طرح نابغه هند به آینده آموزش عالی آمریکا: بلومبرگ

توسط تایلر کوین

با بسیاری از ایالات متحده آموزش عالی آنلاین تنها این ترم، و آینده طولانی مدت آن عمیقا نامشخص، در حال حاضر زمان به رویای بزرگ است. فانتزی خود من بر اساس برنامه اخیر دولت هند برای تشویق 100 دانشگاه برتر جهان به فعالیت در هند است.

در نظر بگیرید که چگونه 30 سال آینده ممکن است نگاه اگر هند اجازه می دهد تا ایجاد “پرینستون بمبئی”، “هاروارد حیدرآباد” و یا “آکسفورد کلکته” است.

در ابتدا، اکثر دانشگاه های برتر آمریکا تمایلی به ادامه جسورانه ای ندارن. سرمایه گذاری در خارج از کشور وجود دارد، مانند کالج Yale-NUS در سنگاپور، اما آنها معمولا کوچکتر و کمتر نسبت به دانشگاه خانگی مهم است. دانشگاه های برتر حسادت از موقعیت های خود به عنوان موسسات انحصاری محافظت می کنند، و برای هاروارد (حتی پیش از جاوید-۱۹) استخدام دانشکده با کیفیت قابل مقایسه در هند در اکثر زمینه های تحصیل دانشگاهی آسان نخواهد بود.

هنوز هم، برخی از مدارس در 100 بالا عملیات در هند آغاز می شود. حتی اگر هاروارد مردد باشد، مدارسی مانند دانشگاه تگزاس در آستین، مؤسسه فناوری جورجیا یا شاید یکی از مدارس سنگاپوری که در آن نزدیکی است، نمی تواند.

در فانتزی من، مدارسی که به گسترش عملیات هند خود باز هستند، به طور قابل توجهی در شهرت بالا خواهند رفت. هند، و جنوب آسیا به طور کلی تر، در میان انفجار فوق العاده استعداد در زمینه های مختلف است. Sundar Pichai اجرا می شود الفبای و گوگل، و Satya Nadella اجرا می شود مایکروسافت. آبهیجیت بانارجی اخیراً برنده جایزه نوبل اقتصاد شده است. ویشی آناند یکی از شطرنج بازان برتر جهان است. نویسنده های هندی در سراسر جهان مشهور هستند. و همینطور.

دانشگاه های که شعبه های قابل توجهی در هند باز بدین ترتیب در میان بهترین در جهان تبدیل می شود – نه 100 بالا، اما 50 برتر. هند می تواند خود را در وضعیتی بسیار شبیه به ایالات متحده در سال 1900، زمانی که اکثر دانشگاه ها و محققان آمریکایی عقب افتاده از آن اروپا، اما در چند دهه از آنها پیشی گرفتن. فشارهای رقابتی به پا می شد، و مدارس بسیار بالایی که در ابتدا تمایلی به ورود به هند نبودند، خود را در آن می یافتند.

شما ممکن است تعجب کنید که آیا هند در واقع نیاز به همه این شاخه های خارجی زمانی که آن را تا به برخی از مدارس عالی خود را، به عنوان مثال، موسسه های مختلف هند از تکنولوژی. در فانتزی من، برخی از موسسات هند از آموزش عالی بهبود خواهد یافت و مجبور برخی از رقبا — باید ما می گویند UC برکلی؟ — تا کشور را ترک کند. با این حال بسیاری از هندی های با استعداد حضور در یک شاخه از هاروارد یا یال را به گزینه جذاب پیدا کنید. بعلاوه، مدارس خارجی برتر ممکن است اتحاد با نهادهای هندی را تشکیل داده باشد (به عنوان یال در سنگاپور انجام داده است)، به دانش آموزان بهترین از هر دو جهان است.

اين آينده هنوز بهتر نشده با گذر زمان، جمعیت دانش آموختگان هندی دانشگاه های معتبر آمریکا افزایش خواهد یافت، به نسبت کسانی که در آمریکا تحصیل کرده و فارغ التحصیل شده اند. مدارس برتر امریکا به این ترتیب موتور های فرصت تبدیل خواهد شد. همچنین ممکن است آشکار شود که دانش آموزان ی که در آمریکا حضور می کنند همتاهای هندی خود را انجام می دهد. چه راهی بهتر برای روشن کردن یک آتش رقابتی تحت نهادهای غالب فعلی؟

و شاید برخی از مشتاقترین و جاه طلبانه ترین دانشجویان آمریکایی ترجیح دهند که در هند تحصیل کند نه در آمریکا. (شاید یک دانشجوی آمریکایی “لغو شده” را می توان به براون اوتار پرادش فرستاد؟) شما نمی خواهید با بهترین همسالان خود مطالعه کنید، با دانستن اینکه شما ممکن است در کنار اینشتین، فون نویمان و یا البته رامانوجان، در کنار نسل بعدی نشسته باشید؟

بهترین از همه ، مدارس برتر آمریکا را یاد بگیرند که آنها می تواند درهای خود را به بسیاری از دانش آموزان بیشتر باز در حالی که افزایش دسترسی و اعتبار از موسسات خود را به طور کلی. موفقیت پرینستون بمبئی باعث می شد که پرینستون در نیوجرسی بسیار بزرگتر شود. پس از همه، اگر آنها می توانند پذیرش دانش آموزان واجد شرایط تر از کرالا، آن را دنبال نمی کند که آنها همچنین می توانند قبول کودکان با دستیابی به بالا از حومه مریلند؟ يا حتي، بگو ديترويت؟

همونطور که گفتم، این اهمش یه خیاله بوروکراسی هندی می تواند خسته کننده باشد، سیاست هند می تواند نهی شود، و بسیاری از دانشکده های با استعداد هنوز هم به دنبال ترک هند هستند تا به جای حرکت به آنجا، در میان مشکلات دیگر. هنوز هم با توجه به پیامدهای افزایش هند، این آینده دیگر دیوانه وار به نظر نمی رسه. گسترش هند می تواند بهترین چیزی باشد که برای آموزش عالی آمریکا و بریتانیا در این قرن اتفاق می افتد.

توقف بعدی: MIT Lagos!

 

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im