هند برای فروش به عنوان نخستوزیر دولت ملی ارائه می دهد آیکون پلاگین کسری

پس از سال ها از کوچک divestments نخست وزیر نارندرا راه اندازی شد هند بزرگترین-تا کنون دارایی فروش $29 میلیارد دلار خصوصی سازی درایو است که کمک به سرپا نگه داشتن اقتصاد, اما همچنین می تواند جرقه کارگر تظاهرات به عنوان برخی از کشور, شرکت آیکن در بلوک.

در مواجهه با بالاترین نرخ بیکاری در 45 سال و یک سایه بحران بانکی که فلج وام مودی نیاز به پول برای پلاگین یک سوراخ بودجه و صندوق هزینه های زیرساخت و اصلاحات. اما این طرح roused طوفان اعتراض را حتی در میان برخی از حامیان او بیش تا چه حد او را پیگیری یک سیاست است که می تواند به خطر اندازد میلیون ها نفر از معیشت و از بین بردن اشخاص شده اند که یک منبع غرور و افتخار برای شهروندان در دهه پس از استقلال.

“وسعت فروش برنامه در نظر گرفته شده است به سیگنال است که از آن رانده شده توسط دولت اصلاح طلب گرایش نه فقط مالی نیاز دارد” گفت: Eswar پراساد استاد در دانشگاه کرنل. “یک سوال کلیدی این است که آیا مودی است مایل به استفاده از برخی از سرمایه سیاسی برای فشار از طریق خصوصی سازی و اصلاحات مربوط به” سیستم مالی بازار کار و زیرساخت پراساد گفت.

                  ایسنا-3

خصوصی سازی سیاست های جهان بیش از همیشه کشیده انتقاد از “فروش خانواده و نقره” اما از آنجا که نخست وزیر سابق بریتانیا مارگارت تاچر تاریخی divestment مبارزات انتخاباتی در سال 1980 دولت باید در دفاع از این استراتژی به عنوان یکی که به ارمغان می آورد بهره وری و دراز مدت رشد.

                  بلومبرگ (7)

مودی برنامه نیز بدستآمده کر مخالفت. وابستگان خود را Bharatiya Janata Party باید آن را با برچسب تحویل از دارایی های دولت به “شرکت های چند ملیتی در throwaway قیمت.”

                  بلومبرگ-2

“تفاوت در این است که تاچر به حال یک طرح جامع است که او حمایت با مالیات بر درآمد و مالیات بر فروش و بسیاری از چیزهای دیگر” گفت: Subramanian Swamy, یک نماینده مجلس از حزب حاکم که اخیرا در انتقاد از سیاست های اقتصادی دولت. “این یک بسته به حرکت این کشور را از سمت چپ به راست. در اینجا وجود دارد این است که هیچ طرح جامع. این وحشتناک مخلوطی از کنترل دولتی و خصوصی.”

از دست رفته مهلت

وجود دارد بیش از این که آیا این طرح است و حتی دست یافتنی است. در 2019-2020 سال مالی دولت کاهش یافته است کوتاه از آن divestment هدف پس از عدم فروش کامل هوایی هند با مسئولیت محدود. و بهارات نفت شرکت دولتی نفت refiner. پس از از دست رفته خود مالی شکاف اهداف برای سومین سال متوالی فروش آن انجام شده است رو به جلو.

در همه دولت فدرال با هدف فروش سهام در بیش از دو دوجین از حدود 300 شرکت های دولتی در سال مالی آینده شروع آوریل 1. تا کنون مودی اصلاحات برای کسب و کار عبارتند از: شیب کاهش در مالیات بر شرکت ها ادغام برخی از دولتی وام دهندگان و اقدامات برای تشویق بیشتر سرمایه گذاری خارجی.

اگر فروش را با توجه به طرح در سال مالی آینده آنها را در تقریبا نیمی از این مقدار هند را مطرح کرده است از به عنوان بسیاری از 283 معاملات بیش از سه دهه گذشته بورس داده ها نشان می دهد. آنها همچنین افزایش سهم سرمایه گذاری رسید به 7 درصد از درآمد دولت از کمی بیش از 2 درصد پنج سال پیش است.

بزرگ بلیط برای سال آینده این است که بیمه عمر پارسیان هند یا LIC است که انتظار می رود به چنگک جمع کردن در حد 900 میلیارد روپیه برای تنها بریدن از دولت کرگدن. سرمایه گذاران تشبیه پیشنهاد به رکورد اولیه سهم فروش کارخانه تولید سیمان که در ماه دسامبر افزایش بیش از 25 میلیارد دلار.

بمبئی-بر اساس شرکت بیمه بیش از یک میلیون و عوامل و 300 میلیون سیاست همراه با مخاطرات صدها نفر از شرکت های دیگر از جمله آن وابسته IDBI بانک با مسئولیت محدود. و این کشور بزرگترین شرکت Reliance Industries Ltd. اما LIC بسیار بیشتر از آن است که به بسیاری از سرخپوستان. آن را نمادی از حمایت دولت پس از آن تشکیل شد و در دهه پس از استقلال به ارائه پوشش جهانی.

“چرا باید وجود داشته باشد یک IPO ؟ این پول” گفت: شیوا Nimje, 52, که کار می کرد برای بیمه گر برای 27 سال است و بخشی از یک کمپین توسط کارگران خط خارج شدن این طرح است. “من اعتماد به نفس ما خواهد بود قادر به متوقف کردن فروش این سخت ما نیاز به مبارزه برای این” او گفت: توسط تلفن از مرکزی هند در شهر ناگپور.

