تنها راه برای ادامه جهاد”است.

میدان شهر افغانستان

در یک سنگی دامنه کوه در ولایت های خاک در جنوب غرب کابل یک خوشه از گور از نیروهای امنیتی افغان کشته مبارزه با طالبان مشخص شده با رنگ قرمز, سبز و سیاه, پرچم های افغانستان است.

پرتاب یک سنگ دور یک خوشه از گور دسته جمعی از مبارزان طالبان – entombed در همان منجمد خاک افغانستان و ثروت توسط همان باد زمستان خود را به عنوان دشمنان مرده – مشخص شده با پرچم سفید از شورشیان جهادی.

به عنوان افغانستان امروز نزدیک پایان هفت روز کاهش خشونت برای تست امکانات صلح و با خروج سربازان امریکایی توافق با توجه به امضای شنبه به هموار کردن راه برای پایان دادن به امریکا طولانی ترین جنگ – نزدیکی از این گور در تحت کنترل طالبان در استان وردک نماد چگونه ذهن را معطوف به صلح میان برخی از جنگجویان شورشی.

رهبران طالبان شده است, مذاکره با آمریکا فرستاده زلمای خلیل زاد در دوحه قطر که در آن خروج معامله به امضا رسیده است. اما از آن است که لحظه ای از نور در میان محلی طالبان در مکان هایی مانند این – در امتداد شاهراه کابل-قندهار جاده های پوشیده از برف کوه ها به شرق و باغ مرکبات و مزارع به غرب – که تعیین خواهد کرد که آیا صلح میتواند جعلی باشد.

فقط پایین جاده از قبر است که در آن طالبان معاون رئیس منطقه سلیمان Roostami می گوید: ذهن خود را تغییر و پس از سال گذشته در حمله پلیس افغانستان نوشته که در انتهای هر یک پل.

“ما کشته شدن همه آنها می گوید:” آقای Roostami یک ریشو جوان رو طالبان با یک گل اخری رنگ کردن جمجمه کلاه و شال قهوه ای آویخته بر ژاکت چرمی برای دفع سرما. نه پلیس کشته و سه نفر از ده و یا حمله.

اما نتیجه ؟ “هیچ چیز وجود نداشت و در نتیجه می گوید:” آقای Roostami – گذشته از تغییر ذهن خود را به بیهودگی از ادامه جنگ در امتداد یک جاده است که برای سال دیده می شود روزانه جنگ است که حفره حفره از انفجار و اغلب در محاصره طالبان تک تیر اندازها و آدم ربایان.

“در حال حاضر ما درک می کنیم که این کشور ما آسیب دیده است می گوید:” آقای Roostami. “هنگامی که من شنیده ام در مورد این هفت روز [از کاهش خشونت] من شد بسیار خوشحال است که 40 سال از جنگ در این کشور است.

“ما انسان هستند و ما می خواهم برای لذت بردن از یک محیط صلح آمیز,” او می گوید. “وجود دارد یک فرصت خوب برای همه افغان ها چون ما واقعا خسته – هر دو طرف – از جنگ است.”

مشترک شک و تردید

در میان افغانها وجود دارد هیچ کمبود شک و تردید در مورد نیات واقعی از رهبری طالبان – در مورد پذیرش قدرت های و احترام نزدیک به دو دهه از دراماتیک تغییر اجتماعی.

و حتی اگر رهبران متعهد می تواند آنها را کنترل رادیکال تر فرماندهان و جنگجویان که نه ؟

طالبان باید به طور پیوسته پیشرفته در برابر آمریکا و ناتو حمایت نیروهای امنیتی افغان و در حال حاضر کنترل و یا نفوذ در بیش از نیمی از کشور – بیش از در هر نقطه ای از ارتش آمریکا سرنگون فوق محافظه کار طالبان در سال 2001 است.

آخرین سال ششم بود در یک ردیف که دیدم بیش از 10000 نفر در افغانستان کشته و زخمی, با تلفن از افغانستان تا 21 درصد بیش از سال 2018 با توجه به سازمان ملل متحد آمار و ارقام. و با فقر به عنوان stultifying که تا کنون بسیاری از جنگجویان جهادی در حال به رسمیت شناختن نیاز به صلح می گوید آقای Roostami.

