هند و چین: کمبود اعتماد

یک مرور کلی مفصل از ارتباط بین هند و چین مربوط به مرز اختلاف, جغرافیای سیاسی, تجارت, تحریم, جنبش و Covid-19.

“هند می بیند خود را به عنوان شعبه جنوب از چهار petalled تکیه لوتوس در حالی که چین می بیند و خود را به عنوان مرکز”

                                         Shyam ساران

هند و چین باید مقایسه به حدی است که هر دو ملت نگه داشته اند فرهنگ خود را دست نخورده به عنوان آنها تغییر نسبت به مدرنیته که فراخوانی یک حس تعلق در مردم است.

چین جهان بینی به عنوان دیده می شود نقل قول بالا است ذاتا سلسله مراتبی چین در سراسر تاریخ بوده است خودکفا و خود شامل اقتصاد با حاشیه تعامل و تجارت با کشورهای خارجی است. اما در دهه های اخیر آن را باز کرده است تا اقتصاد خود را در یک راه است که آن را تبدیل به یک ابرقدرت اقتصادی ترک هند به مراتب در شرایط توسعه است.

منبع: بانک جهانی

یک تاریخچه از فریب

موارد نشان می دهد که چگونه هند فاقد آشنایی با استراتژیک فرهنگی که ایجاد شده از دست رفته و حس اعتماد. در اوایل 1950s که ساعت نهرو در زمان ماده, چینی, نقشه نشان دادن بخش های گسترده ای از خاک به عنوان بخشی از چین ژو Enlai پاسخ داد که این نقشه ها قدیمی بودند و نه تجدید نظر شده است. او نمی پذیرفت که آنها در اشتباه بودند و در عین حال به ایجاد یک تصور است که چین پذیرفته مرز کشیده شده در نقشه. وجود دارد یک ظرافت خاصی به استفاده از فریب است که گاز گرفتن ما همیشه از نهرو روز.

به طور مشابه, چین جغرافیای سیاسی در منطقه تاثیر می گذارد و هند هر دو از لحاظ اقتصادی و همچنین تحولات نظامی. آن ‘رشته مروارید’ استراتژی مطرح تسلط خود را در اقیانوس هند به منطقه ‘سالامی برش’ تکنیک را بر روی زمین و آن را به دام بدهی دیپلماسی با کشورهایی مانند سریلانکا ، هند را تهدید می کند. یک کمربند و یک جاده (OBOR) پروژه در حال اجرا از طریق پاکستان اشغال کشمیر (POK) در چین و پاکستان از کریدور اقتصادی (CPEC) بیشتر به تصویر می کشد چین را تحریک آمیز طبیعت است. متنوع آن را در تروریسم POK و هند در شورای امنیت reeks نفاق ساختن آن دشوار برای هند به اعتماد چین در مسائل دیپلماسی است.

مرز اختلاف

هند مرز اختلاف با چین شده است یک نقطه درد در روابط بین دو کشور بیش از گذشته 70 سال است. هند در بر داشت خود را در یک برخورد غیر منتظره از سلاح عمدتا با توجه به اختلاف بیش از آن در شمال و شرق منطقه است. در شرق چین ادعا می کند حدود 90000 متر مربع. متر منطقه از آروناچال پرادش که توسط اداره هند مطابق با McMohan خط. در حالی که در شمال چین اداره حدود 37000 متر مربع. متر از منطقه است که ادعا هند است. پس از چین و هند جنگ در سال 1962 شده اند وجود دارد هیچ بتنی اقدامات انجام شده توسط هر دو کشور به بیش از زمین مورد مناقشه. هند و چین نیز هر یک از دیگر در Doklam منطقه است که بخشی از بوتان است اما اداره ارتش هند برای کمک به بوتان دفاع از آن در برابر مردم و ارتش آزادی بخش (PLA) است. مکرر ایستاده-آف روال در تمام مناطق.

منبع: دویچه وله

تازه ترین درگیری که آغاز شده در مارس 5, 2020 بودند ایستاده آف بین نیروهای نظامی هر دو کشور هند و چین است. آن را شکست و با توجه به چین مخالفت هند ساختمان یک شبکه جاده در اطراف Pangong Tso دریاچه علاوه بر ساختمان لینک دیگری جاده اتصال Darbuk-Shayok-Daulat التماس Oldie جاده در Galwan ولی به خط کنترل واقعی (لاک). اعتقاد بر این است که چین از افزایش حضور نظامی در دریای چین جنوبی است و درگیر شدن در درگیری با همسایگان خود برای منحرف کردن توجه از موجود Coronavirus موضوع است. ایستاده آف انجام شده برای هفته ها تا اخیر خشونت آمیز چهره در ژوئن 15/16 که در آن 20 سربازان هندی شهید شدند و اگر چه هیچ تایید توسط پکن آن را تخمین زده شده است که 43 چینی سربازان بودند یا کشته و یا به شدت مجروح شدند در برک آوت.

