قفل شدن Covid-19 هند تلاش ها برای متوقف کردن خوشه در ازدواج کودکان را تهدید می کند: رویترز

توسط رولی سریواستاوا

هنگامی که پلیس در را زد به عنوان تفنگداران 15 ساله آماده به سر به معبد در روستای خود را در شمال هند، عروس به مشوش شد.

با پدر بیمار و برادر بیکار، ماسکان معتقد بود که ازدواج با پسر یک خویشاوند دور، بار مالی را بر خانواده اش کاهش می دهد و آینده بهتری را ارائه می دهد.

با این حال یک نکته به مقامات در ماه ژوئن توسط فعالان محلی نگران در مورد سنبله در ازدواج های اولیه در طول قفل کردن ویروس کوروناویروس هند منجر به عروسی ماسکان به نام خاموش، در حالی که پدر و مادر او تحت قانون ازدواج کودکان متهم شد.

وقتی پدرم ازدواجم را ثابت کرد، من موافقت کردم، موسکن که نامش برای حفاظت از هویتش تغییر کرده است، تلفنی از روستای ش در ناحیه ٔ جاونپور در ایالت اوتار پرادش گفت. با این حال او گفت که او ترجیح می دهد به مدرسه در صورت امکان.

“هيچ غذايي وجود نداره” ما در یک اتاق زندگی می کنند. پدرم نگران من بود و گریه می کرد.” ازدواج من همه چيز رو به دست مي گرفت اکنون می گویند که من باید سه سال صبر کنم (تا سن قانونی ازدواج در هند).”

پس از پاندمی Covid-19 صنعت را به توقف و تعطیل مدارس در ماه مارس، فعالان و مقامات در بخش هایی از هند از ایالت جنوبی تامیل نادو به غرب ماهاراشترا مشاهده روند غیر منتظره: ازدواج کودکان در حال افزایش بود.

قبل از شیوع، بسیاری از ازدواج های اولیه در اطراف جشن های عمومی و جهیزیه های بزرگ پرداخت شده توسط خانواده عروس، در حال اتفاق می افتاد.

با این حال محدودیت های هند در قفل کردن به معنی بسیاری از خانواده های بی کار و تلاش در حال انجام مراسم در پرداخت ارزان و برای آنها به عنوان به دنبال سهولت سختی اقتصادی خود را.

با تعطیلی مدارس و مراسم عروسی با احتیاط، مقامات از ترس این که کودکان – به خصوص دختران – سخت تر برای رسیدن به، آموزش، و نجات از ازدواج است که محدود کردن آینده خود را.

ازدواج زودهنگام باعث می شود که دختران از مدرسه خارج می شود و کمپین کنندگان می گویند که این کار خطرات بردگی، خشونت خانگی و جنسی و مرگ در زایمان را نیز افزایش می دهد.

از 223 میلیون زن و دختر در هند که در زمان کودک ازدواج کرده بودند، تقریبا نیمی از آنها قبل از تبدیل 15 ازدواج کردند، طبق آمار سازمان ملل متحد برای کودکان (یونیسف).

اطلاعات یونیسف از سال ۲۰۱۸ دریافتکه حدود ۲۷٪ دختران قبل از اینکه ۱۸ سال بشود ازدواج می کنند، از ۴۷٪ درصد در یک دهه قبل از آن پایین می اید. با این حال طرفداران ترس که پیشرفت ممکن است در معرض خطر در سراسر هند روستایی.

Thameem Unisa، یک افسر رفاه اجتماعی در تامیل نادو، گفت تعداد ازدواج کودکان در دو منطقه از ایالت به 27 در ماه ژوئن از 5 مارس افزایش یافت. تیم او موفق به جلوگیری از 50 ازدواج در این دوره اما 24 هنوز هم پیش رفت، او افزود.

او به بنیاد تامسون رویترز گفت: «این طور بود که ۱۰ سال پیش بود.

“ما آموزش و آگاهی زیادی داده اند … جنبش (برای توانمندسازی کودک دختر) رو به عقب می شود.”

تهدید قاچاق

مقامات در Childline، یک خط تلفن اضطراری رایگان برای کودکان که از دولت فدرال تامین مالی می شود، گفتند که آنها ۵۲۰۰ ازدواج کودکان را بین ماه های مارس و مه متوقف کرده اند. آنها گفتند که امکان مقایسه داده ها با سال های گذشته در این زمان وجود نداره.