زندگی مردم در این ولایت برگزار مناطق او می افزاید: “هنوز هم در فقر و هنوز هم در تعارض و دولت نمی دهد خدمات به آنها است.”

ذهن شروع به تغییر در ژوئن 2018 در طول سه روز آتش بس او می گوید: زمانی که شهروندان و مبارزان در هر دو طرف عبور خطوط مقدم جبهه و ملاقات “دیگر است.” جریان سکون – رسما “کاهش خشونت” و نه آتش بس – تنها تایید برای بسیاری از امکان و تمایل برای آشتی ملی. مقامات افغان گفت: 21 نیروهای امنیتی و 9 غیر نظامی کشته شدند در این هفته کمتر از نیمی از این تعداد گزارش هفته قبل از.

های مختلف طالبان دارد ؟

وجود دارد هیچ راهی برای تعیین کمیت و مقیاس تغییر در میان طالبان رتبه-و-فایل را از جمله عبارات حدیثی. طالبان در دوحه اصرار آنها امروز یک کودک مهربان جنبش تکامل از آهن شدید مجریان زد “امارت اسلامی افغانستان” در اواخر 1990s.

“ما مشغول مبارزه ما هرگز فکر نمی کردم که صلح خواهد آمد. ما یک هدف بود برای تبدیل شدن به یک شهید برای رفتن به کنار خدا می گوید:” آقای Roostami ردیابی خود را تجدید نظر. “صلح نیز راه به خدا. بنابراین ما لذت بردن از صلح اما ما به ارمغان بیاورد اسلامی برخی از تغییرات در این دولت جدید است.”

Parwiz/ایسنا

جوانان افغان و فعالان صلح جشن هفته کاهش خشونت بود که اعلام کرد به منظور تسهیل در امضای ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله در جلال آباد افغانستان, فوریه 28, سال 2020 است.

رهبری طالبان در حال حاضر می گوید که آنها تشخیص دهند که زنان باید کار کنند و دختران آموزش و پرورش هر چند تحت عنوان “اسلامی” دستورالعمل آنها تعریف نشده است. آنها همچنین می گویند که آنها آماده هستند برای گام بعدی – پس از ایالات متحده توافق برای خروج نیروهای – برای انجام یک داخل افغانستان در گفت و گو با طالبان آنها را رد کرد و به ایالات متحده را “عروسک خیمه شب بازی.”

از جمله مذاکرات در حال شروع به مارس 10 و به معنای نهایت منجر به یک قدرت هسته ای و دائم آتش بس. اما صدای بسیاری از شک و تردید.

امیر محمد Malakzai فرماندار Saydabad منطقه بیشتر در جنوب در ولایت غزنی, نقش پیام های صوتی صادر شده چند بار در روز از رهبران طالبان در پاکستان به جنگجویان تشویق آنها به حفظ تیراندازی پلیس افغانستان و سربازان – اما خودداری از کشتن آمریکایی ها – با وجود کاهش خشونت.

“ما برخی از جاسوسی های اطلاعاتی در داخل طالبان و شنیدن آنچه که آنها می گویند و می گوید:” آقای Malakzai خود را یک جهادی که درگیر جنگ با شوروی به عنوان یک مجاهد در 1980s. “آنها به مردم خود” ما ضرب و شتم انگلیسی, ما ضرب و شتم روس ها این سومین ابرقدرت ما ضرب و شتم. پس از قرارداد امضا شده است ما ایجاد دولت خود ما و کشتن و از بین بردن کسانی که مشغول به کار قبلی [ایالات متحده-حمایت] دولت است.'”

مبارزه “دین ما”

یکی دیگر از کارت های وحشی در حال طالبان که رد آنچه در نظر آنها یک “کافر” حکومت افغانستان به رهبری رییس جمهور اشرف غنی.

یکی از این جنگنده را با می دهد نام خود را از رحمت الله و nom de guerre از ملا Sarbakhod که به معنی کسی است که سراسیمه به جلو شدید فاصله-شتاب کردن بدون فکر است.