مصرف کننده جنبش در برابر چین

اخیر guileful تاکتیک های اتخاذ شده توسط چین تحت تاثیر مردم ضریب اطمینان در برابر محصولات چینی هنوز دوباره. حادثه ای دیگر PM نارندرا آدرس به ملت در روز 12 مه سال 2020 به ارمغان آورد تا یک ایدئولوژی جدید به نور است که Atmanirbharta (اعتماد به نفس). نخست وزیر خواست مردم برای ترویج محلی کالا به افزایش تقاضای داخلی کمک خواهد کرد که هند خود را بازیابند اقتصادی سرعت در Covid-era.

این همه داد و سوخت در حال حاضر به مشتعل ‘تحریم محصولات چینی’ جنبش در هند. افرادی مانند Sonam Wangchuk و تعاونی مانند Amul شد آوازی برای این جنبش و کنفدراسیون همه هند معامله گران (گربه) که نشان دهنده 7 کرور روپیه معامله گران و 40000 انجمن تجارت به نام تحریم از 3000 محصولات چینی. در حالی که برخی خواستار ممنوعیت با توجه به دلایل معتبر مانند کارناتاکا دولت خواست که مرکز به مطرح ممنوعیت توت ابریشم که از چین به صرفه جویی بازیکنان داخلی از رقابت برش گلو چین افسردگی آن ابریشم به بازار هند از این رو حاکم کردن رقابت بسیاری از مردم ترویج تحریم در موج ضد چین شدند. دولت هند نمی augmented هر گونه حرکات برای مجاورت آن با آواز محلی برای’ ابتکار. با این حال دولت هند ممنوع 59 برنامه های چینی با استناد به ‘اورژانس مقابله با داعش برای امنیت ملی است. حتی اگر دولت سکوت در تحریم و موضوع آن لازم شد آنها را به اقدام با توجه به آتش زا طبیعت چین و رشد آن در نمایش عمومی.

تحریم و عمل گرایی

به عنوان در هر سازمان تجارت جهانی (WTO) مقررات یک کشور نمی تواند اعمال یک ممنوعیت کامل واردات از هر کشوری حتی اگر هیچ دیپلماتیک منطقه ای و روابط تجاری با این کشور است. بنابراین یک ممنوعیت کامل منتفی است حتی قبل از توجه به آن است. با این حال لازم است برای نشان دادن پرخاشگری نسبت به چین با توجه به خود حیله گر جغرافیای سیاسی در منطقه است. اما تحریم جنگ نمی تواند راه حل نهایی. هند حساب معاملاتی نشان می دهد که واردات از چین 7 برابر بیشتر از صادرات آن به آن است. بزرگترین تجارت دو جانبه کسری که هند با چین بالغ بر $53.6 میلیارد دلار است. بعلاوه هند حساب برای تنها 2% چین از کل صادرات که نمی خواهد بود قادر به تاثیر چین در یک مقیاس بزرگتر. Xiaomi, Xiaomi, Realme و Oppo ترکیب تسلط بر بیش از 60 درصد از بازار گوشی های هوشمند در هند. علاوه بر این هند بالقوه برای تولید هیدروکسی کلروکین (HCQ) بود که در تقاضا به تازگی به عنوان یک درمان ممکن است برای Covid-19 تا حد زیادی بستگی به مواد فعال دارویی (API) است که چین یک تولید کننده و فروشنده. چین عمده سهم بازار در بسیاری از صنایع کلیدی در هند است و سرمایه گذاری های شرکت های هندی در سراسر همه بخش های اقتصاد از جمله Flipkart بزرگ سبد Byju را Paytm ،

منبع: اقتصادی بار

قیمت از جنگ

هر چند هر دو کشور می خواهم به شرکت در جنگ در حالی که Covid-19 همچنان ادامه دارد, تحولات اخیر ایجاد کرده اند که وضعیت جنگ در لاک. برای یک شهرستان قادر به پرداخت هزینه یک جنگ داخلی آن قدرت اقتصادی باید افزایش قادر به پمپ کردن پول برای نیروهای مسلح خود را.

