هندی, پارادوکس: آموزش فرزند دختر حل هند جمعیت مشکل است. اما مرد همچنان اولویت مرگبار اجرای

سیزده نفر از 22 متحده که داده ها در دسترس است افتاده اند زیر جایگزینی باروری سطح. این نیاز به هند شروع به آماده شدن برای یک مرحله از کاهش جمعیت. نمونه سیستم ثبت نام (SRS) گزارش آماری برای سال 2018 است آخرین نظرسنجی به تصرف انتقال جمعیت در جریان است. هندی heartland متحده – به خصوص بیهار و MP – و آسام بالاتر از جایگزینی سطح باروری از 2.1 با TFRs اعم بین 2.4 و 3.2. اما در همه جا دیگری در شرق و جنوب و شمال و غرب اولویت برای یک و دو فرزند خانواده است که به وضوح قابل تشخیص.

در متحده است که دیدن جمعیت کاهش nativist احساسات را به خوبی به راه را برای سیاست های استقبال از مهاجرت. در غیر این صورت کمبود نیروی کار رقابت دستمزد و رکود اقتصادی شروع خواهد شد آشکار. با بسیاری از افراد مسن افزایش متحده باید طرح توسعه ظرفيت در بهداشت و درمان و امنیت اجتماعی طرح. این SRS داده ها همچنین نشان می دهد ارتباط قوی بین سطح آموزش و پرورش از زنان و نرخ باروری دارد. میانگین TFR شد 1.7 میان فارغ التحصیل زنان 1.8 و 1.9 بود برای کسانی که تحصیل تا کلاس 12 و 10 2.5 برای کسانی که با آموزش و پرورش ابتدایی و 3.0 در میان بی سواد زنان است.

به جای اجباری تولد کنترل اقدامات laggard متحده باید تمرکز بر نتایج یادگیری و نگه داشتن دختران در مدرسه است. در ضمن نزولی به خانواده های کوچکتر می تواند بیشتر انتخاب جنسیت شیوه قرار دادن فرزند دختر در یک نقطه ضعف وجودی. نسبت جنسی در بدو تولد در 2016-18 بود فقط 899 زنان در هر 1000 مرد. این 3 نقطه چشم انداز مثبت از 2014-16 است اما با این وجود سقوط از 906 در 2012-14. سازمان صندوق جمعیت ملل متحد دولت از جمعیت جهان گزارش 2020 محاسبه که 4.6 لاخ دختر بچه ها در سال رفت و گم شده در هند با توجه به جنسیت انتخاب در طول این دوره است. این یک بلات هند باید سریع پاک کردن. کاستی در طرح های مانند بتی Bachao, Beti Padhao باید به سرعت رسیدگی است.

این قطعه به نظر می رسد به عنوان یک سرمقاله نظر در چاپ نسخه ای از این بار از هند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>