“این صلح و این آتش بس بی فایده هستند چرا که پیامبر ما پدران ما پدربزرگ ما رهبران ما همواره در جهاد به طوری که ما تنها راه برای ادامه جهاد می گوید:” شبه نظامی با گل در, سیاه, مچ پا بالا کفش – امضا و لوازم جانبی بسیاری از طالبان.

او می گوید که او نمی اعتماد رهبران طالبان اگر آنها ترجیح می دهند پول و یا تبلیغات به خطرات ناشی از خط مقدم. و او می گوید او نگه داشته تا فشار دوشنبه – نیمه راه از طریق کاهش خشونت و درست یک روز قبل از مصاحبه – با کمک به منفجر کردن یک در نزدیکی پل.

“هنگامی که آنها به من دستور داد تا برای از بین بردن پل, من فکر کردم این است که جهاد” می گوید: “رحمت الله که تلفن زنگ طالبان آهنگ. “هنوز ما نمی دانیم که ما کار می کنند. آنها به ما بگویید تا این پل … کشتن این یکی, کشتن, که, یک, حمله, این, ایستگاه, این پلیس است.

“اما ما نمی دانیم که منظور از. آن است که از پاکستان ؟ از ایران ؟ از هند ؟ از امریکا ؟ ” 50 ساله جهادی می پرسد. “تنها دلیلی که ما در حال مبارزه است و برای ما دین به کشتن خودمان را در این اسلامی, راه برای تبدیل شدن به یک شهید.”

هنوز هم جنگ ادامه خواهد داد اگر آمریکا نیروهای باقی می ماند می گوید: رحمت الله. او می گوید “واقعا لذت بردم” یک عملیات در سال 2017, که در آن او به جای بمب های کنار جاده ای که نابود آمریکا دو خودرو زرهی و کشته شدن هفت یا هشت آمریکایی است.

Rahmat Gul/AP

های امنیتی جمع آوری در محل انفجار در کابل, افغانستان, Feb. 26, 2020. مقامات می گوید یک بمب قرار داده شده در یک موتورسیکلت مجروح و نه مردم. کاهش خشونت شروع Feb. 21 به دنبال مجموعه صحنه را برای ایالات متحده و طالبان به ثبت معامله در ایالات متحده خروج با هدف پایان دادن به امریکا طولانی ترین جنگ.

او کنه و یک لیست از طالبان بی اساس صحبت امتیاز متهم نیروهای آمریکایی از “سوختن ما قرآن” و تنظیم آتش به مساجد. او می گوید: اگر آمریکایی ها ترک آن را آسان خواهد بود برای ایجاد صلح افغانستان با “برادران” از دولت – مگر اینکه آنها را رد بیشتر حکومت اسلامی قرار دهد.

طالبان مذاکره کنندگان محاسبه است که آنها می توانند کنترل چنین رادیکال در صفوف خود را اگر آنها را رد دوحه معامله است.

به دنبال یک “آینده روشن”

برای برخی از افغان ها و تغییر در تفکر طالبان مدتها پیش آغاز شد. برمبنای این امید است که یک تاجر از وردک که در خدمت 1990s رژیم طالبان در آن بخش مالی.

زمانی که طالبان شروع به چرخ ضامن دار تا خود شورش یک دهه پیش آنها متقاعد شدند آنها را بار دیگر به دست گرفتن کنترل دولت است.

“آنها به من زنگ زد و گفت ‘را انتخاب کنید و خانه خود را در کابل و هنگامی که ما را بیش از ما می خواهد آن را به شما بدهد” می گوید: “آقای امید. “در حال حاضر زمانی که من در تماس با طالبان آنها می گویند که با توجه به کاهش خشونت. … من معتقدم که اگر آنها اعلام صلح هیچ کس را تا سلاح چون مردم آنقدر خسته است.”

که این نتیجه از آقای Roostami منطقه رسمی که در حال حاضر فکر می کند در مورد فرزندان خود زندگی در صلح به عنوان آنجا که مبارزه با. او دارای دو پسر و دو دختر همه با سن کمتر از 6.

“من می خواهم یک آینده روشن برای آنها” او می گوید. “اول باید آنها را تحصیل کرده در دین اسلام و دوم آنها باید تحصیل کرده در هر موضوع و هر دو فرزندان من و دختران من.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im