مدتی در دسامبر 2019, BJP Rajya سبها عضو تعداد بازدید کرده بود به ما توضیح دهد که چرا این کا — او تنها پس از وارد شهروندی, اصلاحیه لایحه (کابین) تا به حال تبدیل شدن به شهروندی متمم قانون (CAA) — یک قانون است که نیاز به آغوش و نه اعتراض.

در این دوره از بحث ما که تا به حال نوسان دور از کا فی نفسه من خواست او را به یک سوال: “آیا دولت می خواهند هند در ده سال آینده یک نیروگاه اقتصادی در آسیا و یا یک هندو Rashtra?”

او البته نه ارائه پاسخ مستقیم. او در واقع نمی پاسخ آن را در همه. و مهم نیست که در آن زمان. آن نیست زیرا این سوال تا به حال در ذهن من بلافاصله بر اساس شیوه ای که در بحث ما پیشرفت بود. این بود طولانی تصور می کردند که نیاز به خطاب.

اما حدود یک ماه بعد در حال حاضر من می خواهم به درخواست اعضای مجلس نشسته در خزانه نیمکت کسانی که در طرف دیگر و حتی اعضای مختلف دولت در مجامع بیش از حد: شما چه می خواهید هند در ده سال آینده ؟

اگر آن را BJP را Anurag Thakur اول, آن, Uttar Pradesh وزیر Adityanath بعد. آنها آشکارا را تشویق مردم به استفاده از گلوله به “آموزش معترضان درس”. و ما شاهد سه حادثه مردم به صورت تصادفی — پریما نظر — باز کردن آتش سوزی در اعتراض سایت تا کنون. همه در دهلی نو.

یک نفر که باز آتش گرفتار در دوربین گفت: “…تنها هندوها’ ‘را’ کار در هند است.” این چیزی است که قانون اساسی ما می گوید اما این چیزی است که ممکن است, اگر هندوستان می کند و در برخی از نقطه تبدیل به یک “هندو Rashtra” و اگر چنین کشور پذیرای ایده اساسی است.

از سوی دیگر طرفداران معلمان محققان و فعالان باید نامیده بیدر مورد — که در آن دانش آموزان به عنوان جوان به عنوان تنها نه سال در حال بازجویی از یک بازی که انتقاد کا — که در آن پلیس باید سیلی از اتهام اغتشاش در معلمان و دانش آموزان غیر قانونی.

“در نقض آشکار نوجوانان عدالت عمل (2015) پلیس بارها و بارها بازجویی مدرسه کودکان به عنوان جوان به عنوان 9 بدون اجازه پدر و مادر خود را به حال برای ساعت در یک کشش” خواند. یک وکیل به من گفت این بویش اجتماعی پلیس. مدرسه یک مدرسه اقلیت.

اگر یکی به نظر می رسد چرا مردم—تعداد قابل توجهی از آنها که رای برای حزب تشکیل شده است که وقت دولت اجازه داده اند خود را برای خرید این استدلال که هند متعلق به هندوها و تنها آنها شما را پیدا خواهد کرد که کنگره و چپ نیز به سرزنش شود.

کنگره و چپ هستند به سرزنش بیش از حد چرا که آنها برای راه بیش از حد طولانی ایجاد شده و اختلافات به خاطر رای. اما که آن را به سمت راست برای برخی از نمایندگان حاضر انتخاب شده برای خدمت به تقسیم جامعه بیشتر و تشویق مردم به استفاده از خشونت? هیچ.

این ایده که این کشور متعلق به یک جامعه مذهبی است که نگران کننده است. هرگز از آن متعلق به فقط یک گروه هرگز آن را باید. این ایده از هند بوده است که از فراگیر.

هر کسی که در تلاش برای آن را در غیر این صورت از حاکمان از گذشته به مدرن روز سیاستمداران رقابت برای “قدرت” همواره جاي خود را در نهایت. اگر این آموزش از تاریخ به عنوان امید برای آینده و تلاش برای تقسیم این کشور را ویران ساخته ما در حال حاضر.

مبارزه به عنوان آن است که اقتصاد باید هند تمرکز اصلی در این نقطه است. برای یک اقتصاد هند نمی خواهد بود قادر به بیشتر نفوذ خود در مجامع جهانی که بدون او جغرافیای سیاسی همیشه در رحمت از دیگر بازیکنان بزرگتر است.

و اقتصاد نمی تمایز بین یک هندو یا مسلمان. زمانی که قیمت پیاز به موشک وار رفتن این panditji در mandir مولوی در یک مسجد و کلیسا و کشیش ها همه آمار به همان اندازه. زمانی که بازار سهام وتکه مسلمان معامله گران نمی رنج می برند بیش از هر یک پارسی معامله گر.

بد اقتصاد لطمه می زند و همه. دسترسی به نیازهای اساسی مانند بهداشت و درمان تبدیل خواهد شد دشوار است. آن را تنها خواهد شد غنی خواهد شد که ایمنی بدن در حالی که وجود دارد و افراد ثروتمند از همه جوامع فقط به عنوان وجود دارد آنهایی که ضعیف.

بنابراین هند باید در تلاش برای تبدیل شدن به یک نیروگاه اقتصادی اگر او می خواهد به بیشتر خودش را در جهان و نه کار به سمت تبدیل شدن به یک کشور است که متعلق به یک جامعه است. در حالت دوم ممکن است با شتاب به محل موردتوجه وتماشای عموم در حالی که برای, اما این امر می تواند بدون نشان دادن قدرت است. حداقل نه نوع است که یک کشور مدرن ممکن است بخواهید به همراه با.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de