کمیسیون حفاظت از کودکان هند گفت که هیچ اطلاعاتی وجود نداشت که نشان دهد در هنگام قفل شدن، یک خوشه در ازدواج کودکان وجود دارد، اما از دولت های ایالتی خواسته بود که نسبت به این تهدید هوشیاری بیشتری داشته باشد.

قانون ممنوعیت ازدواج کودکان، ۱۰۰۰۰۰ روپیه هندی (۱۵۳۵ دلار) و دو سال زندان برای والدینی که در تلاش برای ازدواج با کودکان کم سن و سال خود گرفتار شده بودند، جریمه ای را تحمیل می کند.

ازدواج کودکان یک نگرانی بالقوه است. ما آن را قاچاق می دونيم.” پريانک کانونگو، رئيس کميسيون حقوق کودک گفت. …کسانی که آسیب پذیر هستند باید نقشه ریزی شود تا آنها را به طرح های رفاهی دولت در دسترس پیوند دهد.”

وزارت خانه زنان و کودکان فدرال به درخواست های مکرر برای داده ها و اظهار نظر پاسخ نداد.

میلیون ها کارگر مهاجر داخلی در ماه های اخیر شغل خود را از دست داده اند و به خانه های خود از شهرها بازگشته اند، برای کار محدود و تلاش برای تامین خانواده شان به مبارزه می پردازند.

فعالان از این می ترسم که این کار ممکن است برخی از مردان را به سرمایه گذاری در عروسی ارزان به عنوان یک راه برای دختران ترافیک برای رابطه جنسی و کار.

رول سینگ از دکتر Shambunath سینگ بنیاد تحقیقات در اوتار پرادش — که به پلیس در مورد تفنگداران خبر — گفت که او خانواده های بیشتری در روستاها دیده بود که برای جهیزیه خواسته نمی شود ، برخی حتی ارائه پول به پدر و مادر دختر.

“درگیری در خانه ها رفته است تا، دختران هیچ توجه نمی کنند، و مدارس و کالج ها بسته است، او گفت: “. “(دختران) درست را از نادرست نمی دانم و حاضرند به وعده ازدواج ترک کنند. ما از افزایش قاچاق می ترسم.”

مدرسه خارج

بسته شدن مدارس در سراسر هند از ماه مارس نه تنها آموزش و پرورش را مختل بلکه حمایت در مورد ازدواج کودکان است.

پوجا مرویها، رئیس حقوق غیرانتفاعی کودک و شما می گوید: «بسیاری از کارها (در مورد ازدواج کودکان) همیشه ترکیبی از بالا نگه داشتن مدارس و اداره کردن و نگه داشتن دختران در مدارس بود.

او گفت که والدین بیشتر ازدواج کردن دختران خود را متوقف کرده بودند به شرطی که آنها در مدرسه بودند، که آنها را به عنوان یک “فضای امن” می بینند.

تعداد دختران خارج از مدرسه در سراسر هند 11-14 سال کاهش یافته است به کمتر از 5٪ در سال 2018 در مقایسه با حدود 10٪ یک دهه قبل، بر اساس یک نظرسنجی توسط آموزش و پرورش غیر انتفاعی پراتهام.

ماهاراشترا در نظر دارد که مدارس مسکونی را بازگشایی کند تا با افزایش “غیرمنتظره” ازدواج کودکان مقابله کند. مقامات در ایالت بیش از 100 عروسی از آوریل تا ژوئیه متوقف اما ترس از اینکه بسیاری دیگر بدون گزارش رفت.

اما آموزش و پرورش تنها می تواند تا کنون پیش می ره، به گفته فعالانی که می گفتند فقر و فقر ی همه گیر شده ممکن است برای خانواده ها سخت تر و بیشتر شود تا از ازدواج با دخترانشان اجتناب کنند.

پدر موسکن اين رو خيلي خوب ميدونه

…اين روستا خوب نيست ما برای ایمنی او می ترسم … ما پولی برای تغذیه او نداریم.” این جوان ۶۵ ساله که برای حفاظت از هویت دخترش نام شرایی نشده است.

عروسی دختر او می شد بدون جهیزیه انجام می شد، فرصت نادری برای خانواده برای جلوگیری از گرفتن وام برای پرداخت پدر و مادر داماد و سپس افتادن به بدهی.

ما در میان فقیرترین ها در اینجا قرار داریم، هیچ به ما نگاه نمی کند. “اگه بميرم چي؟ دخترم تو جاده ها مونده

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im