هر سال میلیون ها نفر از کودکان وارد سیستم آموزش و پرورش هند. اما بخش بزرگی از آنها موفق به استخراج سود واقعی از تحصیل که در حال یادگیری.

در حالی که عوامل متعددی از قبیل برنامه درسی تربیت معلم آموزش و دیگران که در حال جلوگیری از همه کودکان از دستیابی به یادگیری بهتر نتایج یکی از عوامل است که به طور نامتناسبی تاثیر قابل توجهی است عدم منصفانه و عادلانه در خط شروع. این ASER 2019 گزارش یک فقدان مطلق از مدرسه آمادگی در میان پنج ساله – تنها 23.5 درصد از کودکان و نوجوانان در یک anganwadi یا یک دولت پیش دبستانی می تواند انجام دهد گوش دادن و درک مطلب کار تنها 45 درصد می تواند انجام یک کار ساده چهار قطعه پازل و تنها 36.8% می تواند انجام وظیفه مربوط به شمارش اشیاء.

مغز ما توسعه بیشتر در این هشت سال از زندگی است. مطالعات متعدد نشان داده اند که کودکان بهره مندی از کیفیت آموزش و پرورش در اوایل به عنوان آنها را انتخاب کنید تا در پهنای گسترده ای از تکامل مناسب مهارت و بنابراین احتمال بیشتری برای پایان مدرسه با موفقیت. داده ها از سال 2017 هند در اوایل دوران کودکی آموزش و پرورش تاثیر مطالعه توسط Ambedkar دانشگاه و ASER مرکز تایید می کند که ریشه های یادگیری بحران دروغ حتی کودکان قبل از ورود درجه 1. 27 درصد از کودکان زیر سن شش هنگامی که آنها شروع به خارج در درجه 1. سن ثبت نام باعث عدم تطابق در توانایی یادگیری است. برای مثال توانایی انجام فعاليتهای شناختی در میان هفت-هشت ساله می تواند 20 درصد بالاتر از دوستان خود را که پنج سال است اما در همان کلاس.

مناطق روستایی هند با 65% از جمعیت وابسته است anganwadi شبکه خود قبل از آموزش ابتدایی نیاز دارد. در حالی که دولت سرمایه گذاری قابل توجهی در این شبکه ها و راه اندازی بسیاری از طرح های به اطمینان حاصل شود در اوایل دوران کودکی آموزش و پرورش مقیاس مورد نیاز است mindboggling. متاسفانه در این سبب شیوع سیستم آموزشی زمان طول می کشد حد مرگ به بحرانی دیگر ضرورت – مانند واکسیناسیون سلامت مادران و سوء تغذیه – را که تا اکثریت anganwadi کارگران زمان. و به این ترتیب این کودکان زمین در سیستم آموزش و پرورش dismally آماده نشده است.

آنچه ما در اطراف ما همچنین تصریح کرد: پیش نویس آموزش و پرورش ملی و سیاست 2019 است که در شناسایی آموزش و پرورش در اوایل به عنوان یک انتقادی شکاف و می رود به آن تماس بگیرید “شاید بزرگترین و قدرتمند ترین گل’. این کمیته توصیه می شود برخی از پررنگ اصلاحات و universalising سه سال قبل از تحصیل ابتدایی اما ارائه نمی شود جهت پاک کردن و چگونه آن را به رفتن در مورد دستیابی به آن است.

یکی از فشار دادن اصلاحات است که می تواند کمک به رسیدن به این هدف زودتر خواهد بود برای اطمینان از ارائه حداقل یک سال از تکامل مناسب قبل از آموزش ابتدایی (PPS) تحویل از طریق مدرسه ابتدایی. پیش دبستانی شناختی و مهارت های اجتماعی مانند توجه در کلاس, زیر, دستورالعمل تعامل با همسالان شناسایی اشکال و رنگ ها در به رسمیت شناختن الگوهای مرتبط الفبا برای تلفن های موبایل خود را شمارش و غیره اجزای حیاتی از مدرسه آمادگی. آنچه ما نیاز داریم این است که به خوبی طراحی شده و برنامه درسی مربوط به این مهارت ها با یک معلم اختصاص داده شده قرار دادن در سه تا چهار ساعت آموزشی زمان به اطمینان حاصل شود که یک کودک وارد درجه 1 با پایه بهتر.

در همه انصاف و برخی از دولت و شهرداری دولت ساخته شده است تلاش برای پیاده سازی PPS ارائه در مدارس خود اما چند تا سوال بافندگی در سراسر کیفیت اجرا. سازمان های جامعه مدنی مشغول به کار در این جغرافیای گزارش داده است که این رول-outs فاقد یک ساختار برنامه درسی یک معلم اختصاص داده شده کافی آموزشی و یا همه اینها.

نقش آموزش و پرورش دولت بخش می شود انتگرال در حصول اطمینان از کیفیت در اوایل دوران کودکی آموزش و پرورش (ECE) ارائه شده است برای همه کودکان در مقیاس. برای شروع در این سفر آنها نیاز به:

ساخت شایستگی فنی: این دوره آموزشی توسعه یافته توسط NCERT ومیزان در مهارت های مناسب; آنچه ما نیاز داریم این است که به صورت متحده به ترجمه و بومی سازی این دستورالعمل و ارائه درس مواد معلم آموزش چارچوب نظارت و ارزیابی. کارشناسان از سازمان های جامعه مدنی با درک عمیق از زمینه های محلی و در اوایل دوران کودکی آموزش و پرورش از سراسر کشور است. متحده می تواند به دست آوردن بسیاری از ساختمان مشارکت قوی با چنین سازمان تا مهارت خود را در تمام جنبه های با کیفیت ECE.

شناسایی نیروی انسانی مدل: معلمان اختصاص داده شده و زمان های آموزشی ضروری است برای کیفیت PPS. استخدام و ساختمان جداگانه کادر از معلمان که تخصص در پیش دبستانی آموزش و پرورش است که نیاز به ساعت. متحده می تواند برای ساخت این کادر از زنان جوان در جامعه که پرشور در مورد آموزش و پرورش. در کوتاه مدت یکی دیگر از گزینه این است که به استخدام معلمان قراردادی خاص تصدی و یا اهرم underutilised کادر در کشورهایی مانند Shiksha میترا (UP) Panchayat آموزش دستیاران (هند) ،

اهرم بودجه مرکزی برای خلبانان: افزایش کوانتومی کمک مالی از مرکز ارائه فرصت های سودآور به متحده به بهبود کیفیت آموزش پیش دبستانی منیفولد. این شامل راه اندازی جالب PPS خلبانان.

ایجاد یک مسیر به مقیاس: متحده می تواند راه اندازی PPS در مدارس بزرگتر در چند سال اول به طوری که وجود دارد مطلوب ثبت نام و تقویت زیرساخت ها از جمله انتصاب شایسته معلمان است. متحده پس از آن می تواند هدف به مقیاس بهبود برنامه به تمام مدارس ابتدایی با یک ثبت نام از بیشتر از 100 (که 31 درصد از تمام مدارس دولتی در کشور). این اطمینان حاصل شود که حدود 70 درصد از کودکان و نوجوانان در کشور هستند تحت پوشش با کیفیت پیش دبستانی برنامه در سه سال آینده.

کارت های در حال سقوط در محل متحده قادر به معرفی عالی آموزش پیش دبستانی برنامه های. با اصلاحات در دو سرمایه گذاری از سوی دولت و مشارکت با سازمان های جامعه مدنی ایالات متحده به خوبی قرار داده شده برای شروع پیش دبستانی بخش در سمت راست به صورت جدی.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nethec.su