هند نیست به تنهایی در dharmayuddha در برابر پکن

بعید است که هر کسی در دولت هند به طور جدی در نظر نظر هند و چین نظامی مشارکت در Ladakh بخش از خط کنترل واقعی به هیچ چیز به جز یک آتش بس موقت. در حالی که موافقت خود را برای توقف آن خزنده پرخاشگری در کوتاه مدت چین نیز روشن ساخته است که آن را نه اذعان حرمت لاک و نه آن است که حاضر به رها کردن آن ادعای حاکمیت بر لاداخ و آروناچال پرادش — مناطق آن ادعا می کند که از لحاظ تاریخی بخش هایی از تبت و با مفهوم چین است.

برای دو دهه گذشته حداقل شده است وجود دارد بحث در هند بیش از چگونه به نمایش در چین به عنوان یک رقیب و یا دشمن. اگر هیچ چیز مرگ 20 سربازان هندی در Galwan ولی در آینده به سختی سه سال پس از طولانی مدت در صورت خاموش در هند-بوتان-چین مرز در Doklam است حل و فصل این سوال کاملا قطعی. نزدیک به توافق ملی بیش از طرح آن در مرزهای نشده, اما, تمدید استراتژی برای مقابله با چین تهدید هند به حاکمیت و تمامیت ارضی.

قابل پیش بینی ظهور یک توافق ملی شده است خدشه دار سیاسی داخلی محاسبات. آن است که در مجموع کنجکاو است که اکثر بران منتقدان نارندرا مودی را از دست داده و مرز kerfuffle اتفاق می افتد به کسانی که به طور مداوم مخالف او پس از 2014 و یا قبل از. برخی از رهبران اپوزیسیون باید خوشحال در این واقعیت است که نخست وزیر نارندرا پیشنهاد برای حمله به یک رابطه شخصی با چین, رهبر Xi Jinping نشده و سود سهام پرداخت می شود. دیگران گرفته اند منحرف لذت در این استدلال که چین مجموعه مناظر خود را در پیشی گرفتن از ایالات متحده به عنوان یک قدرت جهانی و در نظر هند بود و در بهترین حالت یک محرک. مفهوم این است که مودی حمله به فرهنگ از “توسعه طلبی” است كه به هند مشت زدن و بالاتر از آن وزن است.

درک درستی از چین Middle Kingdom ذهنیت را به خوبی ممکن است دقیق باشد اما متاسفانه منتقدان را متوقف کند در تاکید بر چالش های دلهره آور قبل از هند است. با تجلیل از چین های دیدنی و جذاب افزایش از دنگ شیائوپنگ به چین نیز وجود دارد که سیاست نسخه ای است که در آن بیهوده است برای هند به مقاومت در برابر ظهور یک تک قطبی آسیا که بهتر است به مذاکره از نظر محترم تبعیت با پکن است. اگر چه این است که هرگز اظهار داشت: به صراحت این “ویشی ذهنیت” قابل تشخیص است. از آن شده است craftily masqueraded در ادعای اینکه کمربند و جاده دکترین معنی دار است جایگزین به غرب و تحت سلطه جهانی شدن و وعده یک جامعه مشترک سرنوشت’; است که با یک خصمانه پاکستان در مرزهای غربی هند باید برای جلوگیری از جبهه دوم در همه هزینه ها و پان آسیایی, تجدید حیات است loftier هدف از ناسازگاری بیش فازی مرزها. از کنفرانس باندونگ به سال 1962 جنگ جواهر لعل نهرو چین سیاست محور در یک نابجا ایمان پان آسیایی همبستگی. او به جرم پشمالو بی ریایی. امروز appeasers نیمکت خود زیاده روی از چین در منطق سیاست واقعگرایانه و در برخی موارد خوش تیپ بازده کسب و کار.

بدون شک چین کشت دوستان با نفوذ و آنها را به هیچ وجه محدود به کسانی که هنوز موج یک پرچم قرمز است. تمایل برای براق چین یکسونگری نظامی و استراتژیک گسترش این سبعیت داخلی آن رژیم را غیر اخلاقی شیوه های تجاری از جمله بی باک سرقت از فن آوری و آن تقلید از قرن 19 اروپا امپریالیسم در بخش هایی از آسیا و آفریقا قابل توجه است. آن است که شهادت به چین موفق جهانی قدرت نرم توسعه که هژمونیک طرح شده اند, بازیگران خوش خیم لباس. کسانی که رقص به چین لحن شامل گذاران دغدغه جهانی زنجیره تامین تصمیم گیران با یک چشم بر رشوه شرکت های چینی که تنها بیش از حد مایل به مذاکره با طالبان در افغانستان است که bankrolled در بد جهان سوم الیگارشی که درک چین اهانت به حقوق بشر و متفرقه روشنفکران که عشق خوبی تفریحی. چین لابی توانمند است و متنوع تر از هر چیزی اتحاد جماهیر شوروی قادر به ساخت در طول جنگ سرد ،

محتاطانه به اذعان کرد که تنها مبارزه با هند در برابر یک مهاجم چین را ساخته اند پیشرفت محدود. خوشبختانه در پی Covid-19 وجود دارد بیشتر جهانی قدردانی از این واقعیت است که چین بیش از حد رفته. غرب ممکن است در کاهش و مرکز قدرت اقتصادی ممکن است تغییر کرده اما هنوز هم مدبر به اندازه کافی برای سوار شدن یک fightback. هند گیر گردن آن توسط صریحا مخالفت با کمربند و جاده در نتیجه درآمد شدید نارضایتی از چین است. در حال حاضر آن را باید شکل آن دیپلماسی اقتصادی و توسعه به چین با تمام کسانی که گرامی داشتن رفاه با دموکراسی و استقلال ملی است. آن است که رفتن به در خط مقدم ظهور dharmayuddha.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net