هند به انرژی پاک رفت و برگشت سهام

این شک و تردید در هند در مورد گاز و اعتماد به عنوان یک منبع انرژی هم از ما اجبار به واردات افزایشی مصرف. مزمن تجارت کسری فلسفه خودکفایی که غالب تا آزادسازی اقتصادی در 1991-92 و ذخایر گسترده ای از زغال سنگ داخلی militate برابر افزایش وابستگی به گاز.

ما نه تنها در این استراتژی محدود کردن اتکا به انرژی وارداتی و تنوع منابع ما. در نظر بگیرید که هند واردات وابستگی (38% 2019) و به اشتراک گذاری گاز در انرژی اولیه (6% 2019) است نه بیش از حد متفاوت به دیگر کاهش درآمد متوسط اقتصاد در هند و اقیانوس آرام (BP انرژی آمار 2020).

به سرعت در حال رشد ویتنام تنها مصرف آنچه در آن تولید می کند حتی اگر گاز است و فقط 8 درصد از انرژی اولیه. بنگلادش واردات وابستگی کم است در 16 درصد با سهم بالایی از 71 درصد در انرژی اولیه. آنها به طور فعال به دنبال تنوع بخشیدن به انرژی مشخصات شامل زغال سنگ (از هند) و آبی (از نپال و یا بوتان).

اندونزی واردات وابستگی به 38 درصد با سهم 18 درصد در انرژی اولیه. تایلند واردات وابستگی به 30 درصد با سهم 33 درصد در انرژی اولیه. چین با آن عظیم تجارت مازاد یک وابستگی 42 درصد و به اشتراک گذاری در انرژی اولیه از 8 درصد.

گاز به عنوان یک انرژی وارد شده از منابع به دست آورد و بالاتر انعطاف پذیری با رشد LNG زنجیره تامین به عنوان مخالف به گاز پمپ از طریق لوله است که در حالت اولیه برای انتقال در اروپا و آمریکا.

هند خود را برای اولین بار واردات LNG و regassification ترمینال در Dahej در سال 2004. حرکت به واردات LNG به یک انگیزه به دلیل باز کردن بخش برق به بخش خصوصی در اواخر 1990s. از سقط انرون پروژه مرتبط هند به LNG زنجیره تامین. گاز پاک سوخت از زغال سنگ و یا دیزل بنابراین تغییر به آب و هوا حساس فن آوری نیز تحت فشار قرار دادند و در این مورد بیشتر گاز در ما افزایشی در سبد انرژی.

اما تعهد ما به سبز انرژی ما نمونه کارها باقی مانده است مشروط بر حمایت از آب و هوا وجوه. در سال 2015 نخست وزیر مودی رفتگان از این استراتژی دفاعی.

اما به حداکثر رساندن استفاده از منابع داخلی به جای امید بستن برای افزایش سهم گاز در بالای ذهن خود را. انرژی خورشیدی ارائه یک گزینه داخلی و PM متعهد به سطح شیب دار تا تجدید پذیر ظرفیت به 40 درصد (23% در سال 2019) از مجموع ظرفيت توليد برق تا سال 2030.

پس از انرژی خورشیدی قیمت ها سقوط کرد و برق سازی قیمت ها در حال کاهش است. این فن آوری اختلال رقیق تو رفتگی در دیوار نقش پیش بینی قبلی برای گاز در کاهش انتشار کربن.

گاز مبتنی بر قدرت است گران تر از زغال سنگ بر اساس نسل که نقدی گرسنگی توزیع آب و برق بیمار می تواند استطاعت. زمان روز قیمت گذاری می تواند مزیت سریع سطح شیب دار تا گاز قدرت. اما قدرت خرید توافق باقی می ماند هايی برای زمان عرضه هر چند هندی, انرژی, بورس, معاملات 4 درصد از شبکه برق فروش ارائه شفاف و البته محدود و کوتاه مدت و فرصت های تجاری ژنراتور.

سیاست نیز نگه می دارد معدن زغال سنگ زنده است. بازیکن در غالب در اینجا این است که بخش عمومی یکپارچه – زغال سنگ هند با مسئولیت محدود که حدود 0.4 میلیون نفر در هند فقیرترین منطقه شرقی هند و تولید 60 درصد از 538 میلیون تن استخراج شده در سال گذشته است. بقیه استخراج شده است توسط شرکت های خصوصی که با استفاده از زغال سنگ به عنوان یک ورودی برای تولید برق خود را (اسیر مصرف).

در ماه ژوئن 2020, دولت اعلام کرد که مزایده چهل و یک جدید معادن به بخش خصوصی به صورت نامحدود استفاده تجاری از جمله فروش در بازار است. این یک گام جسورانه نسبت به آزادسازی بخش زغال سنگ بود که ملی در 1971-72.

