در داخل سوئد رویکرد اساسا متفاوت به Coronavirus

یک استکهلم رستوران پر شده بود با شام در 27 مارس ،

عکس: جاناتان nackstrand/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

اسکی pistes باز های رستوران ها انجام می دهند کافی کسب و کار و مراکز مماس با خریداران.

خوش آمدید به سوئد آخرین holdout در میان تعداد کمی از کشورهای غربی به دست گرفته اند و یک رویکرد اساسا متفاوت به این بیماری همه گیر کوروناویروس.

در حالی که زندگی اجتماعی در اروپا و خیلی از ایالات متحده در حال حاضر مراکز در خانه پس از دولتها تحمیل شده به طور فزاینده ای شدید محدودیت در آزادی از جنبش چپ سوئد دفاتر و فروشگاه ها باز صادر توصیه های به جای محدودیت و منتظر برای دیدن آنچه که اتفاق می افتد.

کسب و کار مهد کودک ها و مدارس باز باقی می ماند. پس از یک زمستان طولانی استکهلم خیابان کافه ها و میله های متورم با مردم در طول تعطیلات آخر هفته و شهر قدیمی شهر جلب جمعیت زیادی به عنوان مردم محلی جرأت را به لذت بردن از آب و هوای خوب. تنها اجباری قوانین ممنوعیت جلسات بیش از 50 نفر و یک سفارش وادار کافه ها و رستوران ها تنها در خدمت نشسته مشتریان بنابراین به عنوان برای جلوگیری از ازدحام بیش از حد.

انگلستان و هلند نیز به طور خلاصه در نظر گرفته شده اجازه انتشار ویروس از طریق جمعیت در یک شیوه ای کنترل شده به طوری که برای ساخت یک شکل طبیعی از ایمنی. هر دو معکوس البته پس از دانشگاهیان هشدار داد آنها می تواند صدها نفر از هزاران نفر از مرگ و میر و ضعف سیستم مراقبت های بهداشتی.

Stockholmers را متوقف نشده سفر با مترو است.

عکس: هنریک مونتگمری/Tt/زوما پرس

خیلی زود است که به ارزیابی این که آیا سوئد رویکرد را خوش خیم و یا نتیجه فاجعه بار اما تا کنون این ویروس نشده گسترش به طور گسترده ای وجود دارد. سوئد با 10 میلیون نفر جمعیت تا به حال 4,028 تایید عفونت و 146 روز دوشنبه با توجه به شمارش شده توسط دانشگاه جانز هاپکینز. اتریش, به طور مشابه به اندازه کشور اروپایی با حدود 8.8 میلیون نفر که تحت مستند تا به حال 9,200 موارد و 108 مرگ و میر.

آندرس Tegnell سوئد ارشد اپیدمیولوژی و معمار سیاست می گوید: رویکرد بسیار شبیه به اصلی یکی است که به شما اجازه گسترش ویروس به عنوان آرام که ممکن است در حالی که پناه دادن به افراد مسن و آسیب پذیر تا زمانی که بسیاری از مردم می شود به طور طبیعی سیستم ایمنی بدن و یا یک واکسن در دسترس می شود.

دو هفته آینده تعیین خواهد کرد که آیا سوئد رویکرد می تواند موفق یا اگر مقامات خم شدن به واقعیت راش از موارد جدید دکتر گفت: سیسیلیا Söderberg-Nauclér از دانشگاه کارولینسکا بیمارستان. او پیش بینی شده دولت خواهد بود مجبور به عقب نشینی از آنجا که این ویروس از کنترل خارج شد با توجه به عدم وجود محدودیت ها و تست. کشورهای آسیایی است که موفق به جلوگیری از مستندات متکی به توده تست برای منزوی کردن موارد مثبت و جلوگیری از سرایت, او گفت:.

آنچه که در مورد Coronavirus

سوئد دارای یک سنت طولانی مدت از علاقه داوطلبانه دستورالعمل—آن است که در افراد مسن به خود منزوی و جوان به منظور کاهش تحرک اجتماعی—بیش سرکوبگر اقدامات است. دکتر Tegnell گفت که می تواند منجر به افزایش انطباق.

“اکثر مردم در خانه بمانند و اگر آنها را نشانه” او گفت:. “ما می خواهیم برای کاهش شیوع بیماری تا زمانی که سوئد در تجارب برخی از مرتب کردن بر اساس از اوج و اگر اوج است و نه بیش از حد دراماتیک ما می تواند ادامه یابد.”

بر خلاف در انگلستان کمی وجود دارد نشانه ای از یک واکنش در برابر داوطلبانه رویکرد از یک نگرانی عمومی است. یک فصل نو نظرسنجی در هفته گذشته نشان داد 80 درصد از مردم تایید شده از سخنرانی نخست وزیر استفان Löfven, که در آن او به دادگاه تجدید نظر به مسئولیت شخصی هر شهروند بالغ برای جلوگیری از این بیماری را گسترش.