با این حال چین استراتژیک به پایان رسیده این درگیری زمانی که اقتصاد هند را در آینده به نظر می رسد ضعیف. با توجه به اطلاعات منتشر شده توسط مرکز آمار دفتر (CSO) هند رشد تولید کاهش یافت و به سه سال اخیر از 3.6% از 4.4 درصد در مقایسه با آخرین دوره سال است. IIP ارقام آمار 21 ماه اخیر در ماه مارس است. لغو سفارشات با توجه به Covid-19 تا به حال منجر به هند کالا صادرات پیمانکاری به شدت 60 درصد از سال قبل به $10.36 میلیارد دلار در ماه آوریل است. تجارت و صنعت وزیر Piyush Goyal گفت که او انتظار می رود رکود در صادرات در ماه مه به 30-35 ٪ است. علاوه بر آن چین کاهش ارزش بازی را بیشتر تضعیف روپیه. معمولا کاهش روپیه را کمک به تولید کنندگان هندی با ساخت محصولات خود را ارزان تر در بازارهای بین المللی است. اما در مقایسه با سه ماهه یوان چین ‘اقتصاد مقیاس’ سیاست باعث می شود که کالاهای خود را ارزان تر و رقابتی روپیه بعید است که برای جبران تقاضای ضعیف در رفتن به جلو. علاوه بر این چین و هند رقابت در صنايع مختلف به طوری ضعیف تر یوان به معنای رقابت بیشتر و کاهش حاشیه برای صادرکنندگان هند. بعلاوه هند صرف 2/3 از آن دفاع بودجه به پرداخت حقوق و حفظ موسسات ترک مقدار حداقل برای upgradation.

همه از دست داده است برای هند وقتی که می آید به واقع مبارزه با نبرد کوه هنگ از ارتش هند در نظر گرفته شده است به بهترین در جهان است. هند به خرید سلاح های پیشرفته از آن متحدان غربی داده است تقویت قابلیت های ارتش که حتی کارشناسان چینی قبول. علاوه بر این هند نشان می دهد چشم انداز قوی برای توسعه اقتصادی در سال مالی آینده که به هند از آن آسیب پذیری ناشی از کوروناویروس.

چین هر چند که نسبت به هند در مسلح قدرت, قدرتمند ترین ملت ها در جهان به طور خاص چین به دلیل انفعال در برابر Covid-19. چین بزرگترین متحد باقی می ماند آن ‘Colonised’ پاکستان است.

سیستماتیک شکست در راه است

یک جنگ در خاک هند با هر نتیجه خواهد در هر صورت تاثیر منفی کشور است. علاوه بر این در زمان جهانی شدن و حکومت قوانین سازمان تجارت جهانی ارائه موانع تجارت در سراسر مرزهای این است که نمی خواهید به موفقیت, اما سیستماتیک حرکت به سوی اعتماد به نفس می تواند کمک به هند کاهش وابستگی به چین است. خوب فکر پرهیز در برابر محصولات چینی بیش از یک دوره از زمان تنها می تواند کمک کند.

چین سوزان طبیعت باید دلسرد و هند باید با تقویت آن باند با متحدان است که مشابه دیدگاه در چین جغرافیای سیاسی. هند باید اعتماد در دیگر کشورهای دموکراتیک احسان چین ناتوانی در جلوگیری از این بیماری همه گیر و پول نقد در فرصت کسب و کار تبدیل به هند در زمان Covid-19. هند می توانید با ارنج زدن آن اعتماد به نفس ایدئولوژی با تقویت تقاضای داخلی و عرضه است. یکی دیگر از جنبه است که در آن هند نیاز به بهبود R&D. هند صرف تنها 0.7 درصد از تولید ناخالص داخلی در تحقیقات نسبت به کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا و چین است که صرف 2-3 ٪ از تولید ناخالص داخلی خود را به پژوهش است. افزایش در هزینه های صنعتی در تحقیق و ارائه تولید مبتنی بر مشوق هایی را در هند هزینه تولید. تنوع واردات سبد و بیشتر liberalising سرمایه گذاری مستقیم خارجی رژیم می تواند در بهبود و هند شانس در به حداقل رساندن چینی تسلط در بازارهای هند.

سرانجام هند را در وضعیت کنونی با چین باعث می شود آن را ضروری است برای سرخپوستان به مقابله به مثل در برابر چین conniving طبیعت است. اعتماد به نفس نقش کلیدی در هند ظهور به عنوان یک ابرقدرت و جلوگیری از نفوذ چینی از گسترش ریشه های آن را در بازارهای هند می شود اساسی است.

منابع:-

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im