هند بیش از حد ضعیف به پرداخت هزینه زغال سنگ به عنوان یک منبع اصلی انرژی در آینده نزدیک و … است که جدا از هزینه های زیست محیطی

به عنوان بخشی از بسته محرک برای احیای اقتصاد اتحادیه دولت اعلام کرده است که کشت از اقدامات برای افزایش تولید و کاهش واردات زغال سنگ. این liberalised این بخش محدود انحصار زغال سنگ هند محدود (CIL) و اعلام کرده است که سرمایه 50,000 تومان کرور روپیه برای زغال سنگ حمل و نقل زیرساخت ها است. همه از این انجام شده است به دو برابر تولید زغال سنگ در چهار سال آینده – از 730 میلیون تن در 2019-20 به 1.5 میلیارد تن در 2023-24. سوال این است: آیا می توانم هند توانیم چنین از افزایش مصرف زغال سنگ?

تا سه سال به عقب زغال سنگ ارزان ترین منبع برق است. سپس در مارس 2017, برق خورشیدی, تعرفه nosedived به تومان 2.62/kWh – 20% پایین تر از زغال سنگ بر اساس تعرفه قدرت از NTPC – و تغییر بازار انرژی برای همیشه لطفا برای. پس از آن ذغال سنگ قیمت برق نگه داشته اند افزایش به دلیل افزایش استخراج زغال سنگ و هزینه های حمل و نقل در حالی که هزینه های تجدید پذیر و انرژی در سیستم های ذخیره سازی را ادامه کاهش در سطح جهانی و محلی نوآوری.

فقط سه هفته به عقب خورشیدی انرژی شرکت از هند اهدا شد پروژه به تجدید قدرت به عرضه 400 مگاوات از انرژی های تجدید پذیر, دور, ساعت, در تعرفه Rs 2.90/kWh. بسیار چند اگر هر گونه جدید زغال سنگ نیروگاه می تواند به رقابت با این تعرفه. در واقع در مورد کسب و کار برای نصب جدید زغال سنگ نیروگاه سریع محو با چنین شیب تند کاهش قیمت ها از انرژیهای تجدید پذیر با ذخیره سازی.

مورد کسب و کار به طور کامل نابود اگر یکی شامل سلامت و هزینه های زیست محیطی. زغال سنگ بزرگترین منبع آلودگی هوا و CO2 تولید گازهای گلخانه ای در هند. حدود نیمی از تمام شرکت2 تولید گازهای گلخانه ای آمده از سوزاندن زغال سنگ و زغال سنگ نیروگاه حساب برای 60 درصد از ذرات و 50 درصد از دی اکسید گوگرد در گازهای خروجی از کل بخش صنعت. مرگ و میر و بیماری های ناشی از آلودگی هوا هزینه هند تولید ناخالص داخلی از دست دادن بیش از 5 درصد و زغال سنگ مربوط به آلودگی به منزله توجهی از این. اگر ما اضافه کردن کربن قیمت و آلودگی هزینه به زغال سنگ و سپس ما باید تعطیل حتی نیروگاه های موجود است.

بخش خصوصی درک این خطرات و عملا متوقف سرمایه گذاری در زغال سنگ قدرت. با توجه به گزارش منتشر شده به طور مشترک توسط انرژی جهانی نظارت بر باشگاه سیرا و دیگران متناوب 47,400 مگاوات به ارزش ذغال سنگ قدرت پروژه ها عمدتا از بخش خصوصی بود اوراق در هند در سال 2019. بخش خصوصی به جای آن در حال حاضر سرمایه گذاری در انرژی های تجدید پذیر. در سال 2019 بیش از دو سوم از تمام نیروگاه های جدید ساخته شده در هند بودند بر اساس انرژی های تجدیدپذیر با بخش عمده ای از سرمایه گذاری های آینده از بخش خصوصی و FDIs. سوال این است که چرا در قریب به اتفاق پرونده زغال سنگ دولت هنوز هم در ترویج آن ؟

دلیل به نظر می رسد به دو قسم: یکی از زغال سنگ به عنوان پایه و اساس امنیت انرژی و اعتماد به نفس (Atmanirbhar بهارات); و دو آن در نظر گرفته شده است به عنوان یک بیل آماده سرمایه گذاری برای احیای اقتصاد در بخش هایی از مرکز و شرق هند (حدود 25 منطقه) است که در درجه اول وابسته به زغال سنگ برای رشد و اشتغال است. در حالی که این دلایل را می توان به عنوان توجیه کوتاه مدت مجمع تشخیص مصلحت نظام آنها را تبدیل به یک مسئولیت بسیار به زودی.

ما نیاز به درک که سرمایه گذاری امروز قفل خواهد شد اقتصاد ما به گران زغال سنگ بعدی برای 20-30 سال است. این را ما محدود دامنه نوآوری و کاهش سرعت انتقال به تمیز و ارزان انرژی های تجدید پذیر. ما خواهد شد, بنابراین توان پرداخت هزینه های بالای انرژی و حتی زمانی که خیلی بیشتر گزینه های مقرون به صرفه در دسترس خواهد بود. می هند که در حال حاضر دارای یکی از بالاترین هزینه های انرژی در صورت استطاعت این ؟

تا آنجا که معدن ذغال سنگ در مناطق نگران هستند آنها رنج می برند از “نفرین منابع” برای چند دهه. اکثر زغال سنگ در مناطق آلوده و ضعیف با برخی از بدترین شاخص های توسعه انسانی.

بیشتر در معدن ذغال سنگ را تداوم وضع موجود. نیاز است از تنوع اقتصادی و فقط انتقال’ طرح برای این مناطق به منظور کاهش وابستگی خود به زغال سنگ در.

اگر Covid-19 همه گیر است و هر چیزی به ما آموخت آن است که در حال حاضر ما سیستم اقتصادی است که شبیه به اره کردن شاخه ای که در آن ما در حال نشستن’. با سرمایه گذاری در زغال سنگ ما را تشدید تغییرات آب و هوایی افزایش آلودگی هوا و ایجاد انرژی گران تر در آینده است. ما نیاز به یک Atmanirbhar بهارات اما atmanirbharta (اعتماد به نفس) نیز باید مقرون به صرفه و پایدار است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>