یک بیمارستان صحرایی در استکهلم به نظر میرسد که فضای کافی برای بیماران در روز دوشنبه.

عکس: جوناس ekstromer/سازمان حفاظت محیط زیست/شاتر

در استکهلم این آخر هفته گذشته بیشتر مردم به نظر می رسد برای جلوگیری از فضاهای بسته از قبلی آخر هفته و مسافران در حمل و نقل عمومی نشسته بودند جدا از یکدیگر. برخی از Stockholmers ماندن در خانه و بسیاری از اسکی بازان را قطع سفرهای خود را به استراحتگاه های محبوب مانند Åre. تعداد زیادی از مردم با استفاده از استکهلم زیرزمینی و رفت و آمد قطارها کاهش 50 ٪ در هفته گذشته با توجه به Storstockholms Lokaltrafik عمومی شرکت حمل و نقل.

برخی از کارشناسان اروپایی و مقامات از جمله Ansgar Lohse برجسته آلمانی و آقا پاتریک blue palace hotel ارشد علمی مشاور دولت بریتانیا را ستوده اند رویکرد است.

مربوط تصویری

کاخ سفید گسترش اجتماعی-فاصله دستورالعمل به مارس 30 صورتحساب با توجه به این هفته برای میلیون ها نفر از آمریکایی ها و در حالی که چین به تدریج بازگشایی هند می بیند خروج دسته جمعی از کارگران ترک شهرستانها. وال استریت ژورنال را شلبی هالیدی آخرین در این بیماری همه گیر. عکس: مایکل Ciaglo/گتی ایماژ

اما حتی برخی از این طرفداران می گویند ممکن است آن را سخت به تکثیر خارج از زمینه خاص از اسکاندیناوی است. در سوئد فرهنگ آنها توجه داشته باشید, نسل, نیست, تعامل آنجا که آنها در ایتالیا می گویند. بیش از نیمی از سوئد خانوار تشکیل شده از یک فرد با توجه به داده های رسمی. این به این معنی خطر کمتر از افراد جوانتر انتقال این ویروس به بزرگان خود را.

آن را نیز ممکن است توضیح دهد که چرا یک تناسب تعداد سوئد Covid-19 مرگ و میر رخ داده در کشور سومالی جامعه که اعضای آن تمایل به زندگی در تنگ مسکن در محله های فقیر بیشتر بین نسلی mingling و کمتر دسترسی به اطلاعات دولتی.

برخی از سوئدی اقتصاددانان نیز با انتقاد از دولت به عنوان استراتژی کوته هشدار داد که هزینه خارج از کنترل اپیدمی می تواند سنگین تر بودن از مزایای اجتناب از مستندات در کوتاه مدت.

یک بار در استکهلم اطمینان مشتریان آن باز بود در مارس 26.

عکس: colm fulton/ایسنا

با این حال اصلی ابراز نگرانی کرده اند آمده از دانشمندان و پزشکان. برخی نگران هستند که موارد را انتخاب کنید تا به زودی و سریع است. این Huddinge درمانگاه در استکهلم به دست آمده است ظروف یخچال به فروشگاه بدن اگر مرگ و میر بالا گرفتن آن را به عنوان در کشورهای دیگر. اعمال جراحی الکتیو بوده است متوقف شده و مقامات محلی در حال ساختمان موقت Covid-19 درمانگاه در استکهلم.

“این یک بزرگ و مخاطره آمیز آزمایش با کل جمعیت است که می تواند فاجعه بار نتیجه” Joacim Rocklöv استاد اپیدمیولوژی در دانشگاه Umeå و یکی از چند تن از دانشمندان کمپین درخواست از دولت برای تغییر رویه. “این خطرناک است برای ترک آن به مردم برای تصمیم گیری چه باید بکنید بدون هیچ گونه محدودیت. به عنوان دیده می شود از کشورهای دیگر این است که یک بیماری جدی و سوئد هیچ متفاوت از کشورهای دیگر است.”

دکتر Rocklöv تحقیقات نشان می دهد که به دنبال گله ایمنی بدون سرکوب از گسترش این ویروس را پایمال بیمارستان ها و در نتیجه تعداد زیادی از مرگ و میر زودرس. او شک و تردید است که گروههای در معرض خطر می تواند به طور موثر پناه.

Fredrik Elgh یک استاد جامعه شناسی در دانشگاه اومئو گفت که سیاست های فعلی بود و ترسناک به نام برای استکهلم قرار داده می شود تحت قرنطینه.

“ما خواهد بود غرق موارد بیشتر پایین منحنی اپیدمی” دکتر Elgh گفت.

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de