طرح بازی است که برای گریز سیاسی هزینه های خصوصی سازی زغال سنگ هند آشکار از طریق قانون. سه روز اعتصاب در تاریخ 5 ژوئیه برگزار شده توسط اتحادیه های کارگری در برابر این حرکت با یکی دیگر از اعتصاب هدفمند برای اوت 18.

این استراتژی تدریجی خصوصی سازی استفاده شده است در مورد حمل و نقل هوایی با موفقیت – هر چند هوا هنوز هم هند مبارزات در سالانه هزینه مالی برای دولت از 3000 تومان کرور.

قدرت بخش است مثال دیگری از خصوصی سازی با اعلام کرد. تسهیل خصوصی جدید نسل در noughties از طریق شفاف مقررات منجر به 46 درصد از 370 GW ظرفیت (مه سال 2020) که در دست بخش خصوصی همراه با 95% 87 GW ظرفیت تجدید پذیر.

خبر خوب این است که هند به میزان مصرف انرژی را به رشد است. انرژی سیاست 2005-06 (کمیسیون برنامه ریزی) پیش بینی رشد اولیه تجاری انرژی در 6 ٪ در سال به 907 میلیون تن معادل نفت توسط 2021-22 و 1651 mtoe توسط 2031.

اخیر پیش نویس سیاست انرژی 2017 (Niti Ayog) در ادامه این خط روند تا 2040 با ثابت 9 درصد سهم گاز از سال 2022 به بعد اما یک سهم برای برق تجدید پذیر (از جمله آبی) از افزایش 20% در سال 2022 به 26 درصد توسط 2040.

دو نتیجه ایستادگی کردن با مقایسه این دو سند نوشته شده از یک دهه از هم جدا. اولین بدبینی گاز به عنوان یک منبع انرژی پاک و همچنان ادامه دارد. دوم و فن آوری رقابت کلیدی خواهد بود برای تعیین سهم بازار.

در سال 2005 قیمت گاز تا به حال به اوج خود رسید به بالا از $13.43 (اکتبر) در هر میلیون Btu. در سال 2017 آنها متنوع بین $2.82 به 3.15 – هنوز هم بیش از حد بالا به ضرب و شتم زغال سنگ و پایین به اندازه کافی برای نگه داشتن انرژی خورشیدی در خلیج. در ماه ژوئن سال 2020 قیمت گاز پایین بود به رقابتی $1.63.

بیشتر به طور قابل توجهی گاز در بازار در حال حاضر بیشتر انعطاف پذیر در قرارداد برای عرضه و مدیریت ریسک (مشتقات و معاوضه). این تحولات توازن خطر ابتلا به نفع مصرف کنندگان است.

گاز ممکن است هنوز به خورشیدی یک اجرا برای پول خود را تا هزینه برق ذخیره سازی را کاهش می دهد به طور قابل توجهی پیش بینی شده توسط 2040. البته این کار نیاز به یک یا انتخاب. هر دو فن آوری می تواند همکاری وجود داشته باشد و رشد به ضرر نفت وارداتی.

LNG مناسب سوخت برای تأمین انرژی وسایل نقلیه سنگین با همان چگالی انرژی به عنوان دیزل اما منهای کربن تولید گازهای گلخانه ای. استفاده از گاز هیدروژن مشخصی CNG (گاز طبیعی فشرده) در حال حاضر سرنشین برای شهر اتوبوس در دهلی نو توسط بخش دولتی behemoth -هند نفت شرکت.

این شبکه برای تامین PNG (تحت فشار گاز طبیعی) در مناطق شهری و تامین شبکه ای از LPG (گاز مایع و نفت گاز) در سیلندر برای مناطق روستایی در حال رشد است در انتظار گاز بودن ترجیح سوخت برای پخت و پز به عنوان درآمد را بهبود بخشد.

تو رفتگی در دیوار فرصت های نیز وجود دارد می گوید: Saurabh کومار مدیر عامل EESL – به جلو به دنبال بخش دولتی شرکت نکردم که کم هزینه لامپ های LED – برای پاک کردن گاز بر اساس غیر متمرکز trigeneration برق, سرمایش و گرمایش خدمات در نواحی شهری مانند پارک های صنعتی و مجلل مجتمع های مسکونی.

هند در حال رشد انرژی مشخصات باقی خواهد ماند smorgasbord از منابع انرژی رقابت برای سهم بازار با کمترین هزینه نسبتا تمیز گزینه داشتن یک شروع بیش از دیگران در ارزش برای پول اولویت ما مصرف کنندگان داخلی.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de