اعتراض

راجش Nimbalkar دبیر کل All India ملی بیمه عمر کارکنان فدراسیون اتحادیه است که نشان دهنده بسیاری از LIC کارگران گفت: 100,000 شرکت کارکنان معترض هستند. “LIC یک غاز که میسازد تخم مرغ طلایی” او گفت:. “دولت نباید آن را بکشند.”

حتی بدون کارکنان مخالفان LIC, تاریخچه اندازه و عملیات معنی مثال آسان نخواهد بود گفت: Mahesh Patil, مدیر ارشد مدیر سرمایه گذاری برای سهام در Aditya Birla صندوق.

“LIC بزرگترین بیمه عمر بازی را بدون شک باید از سرمایه گذاران در,” او گفت:. “اما آنها را مجبور به دریافت بیش از بسیاری از مسائل مانند گرفتن حساب های خود را به منظور بیشتر آشکار در خط با لیست بازیکنان و کارمند مقاومت قبل از آنها می تواند ضربه بازار است.”

در حالی که LIC فیل در اتاق خود را ارائه خواهد بود یک سهم اقلیت و نه خصوصی. شرکت های که در آن دولت فروش کنترل — از جمله حمل و نقل پارسیان هند Ltd. این کشور بزرگترین دریا باری حامل تجهیزات ساخت و ساز ساز BEML Ltd. و ظرف Corp. از هند با مسئولیت محدود. — یک کیسه مخلوط از نقطه نظر سرمایه گذاری.

بهارات نفت به عنوان مثال به دست آورده کمی بیش از 76 میلیارد روپیه آخرین سال مالی, در حالی که هوا در هند از دست داده و تقریبا به همان اندازه و در همان زمان و نه پول ساخته شده از سال 2007. فروش طرح نیز می آید در برابر پس زمینه از coronavirus بیماری همه گیر است که چکش جهانی اعتماد به نفس. هند معیار شاخص از دست داد 7 درصد در هفته گذشته.

تاریخ و وزیر دارایی Anurag Thakur قانونگذاران گفت on Dec. 3 که سرمایه گذاری استراتژی است که توسط هدایت این اصل است که دولت برداشت از بخش های که در آن بازارهای رقابتی باید بالغ و سودآوری است نه ضوابط.

هوایی هند

هند تزریق $4.2 میلیارد دلار به هوایی هند پس از یک سال 2012 یونان در عین حال شرکت هواپیمایی هنوز 8.4 میلیارد دلار رسید در بدهی و همچنان به از دست دادن پول.

“دولت تلاش کرده است برای سال های بسیاری به نوبه خود شرکت اما آن نشده است قادر به انجام این کار گفت:” جاشوا Felman یک مدیر در JH مشاوره و سابق صندوق بین المللی پول رسمی.

او گفت: یارانه های دولتی است که اجازه هوایی هند به ارائه نرخ پایین تر در میان دلایل رقیب جت ایرویز هند با مسئولیت محدود. قادر به رقابت بپردازند. جت رفت و به ورشکستگی در سال گذشته خروج از بیش از 20 ، 000 نفر بیکار.

دولت انتظار دارد برای تکمیل $7.4 میلیارد دلار فروش سهام خود در بهارات نفت در ماه سپتامبر با برخی از بزرگ خاورمیانه تولید کنندگان نفت و روسیه روس نفت PJSC مشتاق برای به دست آوردن دارایی با توجه به مقامات.

منتقدان می گویند این فروش می تواند unitended عواقب آن — که از دست دادن کنترل حمل و نقل شرکت را تحت تاثیر قرار میدهد این کشور عرضه نفت و مثال LIC می تواند ریسک سرمایه گذاری خود را.

مودی مخالفان سیاسی شده است قوی تر.

“این شرکت راه اندازی شد توسط پدران موسس کشور به اشتغال برای افرادی که کار می کنند” گفت: Ashok سینگ ملی معاون رئیس جمهور از ملی اتحادیه های کارگری کنگره اتحادیه جناح از حزب مخالف اصلی. “در حال حاضر نرخ بیکاری در حال افزایش است و اقتصاد رفته به واحد مراقبت های ویژه. در فصل زمستان شما در حفظ و یک پتو به نگه داشتن خود را امن و گرم است. شما لازم نیست آن را دور.”

دولت قدرت پردازش

که ایده دولت وظیفه برای حفاظت از شهروندان به قلب اپوزیسیون از کارکنان. در هند برای دولت کار است و نه فقط یک کار. اغلب آن را حمل اعتبار و مزایای مانند امنیت شغلی بهتر, بهداشت و درمان, بازنشستگی بسته حتی مسکن. هر سال میلیون ها نفر از مردم درخواست برای مشاغل دولتی برای آنها که به وضوح overqualified.

“شرکت های دولتی ارائه مناسب و معقول اشتغال در شرایط ترفیع سالانه و افزایش دستمزد گفت:” Brijesh Upadhyay دبیر Bharatiya Mazdoor Sangh یک اتحادیه در ارتباط با BJP. “پس از خصوصی سازی شرایط تغییر خواهد کرد برای کارکنان و شرکت مصرف بیش از ممکن است شغل را کاهش دهد.”

دولت استدلال در مجلس پاسخ در فوریه. 11 که شرکت های منتشر شده از کنترل دولت خواهد تولید بیشتر فعالیت های اقتصادی خار صنایع جانبی و ایجاد شغل. آن اقتصادی اخیر گفت: بررسی و تحقیقات نشان داد که “بسیار قوی و اثر مثبت” در بهره وری نیروی کار و بهره وری به طور کلی.

مودی چهار سال برای اثبات این مورد است که قبل از این کشور قضاوت خواهد کرد موفقیت این برنامه در پای صندوقهای رای است.

این مقاله در ابتدا در ظاهر بلومبرگ

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de